Firme din Târgu Mureș
Mureș
Târgu Mureș are 13.888 de firme active, dintre care 4.239 au depus bilanț pentru 2016 — 36,5% din firmele județului Mureș. Locul 1 din 102 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 119,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 73,4. Cifra de afaceri cumulată, 14,3 mld RON, e 60,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 44,9% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%). Localitatea are 2 localități componente, dar cele mai multe firme (13.886 din 13.888) sunt chiar în Târgu Mureș.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LOGISTIC BUILD SERVICES SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41772415 | 4941 | 6.327 (2020) |
| TOVIAN SRL SRL | 29415847 | 4321 | 6.296 (2024) |
| EXPERT CONT PARTNER S.R.L. SRL | 50684266 | 6920 | 6.261 (2025) |
| BLANCHE SPLENDERE S.R.L. SRL | 45854143 | 7311 | 6.250 (2025) |
| TARGUSERVICE SRL SRL | 13922746 | 0111 | 6.222 (2025) |
| ENIDALMAMED SRL SRL | 38036265 | 8622 | 6.216 (2017) |
| TAXI LUCA DANIELS TOURS S.R.L. SRL | 41543829 | 4932 | 6.172 (2025) |
| CLEVEREST TOP HIGH S.R.L. SRL | 43802202 | 8559 | 6.140 (2025) |
| ALDOR GARAJ SRL SRL | 34345101 | 4520 | 6.097 (2024) |
| GALROLL PERFECT S.R.L. SRL | 42714293 | 4683 | 6.087 (2025) |
| TAO COACHING S.R.L. SRL | 40097400 | 7020 | 6.055 (2025) |
| BEA MOTOR SPORT S.R.L. SRL | 43862212 | 2932 | 6.050 (2021) |
| MERCI TRANSPORT URGENT S.R.L. SRL | 38737639 | 4941 | 6.043 (2023) |
| IDEAL RENT EXPRES SRL SRL | 36822886 | 4939 | 6.031 (2023) |
| ANGELO DANA COMPRODIMPEX SRL SRL | 6329763 | 6820 | 6.017 (2025) |
| CONTURAS LASER S.R.L. SRL | 44411733 | 3299 | 6.000 (2025) |
| PROMEGA EVENTOS S.R.L. SRL | 50626478 | 6831 | 6.000 (2025) |
| MERCHANT SRL SRL | 1281265 | 4941 | 6.000 (2025) |
| AZUVO S.R.L. SRL | 40166364 | 6290 | 6.000 (2025) |
| MEDICAL INTERACTIVE MEDIA SRL SRL | 18188455 | 6311 | 6.000 (2025) |
| LUMO FLOORS MCV S.R.L. SRL | 45882836 | 4333 | 6.000 (2024) |
| FLORAMY FHS SRL SRL | 31036977 | 7022 | 6.000 (2025) |
| DR A MED S.R.L. SRL | 51492986 | 8622 | 5.973 (2025) |
| LEEBOTM SRL SRL | 17186065 | 4110 | 5.931 (2025) |
| ROMUR INVEST SRL SRL | 18855273 | 6811 | 5.916 (2024) |
| VACUUMTEK S.R.L. SRL | 45572002 | 4669 | 5.809 (2025) |
| BRK SOLUTION ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L. SRL | 51435077 | 6619 | 5.807 (2025) |
| AGRI BEST SRL SRL | 14799790 | 0150 | 5.797 (2025) |
| CASTELLUM BUILD SRL SRL | 25161797 | 4120 | 5.750 (2022) |
| PROCONSTRUCT CORPORATION SRL SRL | 19159644 | 4120 | 5.726 (2025) |
| HELP OIL SERVICE S.R.L. SRL | 52494551 | 9531 | 5.706 (2025) |
| REMIZA GMT SRL SRL | 29150111 | 5611 | 5.625 (2024) |
| PNG CARTEL S.R.L. SRL | 49910246 | 7740 | 5.600 (2025) |
| ARCHITEKT WERK S.R.L. SRL | 52673840 | 7111 | 5.600 (2025) |
| MOL CONSULT SRL SRL | 16205746 | 8240 | 5.595 (2025) |
| REGIONAL IMAGING S.R.L. SRL | 41692642 | 8622 | 5.595 (2025) |
| ART CONSTRUCT MURES S.R.L. SRL | 43473029 | 4120 | 5.542 (2025) |
| DIAMOND CLUB STREAM S.R.L. SRL | 50080871 | 6820 | 5.530 (2025) |
| MEXIC SRL SRL | 10755112 | 4682 | 5.513 (2025) |
| 3D PRINTING SOLUTIONS SRL SRL | 34677593 | 7020 | 5.510 (2025) |
| DIXIFLOR SIBIU S.R.L. SRL | 49568080 | 6831 | 5.500 (2024) |
| DIGITAL INSPIRED S.R.L. SRL | 39290937 | 7311 | 5.500 (2023) |
| TRINITRON ELECTRIC S.R.L. SRL | 5938601 | 6820 | 5.500 (2025) |
| NYARADIGAS S.R.L. SRL | 33545918 | 4619 | 5.498 (2023) |
| GRACE HBG S.R.L. SRL | 52345975 | 9621 | 5.446 (2025) |
| FAST LANGUAGE HELP S.R.L. SRL | 37013425 | 7430 | 5.417 (2025) |
| MAXRO COM IMPEX SRL SRL | 5370004 | 4711 | 5.397 (2025) |
| SALVIOCLAD COM SRL SRL | 4948380 | 4642 | 5.378 (2025) |
| METAMOTION S.R.L. SRL | 47958671 | 6391 | 5.375 (2025) |
| MAGISTRI VERBIS SRL SRL | 37403398 | 8559 | 5.360 (2024) |