Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 8.923 au depus bilanț pentru 2021 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 14,9 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 47,1% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 24,6%.
Primele trei sectoare fac 13,5% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.375 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.559 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROPAD SRL SRL | 18000488 | 4711 | 47.700 (2025) |
| TOP NOTCH TATTOO S.R.L. SRL | 47729430 | 9699 | 47.700 (2025) |
| TEO PEPITO SRL SRL | 30667759 | 9630 | 47.647 (2025) |
| MEDGARDEN S.R.L. SRL | 30776063 | 4711 | 47.605 (2025) |
| RFB MEDIA SRL SRL | 33270523 | 7311 | 47.573 (2025) |
| RARA SOLUȚII SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 18533448 | 7020 | 47.525 (2025) |
| LENA COMERCIAL SRL SRL | 7066215 | 4719 | 47.434 (2025) |
| VICTORIA PARKING S.R.L. SRL | 48655099 | 5221 | 47.426 (2025) |
| NEREIS HARM SRL SRL | 30592290 | 7022 | 47.382 (2017) |
| LOGIC INDUSTRY SRL SRL | 12425838 | 6201 | 47.365 (2025) |
| BOZZO TRANSPORT SRL SRL | 17019008 | 4933 | 47.355 (2025) |
| EXCAVARI - DEMOLARI SRL SRL | 38413845 | 4312 | 47.350 (2025) |
| DMX RAMP SRL SRL | 17033142 | 4719 | 47.298 (2025) |
| TRANZITOUR SA SA | 7285126 | 5510 | 47.267 (2025) |
| VATRION S.R.L. SRL | 52139010 | 7412 | 47.250 (2025) |
| CLINICA DR. RUGINA S.R.L. SRL | 49823255 | 8622 | 47.245 (2025) |
| CAIA VLADY SNC SNC | 5584741 | 4771 | 47.203 (2025) |
| ELECTROMAC MACOVEI S.R.L. SRL | 42583015 | 4100 | 47.200 (2025) |
| GEORGE SMILES S.R.L. SRL | 40486261 | 4771 | 47.191 (2025) |
| DULCE MARIUCA S.R.L. SRL | 47480924 | 1071 | 47.121 (2025) |
| BITMAN BUSSINES SRL SRL | 35933720 | 6831 | 47.088 (2025) |
| BEN PROJECT SRL SRL | 17087827 | 7499 | 47.050 (2025) |
| DUMIDAL SERV S.R.L. SRL | 51242653 | 7711 | 47.000 (2025) |
| IELA PROIECT SRL SRL | 21090073 | 7112 | 47.000 (2016) |
| AUTO ACTE RGL S.R.L. SRL | 41250004 | 8210 | 46.955 (2025) |
| EURONET SYSTEM S.R.L. SRL | 39620334 | 6110 | 46.950 (2025) |
| CONSUMCOOP TARCĂU SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2861694 | 4711 | 46.900 (2025) |
| EDILCONS FIERALDA S.R.L. SRL | 40929555 | 4334 | 46.855 (2025) |
| CMS FINANCIAL PLANNING S.R.L. SRL | 39828727 | 6622 | 46.848 (2025) |
| GOTHIC AUTO CS S.R.L. SRL | 48944240 | 4619 | 46.813 (2025) |
| SAFETY AMH S.R.L. SRL | 48867512 | 7490 | 46.755 (2025) |
| OZATIM COM SRL SRL | 8044460 | 4711 | 46.715 (2025) |
| RITTAMAX SRL SRL | 15836277 | 4721 | 46.702 (2025) |
| VLAD LUXURY TRANS S.R.L. SRL | 47958175 | 4933 | 46.670 (2025) |
| AMI BTN EXPRESS S.R.L. SRL | 52344961 | 4941 | 46.669 (2025) |
| ALESTASIA SRL SRL | 24580932 | 4619 | 46.578 (2025) |
| STEEL TERM SERV SRL SRL | 24950725 | 7120 | 46.518 (2025) |
| G & R MOISEI SRL SRL | 34631251 | 4711 | 46.500 (2025) |
| MATEI POST NORD TRANSPORT S.R.L. SRL | 43608088 | 4941 | 46.430 (2025) |
| PAY4INSTA S.R.L. SRL | 45620037 | 7312 | 46.400 (2024) |
| SALON BEAUTY 4ALL S.R.L. SRL | 34805765 | 9622 | 46.361 (2025) |
| MIRA ŞTEFAN SRL SRL | 26897814 | 5630 | 46.358 (2025) |
| CONSUMCOOP ROZNOV SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2004580 | 4711 | 46.356 (2025) |
| BIUTOPIA VITAL S.R.L. SRL | 48022070 | 8696 | 46.334 (2025) |
| ELECTRICIAN AUTO TEDY CIPRIAN S.R.L. SRL | 51171161 | 9531 | 46.271 (2025) |
| VIRIDIS IDEAS SRL SRL | 26253031 | 7490 | 46.264 (2025) |
| AUTOLEO VANATORI S.R.L. SRL | 42228609 | 4520 | 46.252 (2024) |
| ACTUAL FLORI DESIGN GRĂDINI S.R.L. SRL | 39236326 | 8130 | 46.235 (2025) |
| GIK SERV COMPANY SRL SRL | 33366858 | 3514 | 46.207 (2025) |
| ALLASIG SRL SRL | 27048396 | 6622 | 46.206 (2023) |