Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 7.631 au depus bilanț pentru 2019 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 11,7 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 27); firma medie facturează cu 50,0% sub media țării. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 16,4%.
Primele trei sectoare fac 14,4% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.375 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.559 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CREATIVE SMILES DENTISTRY S.R.L. SRL | 48127417 | 8623 | 69.057 (2025) |
| COAFOR STIL SRL SRL | 15818017 | 9621 | 69.005 (2025) |
| EPIC WEB AGENCY S.R.L. SRL | 36251828 | 6210 | 68.987 (2025) |
| MPC EUROSERV S.R.L. SRL | 48881444 | 4941 | 68.961 (2025) |
| CRISDORA MODE ATELIER SRL SRL | 36089611 | 1421 | 68.883 (2025) |
| DARYUS SRL SRL | 15907360 | 5611 | 68.835 (2025) |
| SATIVA INSTYLE S.R.L. SRL | 45043818 | 4664 | 68.800 (2025) |
| MEDIACRIS IMAGE S.R.L. SRL | 44458850 | 5813 | 68.750 (2025) |
| CIPRIAN TOC CONSTRUCT 2007 SRL SRL | 20632656 | 4120 | 68.688 (2025) |
| IPOINT TEHNIC GROUP S.R.L. SRL | 46564539 | 9510 | 68.679 (2025) |
| OOPT LABORATOR DE ARHITECTURA S.R.L. SRL | 40194674 | 7111 | 68.581 (2025) |
| KRISTALL UNIC MARKET S.R.L. SRL | 41846180 | 4619 | 68.524 (2025) |
| CONSTANTINO ABC 4 FOOD S.R.L. SRL | 41330375 | 4941 | 68.513 (2022) |
| WEBZARDIO S.R.L. SRL | 44603640 | 6312 | 68.489 (2025) |
| START GALLERY S.R.L. SRL | 45128272 | 4778 | 68.440 (2025) |
| MRP TRAVEL TAXI S.R.L. SRL | 49397729 | 4932 | 68.432 (2025) |
| CLEM TEX SRL SRL | 8848783 | 1419 | 68.381 (2025) |
| DEN & KEV NEAMŢ S.R.L. SRL | 48100993 | 4941 | 68.300 (2025) |
| SPÎNU BUSINESS DEVELOPMENT SRL SRL | 37827229 | 4120 | 68.200 (2025) |
| TUPAT LEASE SRL SRL | 34471517 | 6811 | 68.060 (2025) |
| EXPRESS LINES SRL SRL | 15588090 | 4931 | 68.023 (2025) |
| TOTAL PROIECT CONSULT SRL-D SRL | 38014453 | 7112 | 67.990 (2025) |
| RTF CONSULTING SRL SRL | 24376127 | 8622 | 67.848 (2025) |
| EXPERT AUDIO MUSIC S.R.L. SRL | 41239359 | 9002 | 67.750 (2025) |
| S.P. ARROW RISK CONSULTING S.R.L. SRL | 39725519 | 7020 | 67.750 (2025) |
| CENDAVAS MEDICAL S.R.L. SRL | 45310591 | 8622 | 67.746 (2025) |
| BIALEX 2008 SRL SRL | 23892855 | 2219 | 67.741 (2024) |
| RALU TOUR SRL SRL | 24537371 | 5510 | 67.705 (2022) |
| PECOM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51936060 | 4100 | 67.704 (2025) |
| CIOFU REPARATII ELECTROCASNICE S.R.L. SRL | 49634760 | 9522 | 67.700 (2025) |
| FLORIPET TERMOPANE S.R.L. SRL | 39222061 | 4332 | 67.682 (2025) |
| ELYNA ITALROM SRL SRL | 25522379 | 4619 | 67.648 (2025) |
| LAURA GRANDE S.R.L. SRL | 42361817 | 5630 | 67.551 (2020) |
| VALRODIM IMPEX SRL SRL | 2045718 | 1071 | 67.546 (2025) |
| DAVID STAR EVENTS S.R.L. SRL | 48394040 | 9329 | 67.541 (2025) |
| MILUMA IMPEX SRL SRL | 17138890 | 4719 | 67.535 (2025) |
| INDMET SRL SRL | 3224843 | 5630 | 67.528 (2023) |
| DEVISMON SRL SRL | 23138763 | 9329 | 67.526 (2025) |
| ELGENA COM SRL SRL | 8458730 | 4712 | 67.520 (2025) |
| VERO INFO SRL SRL | 15465195 | 8559 | 67.450 (2025) |
| PERFECT ROSES S.R.L. SRL | 40707230 | 4776 | 67.414 (2023) |
| STYLE BLONDYNAMIC S.R.L. SRL | 45545628 | 9621 | 67.413 (2025) |
| KASTAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48725640 | 7732 | 67.411 (2025) |
| CYBERSOFT ONE S.R.L. SRL | 45399115 | 6210 | 67.409 (2025) |
| STEMMAU ART S.R.L. SRL | 49149090 | 4100 | 67.403 (2025) |
| PRO ROBINIEN EXIM S.R.L. SRL | 42394970 | 4613 | 67.402 (2025) |
| GAIȚĂ IRINA TRANSPORT S.R.L. SRL | 51665173 | 5320 | 67.337 (2025) |
| GIGA STAR SRL SRL | 27410134 | 6820 | 67.314 (2025) |
| ADITERM S.R.L. SRL | 51146800 | 4322 | 67.270 (2025) |
| TRIDENT FORAJE S.R.L. SRL | 47093022 | 4322 | 67.250 (2025) |