Firme din Voluntari
Ilfov
Voluntari are 9.180 de firme active, dintre care 4.989 au depus bilanț pentru 2022 — 13,0% din firmele județului Ilfov. Locul 1 din 40 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 193,8 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 130,5. Cifra de afaceri cumulată, 45,4 mld RON, e 26,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,3% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,9%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,6%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,3%).
Profil oraș
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| A&L FASHION MARIAGE S.R.L. SRL | 50683031 | 4771 | 95.900 (2025) |
| LERA'S NAILS SRL SRL | 30251055 | 9622 | 95.856 (2025) |
| ANAISHA PRESS S.R.L. SRL | 45460165 | 4712 | 95.769 (2025) |
| EXPERT ROOF SRL SRL | 33761300 | 4673 | 95.764 (2021) |
| DELMIR ASK SRL SRL | 33745924 | 7112 | 95.690 (2025) |
| GRANITTE STUDIO S.R.L. SRL | 40650975 | 7412 | 95.651 (2025) |
| BABILON PROD S.R.L. SRL | 43140423 | 1085 | 95.265 (2025) |
| LT ARCHITECT S.R.L. SRL | 50767418 | 6812 | 95.200 (2025) |
| SKILL MAP CONSULTING S.R.L. SRL | 50552753 | 7830 | 94.735 (2025) |
| THEOXIS CONSULTING SRL SRL | 29305976 | 7020 | 94.712 (2025) |
| HITMAN TRAINING S.R.L. SRL | 46925331 | 8559 | 94.520 (2023) |
| 5 ANTENNA TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 45644346 | 6190 | 94.500 (2025) |
| JUCARII NON STOP SRL SRL | 27373532 | 4719 | 94.475 (2019) |
| CRISTINA & IONUT GABI FLOWERS S.R.L. SRL | 17020177 | 4712 | 94.417 (2025) |
| JKB SOLUTION S.R.L. SRL | 50362228 | 4941 | 94.282 (2024) |
| RAVDI CONCEPT S.R.L. SRL | 42385182 | 4322 | 94.127 (2025) |
| SAFEHOUSE MOTORSPORT S.R.L. SRL | 49855800 | 4520 | 93.942 (2024) |
| MD BARBER S.R.L. SRL | 48456169 | 9621 | 93.893 (2025) |
| XERXES VENTURES S.R.L. SRL | 43724090 | 7020 | 93.880 (2025) |
| CRISBY FOOD S.R.L. SRL | 49911330 | 4754 | 93.177 (2024) |
| DAN AUTO BUCURESTI S.R.L. SRL | 41665419 | 4511 | 93.100 (2023) |
| CIVONIX S.R.L. SRL | 51768080 | 4712 | 93.042 (2025) |
| DELMAR VALUATION S.R.L. SRL | 38687921 | 7020 | 92.920 (2025) |
| TECHNO SOFT S.R.L. SRL | 22798141 | 4321 | 92.830 (2025) |
| BOLD STRATEGY S.R.L. SRL | 47499960 | 7311 | 92.620 (2025) |
| AVANGARDE REAL ESTATE AGENCY S.R.L. SRL | 51231387 | 6832 | 92.542 (2025) |
| VITAR TOTAL MENAJ SRL SRL | 30943056 | 4690 | 92.527 (2025) |
| PROCESS GRUP S.R.L. SRL | 15517863 | 8510 | 92.379 (2023) |
| ADORUM S.R.L. SRL | 40314959 | 4712 | 92.344 (2025) |
| WHITE RIVER S.R.L. SRL | 51847655 | 4639 | 92.220 (2025) |
| NEW STYLE NICOLE S.R.L. SRL | 45320803 | 9602 | 92.212 (2025) |
| HUGS VISION S.R.L. SRL | 46330538 | 8559 | 92.195 (2025) |
| HYPOKRATES GRUP S.R.L. SRL | 13772720 | 7430 | 92.091 (2025) |
| LUXURY EXCLUSIVE HOME SRL SRL | 36292976 | 6831 | 92.084 (2023) |
| MICRO IT SYSTEMS SRL SRL | 33811360 | 6210 | 92.000 (2025) |
| UWE CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 52977823 | 4100 | 92.000 (2025) |
| A.STUDIO COM SERV S.R.L. SRL | 40800770 | 9621 | 91.995 (2025) |
| V.G.H. - CONTAB SRL SRL | 17536500 | 6920 | 91.910 (2025) |
| XU CHASING FASHION S.R.L. SRL | 47520751 | 4641 | 91.808 (2025) |
| REC IMPEX SRL SRL | 3683463 | 4711 | 91.606 (2020) |
| BIANCA SRL SRL | 19378806 | 4711 | 91.606 (2025) |
| TEN INVENT S.R.L. SRL | 52212790 | 6220 | 91.469 (2025) |
| AQUA AUTI SRL SRL | 38443102 | 4520 | 91.314 (2019) |
| HAPPY LIN BUSINESS S.R.L. SRL | 52006634 | 4751 | 91.237 (2025) |
| TEXMA DRILLING TECHNOLOGIES EUROPE SRL SRL | 32117107 | 4618 | 91.208 (2017) |
| FOS DESIGNS S.R.L. SRL | 45107482 | 9003 | 91.206 (2025) |
| ENERGY FORCE FIVE S.R.L. SRL | 45090976 | 3512 | 91.000 (2021) |
| LANDO OVERSEAS S.R.L. SRL | 44197541 | 4619 | 90.965 (2025) |
| ATELIERUL REZIDENTIAL ZEN VILLE S.R.L. SRL | 47207607 | 6820 | 90.717 (2025) |
| A.R.M SALES AG SRL SRL | 35717513 | 4613 | 90.628 (2025) |