Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 8.923 au depus bilanț pentru 2021 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 14,9 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 47,1% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 24,6%.
Primele trei sectoare fac 13,5% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.375 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.559 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ELECTRO CLEAN SRL SRL | 33184414 | 4321 | 27.104 (2025) |
| OBICE SESAB S.R.L. SRL | 45627680 | 4712 | 27.073 (2025) |
| VIAŢA ÎN FOTOGRAFII S.R.L. SRL | 42142590 | 7420 | 27.027 (2025) |
| SHALENY S.R.L. SRL | 49807926 | 7020 | 27.000 (2025) |
| VANIROMA SRL SRL | 6801962 | 1320 | 26.979 (2023) |
| CONT BEST SRL SRL | 15836390 | 6920 | 26.950 (2025) |
| EDDEN TAXI SRL SRL | 32171122 | 4932 | 26.929 (2025) |
| MONEY MAKER TEAM S.R.L. SRL | 43181067 | 6311 | 26.878 (2023) |
| TUDOR SERV SRL SRL | 18309760 | 9002 | 26.855 (2024) |
| NISTROBERTO S.R.L. SRL | 42727242 | 4120 | 26.850 (2025) |
| CANTON APEMIN SRL SRL | 13067568 | 3523 | 26.846 (2025) |
| FILDOL TURISM SRL SRL | 15892420 | 5590 | 26.841 (2025) |
| ASANA GROUP MSV S.R.L. SRL | 50193820 | 3511 | 26.835 (2025) |
| BRIEXFIN SRL SRL | 37098120 | 6920 | 26.772 (2025) |
| SĂBĂGREEN S.R.L. SRL | 44596739 | 3811 | 26.770 (2025) |
| SARA CONSTRUCT NEAMŢ S.R.L. SRL | 45095728 | 4120 | 26.770 (2023) |
| IUSTINA EVENTS S.R.L. SRL | 44458906 | 9329 | 26.750 (2025) |
| THERMIT SRL SRL | 17504711 | 4321 | 26.750 (2025) |
| ILYA GROUP SRL SRL | 23041921 | 6311 | 26.747 (2025) |
| CONTROL TRAFIC SRL SRL | 24381573 | 4778 | 26.737 (2025) |
| VERSANU SRL SRL | 10506901 | 4771 | 26.734 (2025) |
| BLUE PACK SOLUTIONS S.R.L. SRL | 36592531 | 4690 | 26.704 (2025) |
| LM STORE SRL SRL | 26576547 | 4779 | 26.685 (2025) |
| FLORY MEŞINĂ SRL SRL | 36756103 | 4711 | 26.650 (2019) |
| NIKSTAR SRL SRL | 16525805 | 4613 | 26.625 (2021) |
| FLAVIS COMPANY SRL SRL | 21673719 | 4711 | 26.530 (2025) |
| MEDITERANA COM SRL SRL | 7440793 | 7020 | 26.400 (2025) |
| ANDRADA BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 52006367 | 9622 | 26.331 (2025) |
| ATELIER MOTOFIX S.R.L. SRL | 51952740 | 4712 | 26.319 (2025) |
| ZBZ MEDIA SRL SRL | 28603494 | 7311 | 26.305 (2025) |
| FAST IMOBILIARE SRV SRL SRL | 36894548 | 6831 | 26.291 (2025) |
| ROMCRONOS ARDEALUL S.R.L. SRL | 39775363 | 7120 | 26.237 (2025) |
| COLONA SRL SRL | 15560014 | 4933 | 26.213 (2025) |
| PRIMA CONT SRL SRL | 16789351 | 6920 | 26.200 (2025) |
| LIDO COMPANY SRL SRL | 30135778 | 7490 | 26.193 (2025) |
| ATELIERUL DE PROFILE S.R.L. SRL | 44425160 | 2221 | 26.184 (2025) |
| VOYAGE VALY TOUR S.R.L. SRL | 42325156 | 4939 | 26.134 (2025) |
| NUTRIBOS FARM S.R.L. SRL | 45103200 | 4619 | 26.095 (2025) |
| KIRICA MIHAI CONCEPT S.R.L. SRL | 44699874 | 4719 | 26.060 (2025) |
| VIDEOGRAFESCU MEDIA S.R.L. SRL | 39635130 | 7420 | 25.995 (2025) |
| PESCĂRUŞUL DEL SRL SRL | 26450890 | 0812 | 25.981 (2025) |
| SAINT SOUND RECORDS & STUDIOS S.R.L. SRL | 41217199 | 5920 | 25.950 (2025) |
| DANYSEB GOLD SRL SRL | 33366866 | 4719 | 25.931 (2025) |
| MURGAD PROD SRL SRL | 10172208 | 1623 | 25.881 (2025) |
| NCU INDUSTRIAL S.R.L. SRL | 41744083 | 2511 | 25.850 (2025) |
| E & T SANO PROTECT SRL SRL | 34695956 | 4619 | 25.834 (2024) |
| ERK INFISSI DESIGN S.R.L. SRL | 45949073 | 4752 | 25.832 (2025) |
| MATRANSIA TAXI S.R.L. SRL | 41490660 | 4932 | 25.820 (2025) |
| DALIN TUR SRL SRL | 23936706 | 0142 | 25.787 (2025) |
| DEADLINE DESPATCH S.R.L. SRL | 45620150 | 4778 | 25.758 (2025) |