Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 11.357 au depus bilanț pentru 2016 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 18,8 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 14); firma medie facturează cu 41,1% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 19,8% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CIPRIAN BD SOCIETY S.R.L. SRL | 52141070 | 8299 | 220.132 (2025) |
| APPSPHERE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50900440 | 6201 | 220.106 (2025) |
| DAFTRADING IMPEX SRL SRL | 18330940 | 4100 | 220.097 (2025) |
| EGO NEW CONCEPT S.R.L. SRL | 42112530 | 9622 | 220.060 (2025) |
| AUTODOMI CAR S.R.L. SRL | 48941686 | 7711 | 220.044 (2025) |
| SRD TRAVEL S.R.L. SRL | 51323855 | 5320 | 220.031 (2025) |
| TOP LEVEL AUTO SRL SRL | 32157721 | 8559 | 220.000 (2025) |
| DEVAR FLUX S.R.L. SRL | 42806346 | 6310 | 220.000 (2025) |
| N2 MEDIA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51606878 | 4769 | 219.973 (2025) |
| LUMASIS S.R.L. SRL | 52535791 | 4321 | 219.900 (2025) |
| NOVAS-TRADING AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 14503266 | 6622 | 219.852 (2025) |
| JOY MEDICA S.R.L. SRL | 49338196 | 8622 | 219.803 (2025) |
| TAHOPRO SRL SRL | 29364298 | 7112 | 219.735 (2025) |
| TIVADAR TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50688098 | 6210 | 219.704 (2025) |
| PREDA RENTAUTO S.R.L. SRL | 38563010 | 7711 | 219.683 (2025) |
| HELEN MEDICAL S.R.L. SRL | 51456207 | 8610 | 219.623 (2025) |
| AMEPHI XOTO S.R.L. SRL | 40426553 | 8299 | 219.599 (2025) |
| CENTRAL COMPUTERS SRL SRL | 27830812 | 5221 | 219.578 (2025) |
| BARTICOM SERVICE SRL SRL | 6855652 | 4712 | 219.480 (2025) |
| COSVAL INSTALAŢII TERMICE ŞI SANITARE S.R.L. SRL | 42620393 | 4322 | 219.445 (2025) |
| ISEC CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 42413940 | 6202 | 219.442 (2022) |
| ZEFIR MANUFACTURE S.R.L. SRL | 47692307 | 7420 | 219.360 (2025) |
| ALLEFFRA S.R.L. SRL | 42532674 | 4779 | 219.357 (2025) |
| GRECU MEDICAL S.R.L. SRL | 46920350 | 8622 | 219.338 (2025) |
| IUS VIC TRANS S.R.L. SRL | 43590916 | 4941 | 219.335 (2025) |
| RSK INVEST SRL SRL | 16305761 | 4711 | 219.333 (2025) |
| MEDCOR MUNCII S.R.L. SRL | 43860521 | 8622 | 219.333 (2025) |
| VIAVERA S.R.L. SRL | 42660657 | 4933 | 219.312 (2025) |
| CENTRUL DE LOGOPEDIE LULY S.R.L. SRL | 46874700 | 8559 | 219.292 (2025) |
| ALTCONCEPT SRL SRL | 18586221 | 4791 | 219.288 (2025) |
| ALPHA STYLE SALON SRL SRL | 33096762 | 9602 | 219.076 (2025) |
| FLORIN GANEA AMGSOFT S.R.L. SRL | 50569810 | 6201 | 219.024 (2025) |
| GARBAGIO S.R.L. SRL | 49291298 | 6201 | 218.940 (2025) |
| BARTEXPERT SRL SRL | 22903239 | 6920 | 218.940 (2025) |
| REGULAR&COMPLEX GNB S.R.L. SRL | 44920273 | 6202 | 218.930 (2025) |
| SPEED CONSULTING SRL SRL | 24458103 | 4684 | 218.836 (2025) |
| NARCO TECH DIGITAL S.R.L. SRL | 42479996 | 4712 | 218.744 (2025) |
| DOM SOPH BUILD S.R.L. SRL | 44637103 | 4120 | 218.744 (2025) |
| ZAPTECH SRL SRL | 32127321 | 4321 | 218.603 (2025) |
| CIUTĂ SERVICII PROCONSTRUCT S.R.L. SRL | 52248930 | 4100 | 218.550 (2025) |
| KARMA MINAR SRL SRL | 36914238 | 0150 | 218.532 (2022) |
| ELACOSTI S.R.L. SRL | 47682796 | 9622 | 218.495 (2025) |
| ZAM ZAM S.R.L. SRL | 38616211 | 4771 | 218.458 (2025) |
| ARS VIVENDI SRL-D SRL | 35495042 | 9020 | 218.448 (2025) |
| AUTO MAV INTERNAŢIONAL SRL SRL | 29883112 | 4782 | 218.431 (2025) |
| EDEN PARK ZOO SRL SRL | 34262570 | 9141 | 218.426 (2022) |
| RHEUMATIKA S.R.L. SRL | 49386827 | 8622 | 218.393 (2025) |
| F1 HELP SRL SRL | 31989620 | 6210 | 218.381 (2025) |
| ALFA STIL SRL SRL | 16597143 | 9602 | 218.350 (2025) |
| BOOMERANG MEDIA S.R.L. SRL | 45193033 | 7311 | 218.299 (2025) |