Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 11.359 au depus bilanț pentru 2016 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 18,8 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 14); firma medie facturează cu 41,2% sub media țării.
Primele trei sectoare fac 19,8% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AZACYP TRANSPORT S.R.L. SRL | 42516733 | 4933 | 62.925 (2023) |
| ANOMAR EXPERT S.R.L. SRL | 45977979 | 6920 | 62.915 (2025) |
| LUX TAKSI NOUA S.R.L. SRL | 42098169 | 4933 | 62.844 (2025) |
| BMJ MEDIA S.R.L. SRL | 52255732 | 7311 | 62.836 (2025) |
| SAFEST MAT S.R.L. SRL | 48986947 | 7499 | 62.813 (2025) |
| FERVENTE TRANS SRL SRL | 32932436 | 4933 | 62.813 (2023) |
| SAFALER CAVISO SRL SRL | 37797969 | 4777 | 62.809 (2025) |
| PREMIUM MOBILI DESIGN S.R.L. SRL | 45013477 | 3109 | 62.786 (2025) |
| HOLISTICPSY S.R.L. SRL | 31829778 | 8559 | 62.768 (2025) |
| KATABEJE SRL SRL | 38134433 | 4933 | 62.762 (2025) |
| LEARNING AND DEVELOPMENT CENTER SRL SRL | 35893609 | 8559 | 62.762 (2025) |
| TRIGROUP SERVICII S.R.L. SRL | 50451554 | 7810 | 62.708 (2025) |
| UP GLOW LEDS S.R.L. SRL | 49268481 | 4791 | 62.705 (2024) |
| ANALYTIQ ENGINE S.R.L. SRL | 52650219 | 6210 | 62.696 (2025) |
| LANDIS SRL SRL | 4982005 | 4791 | 62.621 (2025) |
| BEAUTY ESTHETIC SIDE S.R.L. SRL | 46232920 | 9623 | 62.584 (2025) |
| GYNECODIPP S.R.L. SRL | 45428539 | 8622 | 62.551 (2025) |
| LAK TRADE SRL SRL | 15781678 | 4779 | 62.536 (2025) |
| MUSIC FRITZ LEO S.R.L. SRL | 47217260 | 8230 | 62.500 (2025) |
| VET PRODUCTION V & P S.R.L. SRL | 40361799 | 8292 | 62.494 (2025) |
| DCG ELECTRIC SAND S.R.L. SRL | 45193998 | 4933 | 62.485 (2025) |
| ARHINGGAL PROJECTS S.R.L. SRL | 39735032 | 7111 | 62.480 (2025) |
| QUEEN CREATIVE SRL SRL | 36996378 | 8299 | 62.476 (2025) |
| FITNESS FREEDOM S.R.L. SRL | 49805372 | 9604 | 62.466 (2025) |
| EDU BLOOM CLUB & AFTER SCHOOL S.R.L. SRL | 50623846 | 8559 | 62.456 (2025) |
| ESP MEDICAL PRO S.R.L. SRL | 37401508 | 4646 | 62.455 (2025) |
| RAMMAR TRANS S.R.L. SRL | 51345586 | 9531 | 62.400 (2025) |
| UNIVERSAL CLUB L SRL SRL | 4856546 | 4617 | 62.400 (2025) |
| 4 MIND COACHING & TRAINING S.R.L. SRL | 40170012 | 7020 | 62.350 (2025) |
| ALBATROS SRL SRL | 1968839 | 0322 | 62.340 (2025) |
| RECUPERARE MEDICALĂ DR. ANCA DĂNILĂ S.R.L. SRL | 46536660 | 8699 | 62.320 (2025) |
| PLUGARI FOTO EVENTS S.R.L. SRL | 46167040 | 7420 | 62.319 (2025) |
| SERCON S.R.L. SRL | 48745493 | 5320 | 62.317 (2025) |
| PODOABA CASEI SRL SRL | 36718754 | 9012 | 62.310 (2025) |
| LIVIUS SRL SRL | 1973320 | 4740 | 62.305 (2025) |
| HUMI COM SRL SRL | 16123875 | 4712 | 62.289 (2025) |
| IMOBILIANA S.R.L. SRL | 45115671 | 6831 | 62.274 (2025) |
| PROTI ELECTRONIC S.R.L. SRL | 45909060 | 4741 | 62.273 (2025) |
| ALL. ROADS SRL SRL | 33520867 | 4932 | 62.272 (2025) |
| GHEMA INSTALAȚII S.R.L. SRL | 46801260 | 4322 | 62.218 (2025) |
| CONTABILITY CAPITAL GROUP S.R.L. SRL | 48881045 | 7020 | 62.200 (2025) |
| TACA TACA LIVIU SRL SRL | 32924522 | 4752 | 62.190 (2025) |
| STRATEGIC CONSULTING HUB ROMANIA S.R.L. SRL | 50744155 | 6619 | 62.190 (2025) |
| BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. SRL | 52326892 | 4323 | 62.164 (2025) |
| DIGITAL VIDEO GUARD S.R.L. SRL | 47311623 | 4740 | 62.160 (2025) |
| TOP CADLAND S.R.L. SRL | 34718162 | 7120 | 62.150 (2025) |
| TNL AGENCY S.R.L. SRL | 47932574 | 6831 | 62.117 (2025) |
| PĂVĂLAŞCU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44144423 | 4100 | 62.100 (2025) |
| BIT INSTAL S.R.L. SRL | 50648786 | 4322 | 62.100 (2025) |
| CLOUD SURFING S.R.L. SRL | 45336451 | 6201 | 62.093 (2025) |