Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 11.357 au depus bilanț pentru 2016 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 18,8 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 14); firma medie facturează cu 41,1% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 19,8% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NAMEIT SOFTWARE S.R.L. SRL | 46552097 | 6210 | 306.956 (2025) |
| TECHSYMPHONY S.R.L. SRL | 51172876 | 6210 | 306.906 (2025) |
| GYM STYLE 20 S.R.L. SRL | 39384454 | 9622 | 306.893 (2025) |
| OADIMI TEAM S.R.L. SRL | 44796265 | 4776 | 306.886 (2025) |
| BEST AUTO PARCK S.R.L. SRL | 49098255 | 5221 | 306.844 (2025) |
| FM AUTO NOVA GRUP SRL SRL | 26644730 | 4782 | 306.838 (2025) |
| RE KOOL AND SRL SRL | 17181041 | 4711 | 306.777 (2025) |
| SPGR S.R.L. SRL | 49474910 | 7112 | 306.770 (2025) |
| RADMAN WHEELS S.R.L. SRL | 41387096 | 9531 | 306.758 (2025) |
| AURA SPERANŢA SRL SRL | 19106550 | 8699 | 306.748 (2025) |
| PRS CODING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46180015 | 6201 | 306.738 (2025) |
| DORU PROFESIONAL DENT S.R.L. SRL | 48856718 | 8623 | 306.697 (2025) |
| VTR VECTOR LOGISTIC S.R.L. SRL | 50019166 | 4941 | 306.630 (2025) |
| STAY INN REDIU S.R.L. SRL | 48838649 | 5590 | 306.616 (2025) |
| ULTRA PASTRY S.R.L. SRL | 46106728 | 1071 | 306.587 (2025) |
| M&D TRANS-DRIVE SOLUTION S.R.L. SRL | 44748136 | 8553 | 306.550 (2025) |
| EURO ITE SRL SRL | 16928514 | 1610 | 306.464 (2025) |
| INFO IAŞI ONLINE S.R.L. SRL | 38685610 | 7311 | 306.427 (2025) |
| COMITEL SRL SRL | 4615840 | 4321 | 306.378 (2025) |
| STEF ET MARIO COMPANY SRL SRL | 17772978 | 5630 | 306.315 (2025) |
| BOTEZ DIN POVESTI S.R.L. SRL | 51104251 | 4771 | 306.269 (2025) |
| PRINTIS MAGAZIN SRL SRL | 30670444 | 9510 | 306.155 (2025) |
| AUTOCORNELIU S.R.L. SRL | 46255452 | 8553 | 306.120 (2025) |
| A.BUNDUC COMPANY S.R.L. SRL | 44101759 | 4711 | 306.092 (2025) |
| BLANKA HOUSE SRL SRL | 18757682 | 5630 | 306.081 (2025) |
| VAF & WEB SERVICES S.R.L. SRL | 40820719 | 4939 | 306.021 (2025) |
| CONSULTIVO EXPERT S.R.L. SRL | 44973502 | 7020 | 306.000 (2025) |
| ELIZEU BEST HAIR S.R.L. SRL | 49114423 | 9621 | 305.962 (2025) |
| YOPO SPOT S.R.L. SRL | 39371748 | 6201 | 305.942 (2025) |
| ADIACENT SRL SRL | 4761101 | 4120 | 305.937 (2025) |
| OUR WISH S.R.L. SRL | 43776227 | 9531 | 305.895 (2025) |
| NAIOBI STEF S.R.L. SRL | 39307559 | 4711 | 305.820 (2025) |
| ENDOEXPERT S.R.L. SRL | 51390340 | 8623 | 305.815 (2025) |
| LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L. SRL | 49438756 | 8553 | 305.670 (2025) |
| NAUTILUSS SRL SRL | 7168096 | 4711 | 305.572 (2025) |
| ULIMARDENT SRL SRL | 37464590 | 8623 | 305.545 (2025) |
| PAINEA TA S.R.L. SRL | 42418611 | 1071 | 305.489 (2025) |
| LEADFOX S.R.L. SRL | 42758354 | 6210 | 305.485 (2025) |
| AGRI MARIFAB SRL SRL | 26271070 | 4711 | 305.378 (2025) |
| QUICK MOBILE FIX S.R.L. SRL | 41395269 | 9510 | 305.348 (2025) |
| AESSENTIALS S.R.L. SRL | 49207670 | 7311 | 305.335 (2025) |
| PAXDALNOTRANS S.R.L. SRL | 40820727 | 4941 | 305.292 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM DE GRADUL 1 CONSUMCOOP VOINEŞTI SC | 15505273 | 4711 | 305.273 (2025) |
| M & M TEHNICA DENTARA S.R.L. SRL | 44255600 | 3250 | 305.250 (2025) |
| FLODAV ANA SRL SRL | 29155763 | 5630 | 305.198 (2025) |
| NEMESIS SRL SRL | 5786422 | 4933 | 305.171 (2025) |
| WE SHAPE YOUR LIFE S.R.L. SRL | 49072646 | 7413 | 305.165 (2025) |
| PIN NEW DESIGN S.R.L. SRL | 31075968 | 4339 | 305.160 (2025) |
| EUMEDICALIS S.R.L. SRL | 45709976 | 8622 | 305.119 (2025) |
| BUSINESSBOOST CONSULTANCY S.R.L. SRL | 49893790 | 6201 | 305.100 (2025) |