Firme din Baia Mare
Maramureș
Baia Mare are 12.312 firme active, dintre care 7.024 au depus bilanț pentru 2025 — 34,7% din firmele județului Maramureș. Locul 1 din 76 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 113,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 78,5. Cifra de afaceri cumulată, 17,4 mld RON, e 51,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 27,5% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4,8%.
Cele mai multe firme sunt în lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 4,5%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,2%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 4,0%). Localitatea are 3 localități componente, dar toate firmele sunt înregistrate chiar în Baia Mare.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AUTO CRS TOP S.R.L. SRL | 41531077 | 4933 | 15.296 (2025) |
| BDV SPEDITION BAT SRL SRL | 35931087 | 4933 | 15.296 (2025) |
| ROLANDSTUDIO S.R.L. SRL | 38716008 | 7420 | 15.249 (2025) |
| INNERGLOW HEALTH AND BEAUTY S.R.L. SRL | 52149596 | 8559 | 15.197 (2025) |
| XTRU REAL ESTATES S.R.L. SRL | 43374831 | 4100 | 15.137 (2025) |
| NEVER SETTLE S.R.L. SRL | 40508246 | 4791 | 15.074 (2025) |
| RONY SRL SRL | 3502710 | 4941 | 15.022 (2025) |
| SAGAIMUN CONSULT S.R.L. SRL | 42457670 | 7112 | 15.015 (2022) |
| ADELINA TREITLI SRL SRL | 36031091 | 8552 | 15.010 (2025) |
| BGC INVEST SRL SRL | 19182930 | 0812 | 15.000 (2021) |
| MATRICK PRO CONSTRUCT S.R.L.-D. SRL | 52370146 | 7112 | 15.000 (2025) |
| EVER BOBO HUB S.R.L. SRL | 45966899 | 1611 | 15.000 (2025) |
| COUNTRY HILL S.R.L. SRL | 40002191 | 0111 | 15.000 (2025) |
| PRODUSE PENTRU SANATATE S.R.L. SRL | 40261439 | 1032 | 15.000 (2023) |
| GUBBA FASHION S.R.L. SRL | 35645298 | 9529 | 14.985 (2025) |
| EXCELENT HERON ART S.R.L. SRL | 44315736 | 9621 | 14.935 (2025) |
| AG. INVESTIGAŢII RAYD & FIRE PROTECT 215 S.R.L. SRL | 49793685 | 8030 | 14.932 (2025) |
| VANCIU DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 42123475 | 4100 | 14.902 (2025) |
| VERANIC SRL SRL | 16460811 | 4778 | 14.880 (2023) |
| M. V. ANALYTIC AUTO S.R.L. SRL | 47026830 | 4520 | 14.877 (2025) |
| MB CREDIT CONSTRUCT SRL SRL | 24463525 | 4329 | 14.803 (2016) |
| MANXMED SRL SRL | 4949653 | 8622 | 14.786 (2025) |
| D&B MUSIC S.R.L. SRL | 45531371 | 9020 | 14.777 (2025) |
| CHILIPIR RETAIL S.R.L. SRL | 46916120 | 4719 | 14.723 (2024) |
| TYDARA STORE SRL SRL | 35499508 | 4771 | 14.716 (2017) |
| ELIAS CONTEXPERT S.R.L. SRL | 45296616 | 6920 | 14.700 (2025) |
| CAMVASPO SRL SRL | 29467978 | 5630 | 14.678 (2023) |
| BONBON SRL SRL | 19152140 | 4636 | 14.657 (2016) |
| MIRCIULICA FOOD S.R.L. SRL | 39818219 | 5610 | 14.643 (2025) |
| GUJUBERRY S.R.L. SRL | 13079767 | 0125 | 14.640 (2025) |
| VALULCAFFE S.R.L. SRL | 52337573 | 5630 | 14.571 (2025) |
| WINBEST SRL SRL | 24919460 | 4624 | 14.451 (2025) |
| CHICAGO TAXI SRL SRL | 38095415 | 4933 | 14.403 (2025) |
| ADA L SRL SRL | 2205452 | 6820 | 14.400 (2025) |
| AMBIENTAL SELDESIGN S.R.L. SRL | 37838392 | 3100 | 14.400 (2025) |
| PARENTING ÎN ERA DIGITALĂ S.R.L. SRL | 43979728 | 8559 | 14.400 (2025) |
| CEFMA CONSULT SRL SRL | 13044297 | 7020 | 14.340 (2025) |
| SIMI & SOSO S.R.L. SRL | 43074885 | 8130 | 14.307 (2025) |
| VAMARIA-UNGUR SNC SNC | 3693874 | 0161 | 14.230 (2025) |
| SOCIAL MEDIA PROMOTIONS SRL SRL | 30804015 | 7312 | 14.171 (2025) |
| DANILMON SRL SRL | 18509830 | 4933 | 14.171 (2025) |
| STOC ZERO S.R.L. SRL | 47934028 | 4673 | 14.158 (2024) |
| AMBIAL SRL SRL | 14990161 | 4322 | 14.115 (2025) |
| MRC SMART TRANS S.R.L. SRL | 43044760 | 4941 | 14.060 (2025) |
| DECORABAT WORKS S.R.L. SRL | 44731819 | 2349 | 14.020 (2024) |
| AQUILA MAN SRL SRL | 16640928 | 4933 | 14.019 (2025) |
| SANSAFRAS COM SRL SRL | 7366425 | 6820 | 14.000 (2025) |
| PRĂJITURI CU THERMOMIX S.R.L.-D. SRL | 44560565 | 4618 | 13.940 (2025) |
| DEMYMAT BUILDING SRL SRL | 26021775 | 4100 | 13.900 (2025) |
| VLAD & CO.MGMT S.R.L. SRL | 39810550 | 7490 | 13.808 (2021) |