Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.586 de firme active, dintre care 6.557 au depus bilanț pentru 2018 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 10,0 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 27); firma medie facturează cu 46,6% sub media țării. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 2,0%.
Județul e specializat în pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile (CAEN 1310): sectorul are 5,5% din cifra de afaceri locală, de 33 ori ponderea lui la nivel național. Vezi pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile în Neamț →
Primele trei sectoare fac 16,0% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.368 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.551 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMART WIN S.R.L. SRL | 52351756 | 6622 | 900 (2025) |
| PASANY SRL SRL | 18952810 | 7022 | 900 (2023) |
| ESFIR BEAUTY S.R.L. SRL | 51266296 | 9622 | 881 (2025) |
| AR MOMENTUM S.R.L. SRL | 52962199 | 8559 | 838 (2025) |
| CONSTANTIN COMMERCE S.R.L. SRL | 52387709 | 4712 | 838 (2025) |
| ROVERELLA SRL SRL | 29536920 | 4799 | 833 (2016) |
| TH CORE S.R.L. SRL | 35907615 | 7112 | 800 (2022) |
| O NOUĂ CONŞTIINŢĂ S.R.L. SRL | 15857024 | 8559 | 800 (2022) |
| TRANS AERO NT SRL SRL | 27860988 | 7022 | 800 (2025) |
| FIREWOOD SALE SRL SRL | 26040734 | 4333 | 800 (2025) |
| LIVA COMPANY SRL SRL | 18091826 | 4711 | 750 (2018) |
| FORSTEF S.R.L. SRL | 50813760 | 4791 | 735 (2025) |
| PROJECT LASER S.R.L. SRL | 50670902 | 4791 | 729 (2025) |
| RUSMIDAN WOOD S.R.L. SRL | 44079198 | 4683 | 720 (2023) |
| KRW PROPERTIES SRL SRL | 24806526 | 5520 | 720 (2017) |
| DIAFAN SRL SRL | 21935151 | 4773 | 703 (2025) |
| LUCCOFFEE S.R.L. SRL | 46801104 | 5630 | 686 (2024) |
| PTR SPARE PARTS S.R.L. SRL | 50193838 | 4778 | 677 (2024) |
| WINDOWS BROKER S.R.L. SRL | 45764229 | 4619 | 667 (2025) |
| ROVESE ROMANIA SRL SRL | 28150288 | 4673 | 653 (2024) |
| CASA MELENA ART SRL SRL | 35459309 | 1392 | 640 (2016) |
| TECTOPERL CONS S.R.L. SRL | 44149730 | 4791 | 625 (2024) |
| LOVE BENESSERE S.R.L. SRL | 41920554 | 1032 | 625 (2024) |
| FITOFLORA SRL SRL | 23102425 | 4778 | 608 (2018) |
| ECO DETAILING URBAN S.R.L. SRL | 52528107 | 9531 | 600 (2025) |
| PRODCOM RUSLANDA SRL SRL | 5829370 | 4711 | 600 (2025) |
| IUTTA STUDIO S.R.L. SRL | 48684337 | 4791 | 600 (2024) |
| DESIGN UP EMAR S.R.L. SRL | 46101593 | 5829 | 583 (2025) |
| ROM LEGNO SRL SRL | 14308273 | 4690 | 553 (2023) |
| SERVICII VINCA SRL SRL | 38575146 | 4520 | 551 (2024) |
| FITOFLORES S.R.L. SRL | 51998038 | 4778 | 544 (2025) |
| V & V CATERING SRL SRL | 22282670 | 5611 | 543 (2025) |
| FUTURE PLANNING GROUP S.R.L. SRL | 44824810 | 9602 | 542 (2022) |
| ZOF CAPITAL S.R.L. SRL | 41896928 | 4712 | 534 (2020) |
| ECOEN WATTH SRL SRL | 34414686 | 4321 | 531 (2023) |
| BIKEART PNT S.R.L. SRL | 49933827 | 9529 | 510 (2025) |
| FACS INDCOM SRL SRL | 6459356 | 3109 | 500 (2018) |
| KLAUGHIMI FOREST SRL SRL | 33617089 | 4312 | 500 (2025) |
| ASC MEAT CONCEPT S.R.L. SRL | 51826962 | 5621 | 500 (2025) |
| SERFIX TOTAL S.R.L. SRL | 40785778 | 9511 | 500 (2023) |
| INNOVISION SOFT S.R.L. SRL | 41391763 | 6209 | 500 (2024) |
| E GUARD INVESTIGAŢII SRL SRL | 23907492 | 8001 | 500 (2020) |
| LUMENARIS S.R.L. SRL | 51476891 | 8899 | 500 (2025) |
| MADRAL CUTT SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51861420 | 9621 | 470 (2025) |
| SIFONIX S.R.L. SRL | 52758831 | 1107 | 454 (2025) |
| HAVOC UTOPIA S.R.L. SRL | 48291443 | 9039 | 440 (2025) |
| BADARAU IONELA COMPANY S.R.L. SRL | 53122947 | 4712 | 421 (2025) |
| CONSTANDES COMMERCE S.R.L. SRL | 52585692 | 4712 | 420 (2025) |
| MEREDEUS S.R.L. SRL | 50840730 | 4791 | 413 (2025) |
| ARTE WORK TECHNOLOGY SRL SRL | 18586604 | 7112 | 400 (2020) |