Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 17.538 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MATTEO CONCEPT SRL SRL | 31584570 | 4120 | 63.397 (2025) |
| NAILS DY S.R.L. SRL | 50261754 | 9622 | 63.380 (2025) |
| FITTREND S.R.L. SRL | 50164484 | 9313 | 63.372 (2025) |
| VIRTUAL WORLD VISION S.R.L. SRL | 46378358 | 7413 | 63.368 (2025) |
| ISTARIA S.R.L. SRL | 47287410 | 4933 | 63.362 (2025) |
| DAMAVET SRL SRL | 31220898 | 7500 | 63.326 (2025) |
| TDRL VIRAL S.R.L. SRL | 51270793 | 7311 | 63.300 (2025) |
| AUTOPARTS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48887374 | 4791 | 63.298 (2025) |
| TUTTO-ITALIANO SRL SRL | 35762646 | 4781 | 63.256 (2025) |
| AD CENTER MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40948336 | 6201 | 63.232 (2024) |
| COSTIN FLOREYA S.R.L. SRL | 42005658 | 4933 | 63.193 (2025) |
| GLS SHARE DRIVING S.R.L. SRL | 45352139 | 4933 | 63.176 (2025) |
| IASI LUX NOUA S.R.L. SRL | 41953969 | 4932 | 63.125 (2024) |
| CB TRANSPORT PASSENGER S.R.L. SRL | 44055997 | 4933 | 63.100 (2025) |
| HERA HOME S.R.L. SRL | 49713287 | 4712 | 63.065 (2024) |
| AUTOMATIVE DOM S.R.L. SRL | 52069403 | 7120 | 63.061 (2025) |
| NERVA HOUSE S.R.L. SRL | 31755158 | 6831 | 63.050 (2025) |
| DONCIU MARTA SRL SRL | 15736596 | 6820 | 63.012 (2017) |
| ZOTA REZIDENŢIAL CONSTRUCT SRL SRL | 38141155 | 4120 | 63.000 (2025) |
| ALI NICHI MARI SRL SRL | 28584228 | 6820 | 63.000 (2025) |
| NICDENICAZI S.R.L. SRL | 50234687 | 9621 | 62.990 (2025) |
| CHIRURGIE CARDIOVASCULARĂ DR. STOICA S.R.L. SRL | 50383590 | 8622 | 62.980 (2025) |
| DARTPUF S.R.L. SRL | 39027478 | 4933 | 62.967 (2025) |
| COLIS SRL SRL | 1966196 | 9531 | 62.956 (2025) |
| ZINZOLINE SRL SRL | 36849997 | 1413 | 62.945 (2025) |
| JEREDEATRANS S.R.L. SRL | 41500151 | 4932 | 62.938 (2025) |
| AZACYP TRANSPORT S.R.L. SRL | 42516733 | 4933 | 62.925 (2023) |
| ANOMAR EXPERT S.R.L. SRL | 45977979 | 6920 | 62.915 (2025) |
| LUX TAKSI NOUA S.R.L. SRL | 42098169 | 4933 | 62.844 (2025) |
| BMJ MEDIA S.R.L. SRL | 52255732 | 7311 | 62.836 (2025) |
| SAFEST MAT S.R.L. SRL | 48986947 | 7499 | 62.813 (2025) |
| FERVENTE TRANS SRL SRL | 32932436 | 4933 | 62.813 (2023) |
| SAFALER CAVISO SRL SRL | 37797969 | 4777 | 62.809 (2025) |
| PREMIUM MOBILI DESIGN S.R.L. SRL | 45013477 | 3109 | 62.786 (2025) |
| KATABEJE SRL SRL | 38134433 | 4933 | 62.762 (2025) |
| LEARNING AND DEVELOPMENT CENTER SRL SRL | 35893609 | 8559 | 62.762 (2025) |
| TRIGROUP SERVICII S.R.L. SRL | 50451554 | 7810 | 62.708 (2025) |
| UP GLOW LEDS S.R.L. SRL | 49268481 | 4791 | 62.705 (2024) |
| ANALYTIQ ENGINE S.R.L. SRL | 52650219 | 6210 | 62.696 (2025) |
| LANDIS SRL SRL | 4982005 | 4791 | 62.621 (2025) |
| BEAUTY ESTHETIC SIDE S.R.L. SRL | 46232920 | 9623 | 62.584 (2025) |
| GYNECODIPP S.R.L. SRL | 45428539 | 8622 | 62.551 (2025) |
| LAK TRADE SRL SRL | 15781678 | 4779 | 62.536 (2025) |
| DCG ELECTRIC SAND S.R.L. SRL | 45193998 | 4933 | 62.485 (2025) |
| ARHINGGAL PROJECTS S.R.L. SRL | 39735032 | 7111 | 62.480 (2025) |
| EDU BLOOM CLUB & AFTER SCHOOL S.R.L. SRL | 50623846 | 8559 | 62.456 (2025) |
| ESP MEDICAL PRO S.R.L. SRL | 37401508 | 4646 | 62.455 (2025) |
| 4 MIND COACHING & TRAINING S.R.L. SRL | 40170012 | 7020 | 62.350 (2025) |
| RECUPERARE MEDICALĂ DR. ANCA DĂNILĂ S.R.L. SRL | 46536660 | 8699 | 62.320 (2025) |
| SERCON S.R.L. SRL | 48745493 | 5320 | 62.317 (2025) |