Firme din Piatra-Neamț
Neamț
Piatra-Neamț are 6.852 de firme active, dintre care 2.809 au depus bilanț pentru 2020 — 29,0% din firmele județului Neamț. Locul 1 din 82 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 86,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,0. Cifra de afaceri cumulată, 4,1 mld RON, e 34,3% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 2,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,9%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,7%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%). Localitatea are 3 localități componente, dar toate firmele sunt înregistrate chiar în Piatra-Neamț.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HOLLM CROSSMEDIA S.R.L. SRL | 44725698 | 5920 | 6.000 (2024) |
| ELMATRA SRL SRL | 15498036 | 4618 | 5.968 (2025) |
| SFARTZ COFFEE S.R.L. SRL | 52451372 | 5640 | 5.961 (2025) |
| BIOZEN INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 51692224 | 4776 | 5.914 (2025) |
| MFA GROUP INTERNATIONAL SRL SRL | 16053249 | 6810 | 5.809 (2025) |
| PALPABIL STUDIO S.R.L. SRL | 39266483 | 1812 | 5.800 (2025) |
| HARDWELL WHITE S.R.L. SRL | 47009553 | 3316 | 5.789 (2025) |
| DI MARCO SRL SRL | 14737100 | 4322 | 5.777 (2025) |
| SVR DENTAL MED S.R.L. SRL | 52204526 | 8623 | 5.755 (2025) |
| ILINCA CHARMS S.R.L. SRL | 40081470 | 4791 | 5.708 (2024) |
| CENO COMIMPEX S.R.L. SRL | 44643539 | 4690 | 5.635 (2023) |
| EXABLE SRL SRL | 12767830 | 7022 | 5.632 (2022) |
| CREATIVE NEST CREONIDUS S.R.L. SRL | 39483687 | 1421 | 5.617 (2025) |
| BILYS TOP SRL SRL | 28514168 | 9524 | 5.530 (2025) |
| REK AUDIO SISTEM S.R.L. SRL | 45429305 | 4791 | 5.460 (2022) |
| IDA COM PREST SRL SRL | 18664915 | 4619 | 5.450 (2025) |
| BOOP GOLD EVENT S.R.L. SRL | 48647606 | 9329 | 5.340 (2024) |
| ALI SRB TRANSPORT S.R.L. SRL | 52779516 | 4933 | 5.302 (2025) |
| FRIGO ELECTROPROFESIONAL SERVICE S.R.L. SRL | 42597975 | 4779 | 5.300 (2025) |
| GRĂDINI BOEME S.R.L. SRL | 45282602 | 8130 | 5.223 (2025) |
| TASLOVAN S.R.L. SRL | 52651206 | 5630 | 5.221 (2025) |
| SILVER IDEAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46047117 | 4120 | 5.192 (2025) |
| DEMIRA S S.R.L. SRL | 52263018 | 7020 | 5.109 (2025) |
| MEDI-FOCUS INSPIRATION PROJECT S.R.L. SRL | 43807536 | 6811 | 5.044 (2025) |
| DALIDENT STOMA S.R.L. SRL | 49149111 | 8623 | 5.000 (2025) |
| A & R DASIANDRA S.R.L. SRL | 38630844 | 4719 | 4.975 (2025) |
| C.M.Imago SRL SRL | 2039350 | 1812 | 4.959 (2025) |
| OAK GARDEN S.R.L. SRL | 50065855 | 8130 | 4.926 (2025) |
| BIROUL DE ASISTENTA TEHNICA S.R.L. SRL | 45935280 | 7112 | 4.900 (2024) |
| GREEN HILLS DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 51117626 | 6812 | 4.900 (2025) |
| CONSULTEX FILATI SRL SRL | 17251210 | 8299 | 4.893 (2025) |
| KATAIS EXCLUSIV S.R.L. SRL | 39476809 | 4619 | 4.822 (2019) |
| ELISASIM MARKET S.R.L. SRL | 40648630 | 4711 | 4.738 (2025) |
| HIO DELIVERY PNFP S.R.L.-D. SRL | 43650376 | 5320 | 4.731 (2024) |
| SERVSTAL REGIO S.R.L. SRL | 41622574 | 4322 | 4.708 (2025) |
| ONDA AZZURRA SRL SRL | 14958357 | 4619 | 4.701 (2025) |
| SPORT AIRSOFT SRL SRL | 26242717 | 5226 | 4.630 (2018) |
| TENX S.R.L. SRL | 49689456 | 6201 | 4.620 (2025) |
| SAB CODEX SRL SRL | 35189825 | 7022 | 4.600 (2025) |
| E GUARD INF SRL SRL | 13833177 | 8001 | 4.595 (2025) |
| KIPPA COMEXPRESS SRL SRL | 34617630 | 7430 | 4.560 (2025) |
| HOUSE DESIGN BOUTIQUE S.R.L. SRL | 49634744 | 2229 | 4.508 (2025) |
| SIGN OUT S.R.L. SRL | 41164191 | 1812 | 4.500 (2025) |
| THE IDENTITY BRAND S.R.L. SRL | 45685184 | 1413 | 4.459 (2025) |
| NOVACLIMA SERV COM INSTAL S.R.L. SRL | 45468304 | 4322 | 4.450 (2025) |
| MICRO CEIM INSTALAŢII S.R.L. SRL | 46620132 | 4322 | 4.219 (2025) |
| LOGIAX SRL SRL | 12677568 | 4619 | 4.200 (2025) |
| AXINITIX S.R.L. SRL | 38760429 | 6619 | 4.125 (2022) |
| TRANSDOR CONSTRUCT SRL SRL | 24680834 | 4120 | 4.118 (2019) |
| NEORAZA NEAMŢ S.R.L. SRL | 45703779 | 4619 | 4.050 (2025) |