Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 19.404 au depus bilanț pentru 2021 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 35,0 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 16); firma medie facturează cu 42,8% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,4%.
Primele trei sectoare fac 17,5% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MSH LANGUAGE SERVICES S.R.L. SRL | 36117282 | 8559 | 33.937 (2025) |
| ONOSERACT S.R.L. SRL | 39918650 | 4619 | 33.915 (2025) |
| BOG FAMILY BGN 2022 S.R.L. SRL | 46471227 | 4100 | 33.901 (2025) |
| RODUM S.R.L. SRL | 49249668 | 9313 | 33.900 (2025) |
| PADU STEFI SRL SRL | 38057861 | 4100 | 33.900 (2025) |
| ESPRESSO PERFETTO S.R.L. SRL | 27868507 | 4711 | 33.900 (2025) |
| BEERSTOCK TRUCK S.R.L. SRL | 51680211 | 5630 | 33.899 (2025) |
| MOBISERV DND SRL SRL | 31682757 | 4740 | 33.886 (2025) |
| VALVIT SERVICE S.R.L. SRL | 46326090 | 9531 | 33.884 (2025) |
| ZECRO S.R.L. SRL | 51137399 | 9319 | 33.884 (2025) |
| METACO SRL SRL | 3914975 | 9531 | 33.865 (2025) |
| PURTOTAL-PRIM S.R.L. SRL | 41881544 | 4120 | 33.863 (2025) |
| TAHMIN SRL SRL | 15717004 | 3100 | 33.850 (2025) |
| POWER CONSULTING ENERGY SRL SRL | 31486068 | 4321 | 33.812 (2018) |
| CHANTAL S.R.L. SRL | 48784778 | 9622 | 33.800 (2025) |
| BNA ANALIZĂ ŞI MANAGEMENT FINANCIAR S.R.L. SRL | 50504489 | 7022 | 33.800 (2024) |
| ECA ELECTRIX SERV S.R.L. SRL | 42098207 | 4321 | 33.795 (2025) |
| VOEDENT S.R.L. SRL | 52519249 | 8623 | 33.772 (2025) |
| GOSSIP COFFEE S.R.L. SRL | 51246540 | 5630 | 33.768 (2025) |
| N.C.I.V. PROPERTY INVEST SRL SRL | 33452045 | 6812 | 33.768 (2025) |
| ITV MEDIA S.R.L. SRL | 48252940 | 7312 | 33.765 (2025) |
| PRO ONCOMED DESIGN S.R.L. SRL | 42431173 | 8622 | 33.739 (2025) |
| SANMARCO DECORATIVE S.R.L. SRL | 48245048 | 4644 | 33.702 (2025) |
| CAD-LINE SRL SRL | 9011542 | 7112 | 33.700 (2024) |
| DIANET SRL SRL | 9063320 | 4712 | 33.688 (2025) |
| CMZROL S.R.L. SRL | 43342430 | 7020 | 33.684 (2025) |
| PROFESTETICA BEAUTY S.R.L. SRL | 48361590 | 9604 | 33.671 (2025) |
| COVIT PETRU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 39348907 | 4100 | 33.660 (2025) |
| MARKET "LA MORARU" S.R.L. SRL | 52069446 | 4711 | 33.654 (2025) |
| ZOOM ART SRL SRL | 17351375 | 7420 | 33.651 (2025) |
| MAXIM PROJECT SRL SRL | 24996021 | 4120 | 33.650 (2020) |
| ORIEDA SRL SRL | 9400191 | 7020 | 33.613 (2022) |
| FANTASTIC ART TALENT S.R.L. SRL | 46441498 | 9329 | 33.610 (2025) |
| BYBCONSULT S.R.L. SRL | 44805274 | 7020 | 33.600 (2025) |
| REVELATIS ECHO S.R.L. SRL | 40125216 | 2899 | 33.600 (2025) |
| COTIMANIS S.R.L. SRL | 49817431 | 9531 | 33.575 (2025) |
| CLC UTILAJ EXPERT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51428630 | 4312 | 33.540 (2025) |
| PAPA OURS SRL SRL | 21807535 | 6820 | 33.538 (2025) |
| T.B.A. SUPPLIES 4-YOU SRL SRL | 37260166 | 4741 | 33.506 (2025) |
| YVE MEDIA ADS SRL SRL | 38370060 | 7311 | 33.491 (2025) |
| DIRECT SMART GRUP OCE S.R.L. SRL | 31137750 | 4933 | 33.463 (2025) |
| RAVI-SERV LUX SRL SRL | 30806849 | 4932 | 33.462 (2025) |
| ENDURO RANCH SRL SRL | 36713374 | 6820 | 33.456 (2025) |
| FRESH INTERIORS S.R.L. SRL | 39948111 | 4684 | 33.449 (2025) |
| FLEXOMED S.R.L. SRL | 38929014 | 8622 | 33.410 (2020) |
| MUFFINO PROD S.R.L. SRL | 46316827 | 1071 | 33.400 (2025) |
| ELYMARSIN SRL SRL | 31755000 | 4932 | 33.397 (2025) |
| CAROLINA SPA S.R.L. SRL | 48872586 | 9622 | 33.395 (2025) |
| BLONDBEAUTY S.R.L. SRL | 51185540 | 9621 | 33.360 (2025) |
| RADAR CREATIVE SOLUTIONS 2018 S.R.L. SRL | 40048059 | 4939 | 33.344 (2025) |