Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 17.539 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EURONET COM SRL SRL | 13306142 | 5610 | 164.471 (2025) |
| CENTRUL CEX IASI S.R.L. SRL | 39661920 | 8210 | 164.435 (2025) |
| FITBYDIMA S.R.L. SRL | 46188060 | 9313 | 164.409 (2025) |
| MATRIX DIGITAL S.R.L. SRL | 32099167 | 4740 | 164.397 (2025) |
| PRO-ENDO S.R.L. SRL | 50497020 | 8622 | 164.292 (2025) |
| SOLIDAR ARBORA SRL SRL | 30990236 | 1412 | 164.291 (2025) |
| LEMON TRUST SRL SRL | 29404554 | 6820 | 164.250 (2025) |
| SIRENA - ECO SRL SRL | 4305091 | 4711 | 164.204 (2025) |
| DOCNEXT S.R.L. SRL | 52673590 | 6392 | 164.187 (2025) |
| OSIRA S.R.L. SRL | 52659625 | 4791 | 164.155 (2025) |
| GREYBOX CREATIVE S.R.L. SRL | 48573967 | 7311 | 164.114 (2025) |
| NAMING IS BELIEVING S.R.L. SRL | 42603520 | 7311 | 164.108 (2025) |
| B-COM ENGINEERING S.R.L. SRL | 46531167 | 7112 | 164.000 (2025) |
| MONALISA SRL SRL | 1961164 | 4771 | 164.000 (2025) |
| EUROFIN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49331856 | 4725 | 164.000 (2025) |
| CIVIL TECH S.R.L. SRL | 48784786 | 7112 | 163.999 (2025) |
| RESURSE UMANE IASI S.R.L. SRL | 39608250 | 7320 | 163.949 (2025) |
| RAYMOND STYLE JUNIOR SRL SRL | 11409109 | 6820 | 163.803 (2025) |
| GIJ CONCEPT S.R.L. SRL | 40758137 | 4110 | 163.800 (2025) |
| AMO CONSULTING SRL SRL | 21132870 | 7112 | 163.800 (2025) |
| TRIO CONSULTING SRL SRL | 17147864 | 7022 | 163.793 (2025) |
| ARAL CAR SRL SRL | 34418971 | 4932 | 163.783 (2025) |
| GM EDU S.R.L. SRL | 51176266 | 8559 | 163.778 (2025) |
| STUDIOUL DE INVITAŢII S.R.L. SRL | 39101493 | 1812 | 163.767 (2023) |
| STAVĂR IONUȚ DENT S.R.L. SRL | 46150448 | 4776 | 163.688 (2025) |
| KANGO INSTAL SRL SRL | 23855792 | 4322 | 163.608 (2025) |
| SPORT UNIFY CORPORATION S.R.L. SRL | 43414022 | 8551 | 163.600 (2025) |
| CCL FABIAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43936905 | 4120 | 163.549 (2024) |
| ALFA DENTISTRY S.R.L. SRL | 40548402 | 8623 | 163.500 (2025) |
| MY HOME CLASS S.R.L. SRL | 50946421 | 5590 | 163.477 (2025) |
| PAB INNOVATE S.R.L. SRL | 44561064 | 5520 | 163.415 (2025) |
| LUXURY CURTAINS S.R.L. SRL | 52599248 | 1392 | 163.316 (2025) |
| BRENTTO IND S.R.L. SRL | 39313909 | 7022 | 163.310 (2025) |
| SANOEYES S.R.L. SRL | 39297668 | 3250 | 163.270 (2025) |
| DAVON SRL SRL | 16025168 | 4619 | 163.176 (2025) |
| CLUBUL SMARTY TATARASI S.R.L. SRL | 48659805 | 8559 | 163.162 (2025) |
| ARTEHNIS DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44283049 | 7112 | 163.045 (2025) |
| MIA LKW EXPRESS S.R.L. SRL | 48311680 | 4941 | 162.977 (2025) |
| OASIS DENTAL CARE S.R.L. SRL | 39263185 | 8623 | 162.902 (2025) |
| CABINET OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE DR. CRISTINA DAVID S.R.L. SRL | 42211488 | 8622 | 162.880 (2025) |
| AUTO SERVICE CASINI SRL SRL | 36996416 | 9531 | 162.854 (2025) |
| FURORA S.R.L. SRL | 50315412 | 4755 | 162.759 (2025) |
| CONSULTIS EHS S.R.L. SRL | 48919689 | 7499 | 162.716 (2025) |
| DARIA ERIC TRADE S.R.L. SRL | 38661000 | 4712 | 162.626 (2025) |
| PANOVISION SRL SRL | 17897211 | 6210 | 162.600 (2025) |
| DT VIZUAL PRODUCTION S.R.L. SRL | 40307773 | 7420 | 162.554 (2025) |
| LEMNARU CONT EXPERT S.R.L. SRL | 38958125 | 6920 | 162.500 (2025) |
| AUTO PROFESIONAL SRL SRL | 15518915 | 4618 | 162.426 (2025) |
| THEPHOPE S.R.L. SRL | 44920290 | 7420 | 162.395 (2025) |
| RNL PROEXPERT S.R.L. SRL | 41021825 | 7022 | 162.365 (2025) |