Firme din Târgu Mureș
Mureș
Târgu Mureș are 13.888 de firme active, dintre care 5.845 au depus bilanț pentru 2020 — 36,5% din firmele județului Mureș. Locul 1 din 102 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 119,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 73,4. Cifra de afaceri cumulată, 16,8 mld RON, e 52,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 30,4% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 3,4%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%). Localitatea are 2 localități componente, dar cele mai multe firme (13.886 din 13.888) sunt chiar în Târgu Mureș.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RENISOR SRL SRL | 26478204 | 6622 | 10.119 (2025) |
| GRILL&CHILL S.R.L. SRL | 52484965 | 5612 | 10.089 (2025) |
| SIERRA AUTORENT S.R.L. SRL | 43580661 | 7020 | 10.059 (2025) |
| VALCOM DISTRIB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50583300 | 4740 | 10.012 (2025) |
| PIELEXIM SRL SRL | 1196771 | 6820 | 10.003 (2025) |
| DIFFERENT RETAIL S.R.L. SRL | 43565807 | 6820 | 10.000 (2025) |
| HYDRO GREENTECH SRL SRL | 27948436 | 0812 | 10.000 (2025) |
| FRIGOMARIS LOGISTIC S.R.L. SRL | 46133366 | 4941 | 10.000 (2025) |
| RAMIL NIRO S.R.L. SRL | 41312301 | 4646 | 9.999 (2023) |
| EMME DUE SRL SRL | 16751527 | 4662 | 9.982 (2025) |
| CAD VISION PROJECT S.R.L. SRL | 44286266 | 7112 | 9.981 (2024) |
| AGRI TOM SRL SRL | 14939177 | 0111 | 9.841 (2025) |
| REMAP SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51936493 | 4321 | 9.830 (2025) |
| HANNA TAMBOT SRL SRL | 38113830 | 4100 | 9.821 (2025) |
| MIDRA MEDICAL S.R.L. SRL | 49506605 | 8622 | 9.815 (2025) |
| ATSC MASIMO SRL SRL | 19299486 | 7311 | 9.801 (2025) |
| NZO AUTO GMBH SRL SRL | 37692083 | 4782 | 9.800 (2024) |
| EMS 24 GAS SRL SRL | 37695101 | 7311 | 9.750 (2025) |
| UNI MUR SRL SRL | 1205063 | 8299 | 9.738 (2024) |
| NEW YORK SHOP SRL SRL | 35052797 | 4779 | 9.710 (2025) |
| DAS R&B AUTOTEILE S.R.L. SRL | 40610245 | 4672 | 9.700 (2025) |
| STOMAFAN SRL SRL | 5934456 | 8623 | 9.640 (2025) |
| TOMSVENTURE MEDIA S.R.L. SRL | 44612680 | 7311 | 9.600 (2025) |
| CLOUD TAXI S.R.L. SRL | 51869386 | 4933 | 9.580 (2025) |
| ADAGIO RUBISTER SRL SRL | 37686995 | 4791 | 9.554 (2018) |
| INVESTIGATIA SRL SRL | 15550045 | 8030 | 9.500 (2016) |
| ANDREI POPA PHOTOGRAPHY S.R.L. SRL | 40951056 | 7420 | 9.499 (2025) |
| CLUBUL SPORTIV SPLASH S.R.L. SRL | 50722645 | 8551 | 9.490 (2025) |
| ASTOR TAXI ESSENSE S.R.L. SRL | 45134185 | 4933 | 9.456 (2025) |
| VTR CALYPSO LINE S.R.L. SRL | 43467191 | 4932 | 9.424 (2025) |
| BOND WRAP S.R.L. SRL | 50946030 | 4520 | 9.400 (2025) |
| SABVIEW IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44171673 | 6201 | 9.397 (2023) |
| CAREMO SRL SRL | 15705948 | 4322 | 9.395 (2025) |
| FONTE NATURIS S.R.L. SRL | 42312415 | 4791 | 9.333 (2025) |
| ARSEC SRL SRL | 1220284 | 4520 | 9.295 (2025) |
| NCR SPEDITION S.R.L. SRL | 49663278 | 4941 | 9.240 (2025) |
| REBOUND MBA S.R.L. SRL | 46306904 | 1102 | 9.232 (2025) |
| MONIC BEAUTY S.R.L. SRL | 52078975 | 9622 | 9.159 (2025) |
| GOLDEN FOOD FAMILY S.R.L. SRL | 52603772 | 1085 | 9.155 (2025) |
| ICT PRO TECHNOLOGY SRL SRL | 32032396 | 4321 | 9.138 (2020) |
| HARI IMPEX SRL SRL | 2852297 | 7112 | 9.125 (2025) |
| KLARETT FOOD S.R.L. SRL | 50202790 | 6820 | 9.080 (2024) |
| 360 GRAND EVENTS S.R.L. SRL | 47345197 | 7420 | 9.070 (2024) |
| BAT KARMA BEAUTY SRL SRL | 21474031 | 9623 | 9.045 (2025) |
| GREEN PROTMED SRL SRL | 35846038 | 8219 | 9.000 (2025) |
| DANADO SRL SRL | 10518183 | 9200 | 9.000 (2025) |
| HORVATH IMOBIL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41781383 | 4120 | 9.000 (2023) |
| ANTOP EXPEDITION S.R.L. SRL | 41285185 | 4941 | 8.931 (2021) |
| PRIVATE CONCEPT S.R.L. SRL | 36464940 | 4120 | 8.856 (2025) |
| ASCENSIV BRAND SRL SRL | 37403410 | 6619 | 8.849 (2025) |