Firme din Târgu Mureș
Mureș
Târgu Mureș are 13.888 de firme active, dintre care 6.303 au depus bilanț pentru 2021 — 36,5% din firmele județului Mureș. Locul 1 din 102 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 119,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 73,4. Cifra de afaceri cumulată, 21,9 mld RON, e 53,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 33,6% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 30,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%). Localitatea are 2 localități componente, dar cele mai multe firme (13.886 din 13.888) sunt chiar în Târgu Mureș.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RBK STYLE S.R.L. SRL | 48771832 | 9602 | 18.000 (2025) |
| LIGNO GREEN S.R.L. SRL | 40680437 | 8130 | 18.000 (2025) |
| PROTRAVEL COMPANY S.R.L. SRL | 52557633 | 7990 | 17.966 (2025) |
| FETOSALE S.R.L. SRL | 52196962 | 5320 | 17.928 (2025) |
| YUMP FITNESS S.R.L. SRL | 40287870 | 9313 | 17.903 (2023) |
| EXAKTA SRL SRL | 16838977 | 4778 | 17.890 (2017) |
| SMARTAPP TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 30411296 | 6312 | 17.880 (2021) |
| GEMINI DENT S.R.L. SRL | 35343443 | 8623 | 17.790 (2025) |
| COMILUCIS LIV S.R.L. SRL | 42707083 | 4933 | 17.753 (2025) |
| DIGIT CONTA S.R.L. SRL | 52445621 | 6920 | 17.750 (2025) |
| LAURABELLA SRL SRL | 17684892 | 4711 | 17.716 (2025) |
| HD CREATIV EXPERT SRL SRL | 31172669 | 8559 | 17.680 (2025) |
| KLASIC SAFE ASIG S.R.L. SRL | 43169349 | 6622 | 17.674 (2025) |
| LIMART PRO S.R.L. SRL | 51750783 | 6831 | 17.549 (2025) |
| TIPO PRIZM S.R.L. SRL | 51766674 | 7412 | 17.545 (2025) |
| SISCOM TEX SRL SRL | 30815324 | 4791 | 17.530 (2025) |
| ZECELEI PROMOTIONS S.R.L. SRL | 47005616 | 7311 | 17.525 (2024) |
| SITADENT SMILE CENTER S.R.L. SRL | 39682876 | 8623 | 17.520 (2025) |
| DANACRIS CEZARA S.R.L. SRL | 41159144 | 9621 | 17.500 (2025) |
| ALTER PUBLISHING S.R.L. SRL | 46235609 | 8559 | 17.500 (2023) |
| INTENSIVE PROGRESSION SRL SRL | 15846408 | 8559 | 17.500 (2024) |
| SADRI RETAIL S.R.L. SRL | 48888205 | 4791 | 17.484 (2025) |
| SQUAT PERPETUU S.R.L. SRL | 43792028 | 8551 | 17.480 (2025) |
| SAHARA CARE S.R.L. SRL | 52587146 | 8121 | 17.465 (2025) |
| ANTARES PRO CONSULTING S.R.L. SRL | 41098713 | 8559 | 17.400 (2025) |
| GENUNA SRL SRL | 15896465 | 5630 | 17.230 (2025) |
| KUMO GROOMING S.R.L. SRL | 49957583 | 9699 | 17.220 (2025) |
| LEGAMOB ENDORA SRL SRL | 37006746 | 8130 | 17.200 (2025) |
| YMOSTER SRL SRL | 16767051 | 5320 | 17.184 (2025) |
| CAZAN RUBIN SRL SRL | 1216291 | 1071 | 17.139 (2025) |
| KUDRITZER SRL SRL | 32735264 | 4619 | 17.139 (2025) |
| HERȚA CĂLIMANI S.R.L. SRL | 21571417 | 0322 | 17.135 (2025) |
| KISS KALMAN CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 43666445 | 4120 | 17.120 (2023) |
| LUKY RED S.R.L. SRL | 34785005 | 9699 | 17.043 (2025) |
| BRIKOBA SSM S.R.L. SRL | 37368010 | 7499 | 17.000 (2025) |
| VIA MODUL SRL SRL | 14357551 | 7111 | 17.000 (2025) |
| ADIBAC SERV SRL SRL | 35831223 | 8211 | 16.990 (2025) |
| PERFECT BABY S.R.L. SRL | 44116946 | 4791 | 16.966 (2025) |
| FELVINCZI ARHITECTURA SRL SRL | 36895330 | 7111 | 16.934 (2025) |
| NOVACONT BRD S.R.L. SRL | 52603748 | 6920 | 16.920 (2025) |
| SOLID TURISM START S.R.L. SRL | 46334114 | 5520 | 16.807 (2025) |
| AP JUDIT SRL SRL | 10743150 | 0322 | 16.789 (2025) |
| CORBRET PREST COM SRL SRL | 9786867 | 9531 | 16.783 (2025) |
| HEALTH&HARMONY THERAPY S.R.L. SRL | 41186793 | 8690 | 16.630 (2025) |
| DANY MEGA EXTREM LOAD S.R.L. SRL | 43210871 | 9621 | 16.605 (2025) |
| INFOSERV SRL SRL | 1214495 | 1812 | 16.599 (2025) |
| CARLA IMPEX SRL SRL | 3563599 | 9609 | 16.561 (2020) |
| GLASSCUBE STUDIO SRL SRL | 37614000 | 5911 | 16.554 (2019) |
| ZENWOLFTHERAPY S.R.L. SRL | 51602531 | 9623 | 16.467 (2025) |
| HOINARI PRIN LUME S.R.L. SRL | 41415960 | 8299 | 16.459 (2025) |