Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 17.539 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VIVA UNIPLUS SRL SRL | 16340718 | 9622 | 206.053 (2025) |
| ASI PROTECT & CONSULTING SRL SRL | 31520941 | 6622 | 205.898 (2025) |
| 2 FRIZERI SRL SRL | 38437194 | 9621 | 205.731 (2025) |
| PIROIS MEDIA S.R.L. SRL | 42480958 | 5829 | 205.697 (2025) |
| THINK AI S.R.L. SRL | 47782892 | 6202 | 205.606 (2025) |
| DIANIS DISTRIBUTION SRL SRL | 20462314 | 4778 | 205.537 (2025) |
| PRESCON SERVICE SRL SRL | 8897026 | 8299 | 205.359 (2025) |
| TREISUTEŞAIZECI S.R.L. SRL | 34014612 | 7412 | 205.338 (2025) |
| GRAND STIL SRL SRL | 24652362 | 4751 | 205.185 (2025) |
| MAX-LU IMPEX SRL SRL | 31676674 | 9510 | 205.177 (2025) |
| TDS RETAIL S.R.L. SRL | 50086769 | 8299 | 205.097 (2025) |
| HINTO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41486987 | 4619 | 205.044 (2025) |
| MOLDOCER CONSTRUCT SRL SRL | 37428805 | 4100 | 205.000 (2025) |
| EURO BOLL S.R.L. SRL | 48807030 | 4520 | 204.984 (2025) |
| TRANSFRUKT MOLDOVA SRL SRL | 24302740 | 4941 | 204.974 (2016) |
| AUTO ILI JUNIOR S.R.L. SRL | 46199000 | 8553 | 204.926 (2025) |
| LKA GLOBAL SOFT SRL SRL | 37983171 | 6201 | 204.794 (2025) |
| COLL TRANSLATE S.R.L. SRL | 43353294 | 7430 | 204.741 (2025) |
| KOS-DANY STUDIO S.R.L. SRL | 36610999 | 9622 | 204.724 (2025) |
| AUTO SYS IMPORT S.R.L. SRL | 43117137 | 4781 | 204.595 (2025) |
| ENESCO INDUSTRIAL SRL SRL | 33132962 | 7112 | 204.567 (2025) |
| NEFF CONSULTING SRL SRL | 10196860 | 7490 | 204.555 (2025) |
| SOFT EDUCATION SRL SRL | 35900021 | 8559 | 204.522 (2025) |
| DUCE ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35494993 | 6622 | 204.395 (2025) |
| AVX AUTO SRL SRL | 30850500 | 4933 | 204.389 (2025) |
| FIT FOR ALL LPG S.R.L. SRL | 40116838 | 9511 | 204.339 (2025) |
| GLAM HIDEAWAY S.R.L. SRL | 47588528 | 6312 | 204.223 (2025) |
| FAVODENTIS SRL SRL | 37665984 | 8623 | 204.219 (2025) |
| RAZVAN TRANS EXPRES S.R.L. SRL | 39721371 | 4941 | 204.206 (2025) |
| INTELI GRAPHICS SRL SRL | 26415036 | 7412 | 204.128 (2025) |
| PROGMCON SERV S.R.L. SRL | 49232852 | 4619 | 204.126 (2025) |
| CORESTETIC MEDICAL SRL SRL | 36123551 | 8622 | 204.120 (2025) |
| DENIM DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 45294925 | 4771 | 204.078 (2025) |
| BINO SOLUTIONS SRL SRL | 30248106 | 5829 | 203.956 (2025) |
| SUPER LUCKY ME TATTOO INK STUDIO S.R.L. SRL | 46815959 | 9699 | 203.925 (2025) |
| MODERN ARCHITECTURE STUDIO S.R.L. SRL | 40727130 | 7111 | 203.896 (2025) |
| INNO MANAGE S.R.L. SRL | 49555357 | 6201 | 203.852 (2025) |
| EXPERTS ACTS S.R.L. SRL | 33743761 | 8299 | 203.696 (2025) |
| DEEP VIBE S.R.L. SRL | 48630590 | 4771 | 203.622 (2025) |
| IDENTIX TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 46545677 | 6210 | 203.595 (2025) |
| RALUDENT STOMATOLOGIE SRL SRL | 36579559 | 8623 | 203.571 (2025) |
| BUMVIMED S.R.L. SRL | 49979689 | 6820 | 203.481 (2024) |
| BLACK ESTETIC S.R.L. SRL | 45264215 | 8623 | 203.443 (2025) |
| N.B. COMERCE-LINE S.R.L. SRL | 51322477 | 4617 | 203.406 (2025) |
| UNIVERSAL SERVICE SRL SRL | 6607460 | 4329 | 203.347 (2025) |
| PAWS VET S.R.L. SRL | 45297581 | 7500 | 203.346 (2025) |
| TRADIŢIONAL STIL S.R.L. SRL | 48070230 | 4751 | 203.324 (2025) |
| FRANCO IASI SRL SRL | 9778040 | 4321 | 203.299 (2025) |
| ŞTEFAN VORNICESCU S.R.L. SRL | 47701162 | 6831 | 203.247 (2025) |
| MASTER BALANCE S.R.L. SRL | 47165951 | 4120 | 203.226 (2025) |