Firme din Ilfov
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Ilfov are 70.806 firme active, dintre care 49.964 au depus bilanț pentru 2025 — locul 3 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 130,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 217,8 mld RON, e 7,7% din totalul național (locul 2); firma medie facturează cu 32,9% peste media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,4%.
Județul e specializat în comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN 4671): sectorul are 6,5% din cifra de afaceri locală, de 7,8 ori ponderea lui la nivel național. Vezi comerț cu ridicata al autovehiculelor în Ilfov →
Primele trei sectoare fac 18,2% din cifra de afaceri a județului. Firmele sunt răspândite: Voluntari, cea mai mare localitate, are doar 13,0% dintre ele. 59.930 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 59.252 de persoane; 87,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 362 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Ilfov
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ENERGY TEX S.R.L. SRL | 36222040 | 4641 | 1.735.130 (2025) |
| ALI CAR REPARATII DE LUX S.R.L. SRL | 48766305 | 9531 | 1.734.999 (2025) |
| SCULE INTERAUTO S.R.L. SRL | 26799301 | 2651 | 1.733.014 (2025) |
| NIDO TRADING SRL SRL | 4419436 | 4711 | 1.732.335 (2024) |
| BROMERT METAL S.R.L. SRL | 38938519 | 4711 | 1.732.279 (2025) |
| INTERACTIVE TRANSPORT PLANNING SRL SRL | 33896790 | 7112 | 1.732.242 (2025) |
| DORION PRINT SRL SRL | 30199046 | 1812 | 1.731.988 (2025) |
| ROUTE LINE 26 SPEDITION S.R.L. SRL | 43146787 | 5231 | 1.731.549 (2025) |
| SOFTLAB360.RO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47511443 | 6210 | 1.731.408 (2025) |
| WEST METAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44950371 | 2511 | 1.730.633 (2025) |
| NIS AUTOPARTS SRL SRL | 36995003 | 4782 | 1.730.464 (2025) |
| MELANY EXCLUSIV S.R.L. SRL | 41144089 | 4722 | 1.730.409 (2025) |
| PROGEMA FOREST S.R.L. SRL | 32291609 | 4619 | 1.730.319 (2025) |
| A.P.I. CONSTRUCTII - INVESTITII SRL SRL | 335502 | 4120 | 1.729.856 (2025) |
| COSMIC MOTORS S.R.L. SRL | 44752781 | 4781 | 1.729.731 (2025) |
| XNH MARKET S.R.L. SRL | 43412099 | 4711 | 1.729.557 (2025) |
| YFF C MADI CONSTRUCT S.R.L. SRL | 17435832 | 4100 | 1.729.380 (2025) |
| CLIMA TERR SERVICE SRL SRL | 18627747 | 4322 | 1.729.035 (2025) |
| VISUAL PRODUCT & CONSULTING SRL SRL | 15559125 | 6209 | 1.728.592 (2025) |
| ACY AER GAZ S.R.L. SRL | 47365453 | 4681 | 1.727.639 (2024) |
| ORNI STORE SRL SRL | 32350330 | 4621 | 1.726.756 (2025) |
| ALE-PLAY-AME S.R.L. SRL | 42456020 | 9329 | 1.726.756 (2025) |
| TOP PAINT LAC S.R.L. SRL | 51544007 | 9531 | 1.726.448 (2025) |
| RODEMA PRODEXIM SRL SRL | 6103765 | 6820 | 1.726.160 (2025) |
| OMRAD EXPERT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 32788145 | 7020 | 1.725.511 (2025) |
| GREEN GARDEN FRUCHT S.R.L. SRL | 47086718 | 4631 | 1.725.334 (2025) |
| APLA MANAGEMENT & CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 30690557 | 6619 | 1.725.183 (2025) |
| BOBY MARKET SRL SRL | 35075316 | 4711 | 1.724.899 (2020) |
| PEGASUS SECURITY S.R.L. SRL | 37732056 | 8010 | 1.724.742 (2025) |
| COFRARIS S.R.L. SRL | 50120453 | 4100 | 1.723.199 (2025) |
| HHO AUTO SERVICE GALATI S.R.L. SRL | 43689805 | 9531 | 1.722.952 (2025) |
| BEȚA CRANE S.R.L. SRL | 40418046 | 7732 | 1.722.727 (2025) |
| DEUS CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 45694107 | 4322 | 1.722.717 (2025) |
| FAST & STRONG CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 37343601 | 4110 | 1.722.544 (2022) |
| NOOR EVENTS S.R.L. SRL | 23890285 | 9329 | 1.722.290 (2025) |
| ALTBOX S.R.L. SRL | 45212704 | 1812 | 1.721.445 (2025) |
| BYA 2005 COMERT S.R.L. SRL | 44488419 | 4617 | 1.720.997 (2025) |
| DTI TEAM S.R.L. SRL | 48928105 | 4730 | 1.720.508 (2025) |
| LOWIE LAI S.R.L. SRL | 50098534 | 4712 | 1.719.303 (2025) |
| DIAXIS DAL S.R.L. SRL | 41178820 | 9031 | 1.718.825 (2025) |
| HOLARDEV S.R.L. SRL | 41257118 | 6220 | 1.718.699 (2025) |
| DINORAM S.R.L. SRL | 23045397 | 3512 | 1.718.499 (2025) |
| BAM ARCHITECTURE & MORE S.R.L. SRL | 34248443 | 7111 | 1.718.447 (2025) |
| GURAN & CO IMPEX SRL SRL | 3019270 | 4690 | 1.718.250 (2025) |
| BCV CONSTRUCTII SI RENOVARI S.R.L. SRL | 42520670 | 4120 | 1.717.787 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM MAGURELE SC | 2785236 | 4712 | 1.717.509 (2025) |
| CONSTRUCT SOLUTIONS IDEAS S.R.L. SRL | 35030470 | 4211 | 1.717.299 (2025) |
| AGROFIELD S.R.L. SRL | 50212352 | 7499 | 1.716.930 (2025) |
| CONCIS METALEXPERT SRL SRL | 30631291 | 2511 | 1.716.911 (2025) |
| EDERRA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46959830 | 4120 | 1.716.600 (2024) |