Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.184 de firme active, dintre care 27.296 au depus bilanț pentru 2024 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 52,3 mld RON, e 2,0% din totalul național (locul 14); firma medie facturează cu 41,7% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 10,4%.
Primele trei sectoare fac 17,2% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.342 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.257 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TEDIBLES S.R.L. SRL | 49582874 | 7420 | 186.204 (2025) |
| ADWIZE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 32884932 | 7311 | 186.171 (2025) |
| CONSULTING DESIGN SRL SRL | 22282166 | 7112 | 186.134 (2025) |
| EMOTION BOX S.R.L. SRL | 50137064 | 9622 | 186.125 (2025) |
| HAPPY PEDODONTIS S.R.L. SRL | 40769896 | 8623 | 186.120 (2025) |
| VET PATROL S.R.L. SRL | 19134143 | 7500 | 185.923 (2025) |
| TPX-HR SRL SRL | 30990350 | 8690 | 185.919 (2025) |
| VAN-AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ CA | 45001146 | 4621 | 185.889 (2025) |
| KONTAHOLIK S.R.L. SRL | 49511202 | 6920 | 185.883 (2025) |
| ESC MASTER COPY S.R.L. SRL | 50588781 | 8219 | 185.882 (2025) |
| KRISS INSURANCE SRL SRL | 35480726 | 4712 | 185.847 (2025) |
| COMPANIA LKE SRL SRL | 32581750 | 4712 | 185.846 (2024) |
| SERVICE MULTI MARCA AUTO STEL SRL SRL | 37209333 | 4782 | 185.833 (2025) |
| DIAL CAR SERVICE SRL SRL | 36094502 | 4782 | 185.812 (2025) |
| TORNADO WIND SRL SRL | 33106548 | 7022 | 185.784 (2025) |
| VECHIU CONSTANTIN MEDIC UROLOG S.R.L. SRL | 40705060 | 8622 | 185.776 (2025) |
| INFORMATIK SYSTEMS SRL SRL | 36649468 | 6202 | 185.743 (2025) |
| CODRIN MARKET S.R.L. SRL | 43018150 | 5630 | 185.714 (2025) |
| ZULI ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 51762095 | 7330 | 185.700 (2025) |
| ORTOMELIDENT SRL SRL | 37948077 | 8623 | 185.670 (2023) |
| FPMAN S.R.L. SRL | 45932772 | 1611 | 185.662 (2025) |
| REAL EXPERT GARAGE S.R.L. SRL | 48045090 | 9531 | 185.642 (2025) |
| DIRIGCONT S.R.L. SRL | 39955399 | 7112 | 185.628 (2025) |
| JIGOLEA EVENTS S.R.L. SRL | 46067831 | 9329 | 185.585 (2025) |
| UTU AUTO TEAM S.R.L. SRL | 42851932 | 9531 | 185.563 (2022) |
| TYART BUSINESS S.R.L. SRL | 44935177 | 9313 | 185.502 (2025) |
| TAL-VET SRL SRL | 24535737 | 7500 | 185.457 (2025) |
| RACKET FUSION SPORTS S.R.L. SRL | 39339038 | 9319 | 185.439 (2025) |
| TULIPART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43099839 | 6210 | 185.420 (2024) |
| CABINET EXPERT CONTABIL NICULA ELENA SRL SRL | 37612840 | 6920 | 185.400 (2025) |
| CONST SFA S.R.L. SRL | 48745485 | 4100 | 185.355 (2025) |
| IULNECHI SRL SRL | 10400969 | 4711 | 185.235 (2025) |
| BAMS-AGRO S.R.L. SRL | 38718190 | 0111 | 185.208 (2025) |
| KYTOS-AGROCOM S.R.L. SRL | 49155270 | 0111 | 185.194 (2025) |
| MAGNUSBANE S.R.L. SRL | 42979436 | 4740 | 185.173 (2021) |
| ATTA ASSIST EXPERT SRL SRL | 30054673 | 7112 | 185.161 (2025) |
| ENMAD S.R.L. SRL | 50472875 | 3012 | 185.158 (2025) |
| CORDUNI GRUP SRL SRL | 14907116 | 4322 | 185.147 (2025) |
| NVC TECH S.R.L. SRL | 50928034 | 6210 | 185.147 (2025) |
| ARRAZEC BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 45356920 | 9602 | 185.126 (2025) |
| LILLY MEDIA TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 44912483 | 8210 | 185.115 (2025) |
| LAYOUT FUN S.R.L. SRL | 45724887 | 6201 | 185.106 (2025) |
| ON PRIME SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51901312 | 6210 | 184.976 (2025) |
| BLUMUSIC SRL SRL | 17244930 | 9001 | 184.964 (2025) |
| FIMAN SUPPORT SRL SRL | 38249689 | 7499 | 184.940 (2025) |
| TARS LAB S.R.L. SRL | 48603820 | 3312 | 184.919 (2025) |
| TNS ONE SRL SRL | 38221068 | 7112 | 184.910 (2025) |
| ORSON COM SRL SRL | 6100815 | 4727 | 184.894 (2025) |
| GIGAND S.R.L. SRL | 49747417 | 4933 | 184.864 (2025) |
| ONLINE GARDENING SOLUTIONS SRL SRL | 37575601 | 7311 | 184.815 (2025) |