Firme din Piatra-Neamț
Neamț
Piatra-Neamț are 6.852 de firme active, dintre care 3.882 au depus bilanț pentru 2025 — 29,0% din firmele județului Neamț. Locul 1 din 82 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 86,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,0. Cifra de afaceri cumulată, 7,6 mld RON, e 35,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 13,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,9%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,7%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%). Localitatea are 3 localități componente, dar toate firmele sunt înregistrate chiar în Piatra-Neamț.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NUTRIBOS FARM S.R.L. SRL | 45103200 | 4619 | 26.095 (2025) |
| KIRICA MIHAI CONCEPT S.R.L. SRL | 44699874 | 4719 | 26.060 (2025) |
| VIDEOGRAFESCU MEDIA S.R.L. SRL | 39635130 | 7420 | 25.995 (2025) |
| SAINT SOUND RECORDS & STUDIOS S.R.L. SRL | 41217199 | 5920 | 25.950 (2025) |
| MURGAD PROD SRL SRL | 10172208 | 1623 | 25.881 (2025) |
| MATRANSIA TAXI S.R.L. SRL | 41490660 | 4932 | 25.820 (2025) |
| CONS ELVADA SRL SRL | 15112363 | 7022 | 25.745 (2024) |
| GHENISTERM S.R.L. SRL | 42259214 | 4322 | 25.514 (2025) |
| MIRALMA HOLISTIC S.R.L. SRL | 48380710 | 8559 | 25.466 (2025) |
| SARIMAT PROD SRL SRL | 19148114 | 2219 | 25.321 (2025) |
| GRANT SECURITY SISTEMS S.R.L. SRL | 14243093 | 8009 | 25.248 (2025) |
| INTER MALIV CONSULTING S.R.L. SRL | 45807095 | 7022 | 25.200 (2025) |
| ROYAL RESPECT S.R.L. SRL | 40967087 | 5610 | 25.141 (2025) |
| CDM TALLY ARTS S.R.L. SRL | 49755975 | 9001 | 25.100 (2025) |
| HIDEOUT POINT S.R.L. SRL | 40973267 | 5610 | 25.000 (2025) |
| YOY CLOUD S.R.L. SRL | 50730206 | 6210 | 24.870 (2025) |
| EDWARD BUSCA S.R.L. SRL | 48809783 | 4120 | 24.869 (2024) |
| GHILESCU CODREX S.R.L. SRL | 2039813 | 7112 | 24.792 (2025) |
| MACOS TEAM S.R.L. SRL | 38686187 | 4933 | 24.703 (2025) |
| COMORE CONSTRUCT SRL SRL | 14425796 | 4120 | 24.682 (2025) |
| ZETAGI POINT SRL SRL | 15059448 | 4799 | 24.541 (2021) |
| AQUA MIMA SRL SRL | 25443542 | 9531 | 24.535 (2025) |
| DENSTORE OUTLET S.R.L. SRL | 51390641 | 4712 | 24.440 (2025) |
| EDIL JIMSOFIL S.R.L. SRL | 43026667 | 4120 | 24.365 (2020) |
| QUALITAS SRL SRL | 18180168 | 7022 | 24.233 (2025) |
| CORFA SOFT EXPERT S.R.L. SRL | 28023780 | 6210 | 24.195 (2025) |
| ADGIFT S.R.L. SRL | 44434427 | 6201 | 24.119 (2022) |
| LORMAX MAR SRL SRL | 27442730 | 9621 | 24.040 (2025) |
| NECODUMY SERV SRL SRL | 6502111 | 9622 | 24.036 (2025) |
| ROLAND COMPANY SRL SRL | 15114356 | 6820 | 24.000 (2025) |
| MIODELA STYLLE SRL SRL | 30911895 | 4751 | 23.988 (2025) |
| SAVCAD SERV SRL SRL | 17448662 | 7112 | 23.960 (2025) |
| MEROINA INC S.R.L. SRL | 43903045 | 7021 | 23.775 (2025) |
| TERMAX CENTRALE TERMICE S.R.L. SRL | 43772632 | 4684 | 23.659 (2025) |
| MR Q IMPEX SRL SRL | 4907593 | 6831 | 23.574 (2025) |
| BISHAMON COM SRL SRL | 9503871 | 1520 | 23.544 (2025) |
| SOLARIS ELIT S.R.L. SRL | 38938195 | 6832 | 23.539 (2025) |
| CONSUMCOOP GIROV SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2003208 | 6820 | 23.469 (2025) |
| NBS CAFE S.R.L. SRL | 43931690 | 5630 | 23.310 (2024) |
| 5 AM CONSTRUCŢII MSV S.R.L. SRL | 47826875 | 4211 | 23.109 (2023) |
| IVA MEDICAL S.R.L. SRL | 39307192 | 8622 | 23.095 (2025) |
| UNIMASTER ENG SRL SRL | 17791600 | 4662 | 23.053 (2025) |
| MATOCA NEAMŢ S.R.L. SRL | 46499643 | 4933 | 23.031 (2025) |
| CHEM MON TRADING SRL SRL | 33863369 | 4619 | 22.957 (2025) |
| IT SOLUTIONS SRL SRL | 18274580 | 5829 | 22.710 (2024) |
| NANO CLOUD ROMANIA S.R.L. SRL | 47729368 | 6311 | 22.625 (2025) |
| IRTEX SRL SRL | 4757119 | 4120 | 22.567 (2025) |
| WBN WIDE CONSULT S.R.L. SRL | 33645380 | 4619 | 22.500 (2021) |
| TOTAL MANAGEMENT SRL SRL | 16708551 | 7022 | 22.500 (2023) |
| ARTROD SRL SRL | 4324794 | 1623 | 22.400 (2025) |