Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 17.311 au depus bilanț pentru 2020 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 28,8 mld RON, e 1,9% din totalul național (locul 15); firma medie facturează cu 40,9% sub media țării. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (+1,0%).
Primele trei sectoare fac 19,5% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| QUALIA COMMUNICATION S.R.L. SRL | 42710623 | 7411 | 60.547 (2025) |
| ANTIMA SRL SRL | 5786791 | 4773 | 60.545 (2025) |
| BEST NEXT SRL SRL | 21633250 | 4649 | 60.539 (2025) |
| REMA BEAUTY S.R.L. SRL | 46848840 | 9602 | 60.530 (2024) |
| TOADER MARKET SRL SRL | 36574691 | 4711 | 60.522 (2025) |
| ANANDA EXPERIENCE BEAUTY S.R.L. SRL | 45833612 | 9621 | 60.515 (2025) |
| MAGNIZON POWER SYSTEMS S.R.L. SRL | 47746164 | 4619 | 60.506 (2025) |
| MINA SET SRL SRL | 8740306 | 4120 | 60.504 (2022) |
| DCS TRANSPORT & CENTER SRL SRL | 21034960 | 4520 | 60.500 (2016) |
| TRAVEL BAGS COM SRL SRL | 34577624 | 4778 | 60.500 (2025) |
| RCF EURO TRANS S.R.L. SRL | 52501640 | 4941 | 60.485 (2025) |
| GABY PLAST DESIGN S.R.L. SRL | 47858630 | 4332 | 60.464 (2025) |
| HOLY TRAVEL SRL SRL | 6789168 | 6820 | 60.402 (2025) |
| PELLEGRA STUDIO S.R.L. SRL | 40468966 | 7420 | 60.399 (2023) |
| IMOTOBY S.R.L. SRL | 45526294 | 6820 | 60.390 (2025) |
| TĂRÂMUL COPIILOR CURIOȘI S.R.L. SRL | 50129193 | 4712 | 60.389 (2025) |
| INTERMED HUB S.R.L. SRL | 52233246 | 4791 | 60.385 (2025) |
| CAZACU DANIEL S.R.L. SRL | 49366463 | 4933 | 60.370 (2025) |
| BEAUTY GETAWAY S.R.L. SRL | 40799579 | 9602 | 60.359 (2025) |
| M.G. HOUSE SRL SRL | 18747735 | 5520 | 60.354 (2025) |
| IGOR & DENIS VIOLINS S.R.L. SRL | 46070500 | 3220 | 60.352 (2025) |
| CONTEXPERT SERVICE MARIANA SRL SRL | 29364247 | 6920 | 60.350 (2025) |
| DEMAND MEDIA S.R.L. SRL | 41861130 | 4791 | 60.340 (2025) |
| FORAJE IASI S.R.L. SRL | 47998730 | 4221 | 60.330 (2025) |
| CHILL HYPE S.R.L. SRL | 42887510 | 6210 | 60.310 (2025) |
| CORTEX IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43606311 | 3320 | 60.296 (2025) |
| DEXBIT SRL SRL | 35108120 | 6201 | 60.265 (2025) |
| DM TRACK S.R.L. SRL | 50596407 | 9531 | 60.255 (2025) |
| BOLDSHARE S.R.L. SRL | 47906869 | 7020 | 60.250 (2025) |
| GENIUS ADMINISTRATION S.R.L. SRL | 48840614 | 6832 | 60.223 (2025) |
| MĂRIUȚA & IONUȚ CONSTRUCT S.R.L. SRL | 53159377 | 4100 | 60.200 (2025) |
| MONUMENTE GALATA S.R.L. SRL | 51555871 | 2370 | 60.200 (2025) |
| MIDORIS MEDFARM SRL SRL | 16880629 | 4618 | 60.151 (2025) |
| SOHO UNION S.R.L. SRL | 41108396 | 7420 | 60.150 (2025) |
| EVA EXPERT TIMBER S.R.L. SRL | 40432180 | 3109 | 60.140 (2025) |
| ENGLEZA DE LA A LA C S.R.L. SRL | 43749362 | 8552 | 60.140 (2025) |
| GEORA BEAUTY SRL SRL | 34637009 | 9622 | 60.139 (2025) |
| SMART HOME INOVATION S.R.L. SRL | 50633793 | 8121 | 60.130 (2025) |
| SPIRU TRANS TAX SRL SRL | 37621406 | 4932 | 60.120 (2025) |
| IDEAMBIENTE SRL SRL | 17532657 | 0113 | 60.118 (2025) |
| FORTUNA SRL SRL | 1987296 | 6820 | 60.117 (2025) |
| PARFUMERIA SARINA S.R.L. SRL | 51753852 | 4775 | 60.111 (2025) |
| DOCU SERVICE SRL SRL | 13256060 | 9510 | 60.111 (2025) |
| IULIAN & RĂZVAN TRANS SRL SRL | 36219843 | 4933 | 60.106 (2025) |
| ŞEREMET FAMILY S.R.L. SRL | 42140034 | 4711 | 60.105 (2025) |
| RSB OFFICIALS S.R.L. SRL | 51789945 | 4933 | 60.101 (2025) |
| PAUL ŞI DANI-TAXI S.R.L. SRL | 50157940 | 4933 | 60.053 (2024) |
| FRIGOINDUSTRY PLUS S.R.L. SRL | 39733201 | 4643 | 60.052 (2025) |
| SERME VULK SRL SRL | 27787240 | 9531 | 60.035 (2025) |
| RED APPLE CATERING S.R.L. SRL | 51086910 | 5611 | 60.000 (2025) |