Firme din Târgu Mureș
Mureș
Târgu Mureș are 13.888 de firme active, dintre care 6.303 au depus bilanț pentru 2021 — 36,5% din firmele județului Mureș. Locul 1 din 102 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 119,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 73,4. Cifra de afaceri cumulată, 21,9 mld RON, e 53,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 33,6% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 30,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%). Localitatea are 2 localități componente, dar cele mai multe firme (13.886 din 13.888) sunt chiar în Târgu Mureș.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DENCOM S.R.L. SRL | 50382519 | 4637 | 2.096 (2025) |
| AGRO DRONE SERV S.R.L. SRL | 47455459 | 4740 | 2.030 (2025) |
| BIGGY BURGER S.R.L. SRL | 40958658 | 4613 | 2.025 (2025) |
| INDUSTRIAL SERVICES SRL SRL | 12466951 | 2852 | 2.024 (2025) |
| ALEXADORA SRL SRL | 17917173 | 0150 | 2.020 (2024) |
| ROOT IT CONSULT SERVICE S.R.L. SRL | 42987544 | 6202 | 2.015 (2025) |
| KOMKEL SRL SRL | 16533530 | 7112 | 2.000 (2023) |
| TRUGOLD SRL SRL | 20789872 | 4771 | 2.000 (2020) |
| MANOV MED SRL SRL | 25188601 | 8610 | 2.000 (2025) |
| THERMOLUX SRL SRL | 13857745 | 4674 | 2.000 (2025) |
| ANCA - BAND S.R.L. SRL | 38714651 | 9001 | 2.000 (2025) |
| CARPATHIANS FILMGROUP S.R.L. SRL | 38598026 | 5911 | 2.000 (2025) |
| SIMPRO DIRCONS SRL SRL | 34727080 | 7112 | 2.000 (2019) |
| STARTUP CAPITAL S.R.L. SRL | 42747576 | 5520 | 2.000 (2025) |
| PIT STONE PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 48197943 | 5911 | 2.000 (2025) |
| ISM DENTSCAN SRL SRL | 37457720 | 8623 | 2.000 (2025) |
| ANA SWEETS & PASTRY S.R.L. SRL | 41344591 | 1072 | 2.000 (2024) |
| SANTA EPIC PRODUCTS S.R.L. SRL | 46367545 | 1039 | 1.995 (2025) |
| NILCA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 48935420 | 6832 | 1.994 (2025) |
| CORPORE SANO SRL SRL | 22685452 | 9604 | 1.926 (2017) |
| ATELIERUL DE BALOANE MUREȘ S.R.L. SRL | 52418872 | 9329 | 1.900 (2025) |
| BEASTIE DRUM S.R.L. SRL | 46433576 | 9001 | 1.900 (2025) |
| SMILE BOUTIQUE DECOR S.R.L. SRL | 40598974 | 3299 | 1.886 (2025) |
| LB UNIQUE FASHION HOUSE S.R.L. SRL | 39782468 | 4771 | 1.882 (2025) |
| MICRON PRODPRESCO SRL SRL | 2851003 | 2593 | 1.874 (2024) |
| HARISES DOM S.R.L. SRL | 46837914 | 4789 | 1.864 (2025) |
| SERCOMP TRAVEL S.R.L. SRL | 46095297 | 4939 | 1.859 (2022) |
| INFO CENTRUM SRL SRL | 24786160 | 6399 | 1.854 (2025) |
| LOGDEP&MAN SRL SRL | 38136680 | 4321 | 1.800 (2025) |
| LAVINIA TIMEX SRL SRL | 1197858 | 4939 | 1.800 (2025) |
| LENGYEL SM S.R.L. SRL | 40665518 | 9602 | 1.790 (2024) |
| SNP MANAGEMENT SERVICES S.R.L. SRL | 46048082 | 7020 | 1.785 (2025) |
| INDUSTRIAL TRADING SRL SRL | 17684914 | 7022 | 1.765 (2025) |
| EXPERT ROM SRL SRL | 18655410 | 9623 | 1.730 (2025) |
| ANTRISIMO S.R.L. SRL | 48996410 | 5320 | 1.723 (2023) |
| FERRO STYL SRL SRL | 1221352 | 4719 | 1.720 (2023) |
| TINA FASHION SRL SRL | 18531676 | 1413 | 1.700 (2024) |
| DMS SMARTCAR S.R.L. SRL | 40497155 | 7711 | 1.647 (2024) |
| QUADOM TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 48263451 | 6210 | 1.600 (2025) |
| TAMO ALPIN & ELECTRONICS S.R.L. SRL | 44699157 | 4399 | 1.600 (2023) |
| OZON PRODIMPEX SRL SRL | 7175352 | 4690 | 1.600 (2025) |
| J'ADORE ARTPHOTOGRAPHIE S.R.L. SRL | 41172607 | 7420 | 1.600 (2024) |
| ROBERT FOTOSHOOTY S.R.L. SRL | 39738284 | 7420 | 1.600 (2025) |
| COFRATECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50827633 | 4673 | 1.600 (2025) |
| RAIAN JUNIOR SRL SRL | 34717949 | 4652 | 1.598 (2025) |
| HOUSE OF LAVISH ART&DESIGN S.R.L. SRL | 42230560 | 7410 | 1.583 (2025) |
| MAKE UP STUDIO VIVIEN SRL SRL | 35222581 | 9602 | 1.577 (2025) |
| ROZA-REBEKA SRL SRL | 38402811 | 4771 | 1.563 (2025) |
| ELITE ROMDESIGN IMPEX PROD COMSERV SRL SRL | 16076692 | 7410 | 1.500 (2018) |
| REVELATION CONCEPT S.R.L. SRL | 48352680 | 9319 | 1.500 (2024) |