Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 19.404 au depus bilanț pentru 2021 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 35,0 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 16); firma medie facturează cu 42,8% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,4%.
Primele trei sectoare fac 17,5% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| D.D.E.M COLOSUS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41849730 | 4120 | 26.690 (2025) |
| ANGEL ELECTRIC SRL SRL | 36490558 | 4321 | 26.624 (2025) |
| TEHNIC STYLE S.R.L. SRL | 40804810 | 9602 | 26.615 (2025) |
| EMANUELA ART & DESIGN S.R.L. SRL | 40577173 | 7410 | 26.615 (2025) |
| ACROPOLA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 51836770 | 6831 | 26.611 (2025) |
| TAM TAM MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 41176692 | 5911 | 26.607 (2025) |
| PLAY GRID S.R.L. SRL | 31408256 | 6312 | 26.605 (2025) |
| TDR ROOF SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47047620 | 4100 | 26.600 (2025) |
| SOLAIRE S.R.L. SRL | 49838361 | 7311 | 26.600 (2025) |
| DIRIGINT CONSTRUCT MAA S.R.L. SRL | 45076602 | 7112 | 26.551 (2023) |
| CURTEA TA DE VIS S.R.L. SRL | 52585269 | 8130 | 26.550 (2025) |
| MDM EVELINA S.R.L. SRL | 51428690 | 4711 | 26.535 (2025) |
| BĂCĂNIA TRADIȚIONALĂ BIO ROȘCA S.R.L. SRL | 46734994 | 1013 | 26.531 (2025) |
| TRI TECH SOFTWARE S.R.L. SRL | 43212031 | 8559 | 26.523 (2025) |
| ADORALINE S.R.L. SRL | 21481640 | 7311 | 26.500 (2025) |
| MACRO MDG SRL SRL | 16417200 | 4100 | 26.477 (2025) |
| ONIX IASI SRL SRL | 4488266 | 4711 | 26.474 (2025) |
| BEST CRIS CONSULTING SRL SRL | 32066020 | 6920 | 26.456 (2025) |
| KRAUL ONYXIA SRL SRL | 19258290 | 4711 | 26.449 (2025) |
| LENCOM SRL SRL | 11871590 | 4672 | 26.443 (2025) |
| COMPANIA IMOBILIARA EUROCASA SRL SRL | 14745510 | 6831 | 26.400 (2025) |
| OUTBOXER DIGITAL S.R.L. SRL | 47150519 | 7311 | 26.400 (2025) |
| NOVO L.S.Q. S.R.L. SRL | 45035130 | 4100 | 26.353 (2024) |
| RIBOS SHOP S.R.L. SRL | 49581402 | 4791 | 26.353 (2025) |
| ESTATE COVER S.R.L. SRL | 50235623 | 8122 | 26.350 (2025) |
| MBQMAR S.R.L. SRL | 44453658 | 9699 | 26.342 (2025) |
| FARAON & DESIGN COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 52473850 | 7412 | 26.324 (2025) |
| DASEDIA S.R.L. SRL | 41598247 | 4799 | 26.319 (2025) |
| HAI NOROC M&A S.R.L. SRL | 50624973 | 4791 | 26.307 (2025) |
| COMPASSIONATED S.R.L. SRL | 50912518 | 8559 | 26.300 (2025) |
| API-FLORA SRL SRL | 32034494 | 6820 | 26.280 (2025) |
| ELENA NEDELCU BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 39027524 | 9622 | 26.278 (2025) |
| MOLDOVANU CONCEPT 2 SRL SRL | 33010159 | 4333 | 26.246 (2025) |
| ADVICE PRO S.R.L. SRL | 47315943 | 7499 | 26.221 (2025) |
| LUMIEREVENT S.R.L. SRL | 52132250 | 6820 | 26.204 (2025) |
| TARASI DESIGN S.R.L. SRL | 39121032 | 7410 | 26.204 (2025) |
| LIKEGEO SRL SRL | 35901515 | 6622 | 26.183 (2023) |
| BODY CONTROL ABILITY S.R.L. SRL | 48005940 | 9319 | 26.158 (2025) |
| CLEAN PRINT SRL SRL | 36728065 | 7420 | 26.152 (2025) |
| EURO TAX R.D. S.R.L. SRL | 40301533 | 4933 | 26.136 (2025) |
| TAMTECH S.R.L. SRL | 48537255 | 4321 | 26.114 (2025) |
| DEMACONS BRS S.R.L. SRL | 51580174 | 4399 | 26.100 (2025) |
| CROCHET JOY S.R.L. SRL | 38656003 | 4791 | 26.100 (2025) |
| LUX AS FOOD S.R.L. SRL | 45709518 | 5611 | 26.098 (2025) |
| MIRABOO S.R.L. SRL | 51657472 | 4791 | 26.098 (2025) |
| DMS TRANS SRL SRL | 22578391 | 7420 | 26.098 (2025) |
| SUPER ANDRA SRL SRL | 14558920 | 4719 | 26.078 (2025) |
| BIG MAX S.R.L. SRL | 49582866 | 5320 | 26.051 (2025) |
| PILKON S.R.L. SRL | 51288294 | 4712 | 26.033 (2025) |
| DUROM COM SRL SRL | 3426354 | 4322 | 26.029 (2025) |