Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 8.923 au depus bilanț pentru 2021 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 14,9 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 47,1% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 24,6%.
Primele trei sectoare fac 13,5% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.375 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.559 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CONS ELVADA SRL SRL | 15112363 | 7022 | 25.745 (2024) |
| CREATO TRADICIO SRL SRL | 37960445 | 7020 | 25.649 (2025) |
| FRONYX PARTS S.R.L. SRL | 52564053 | 4782 | 25.642 (2025) |
| PEDRA DARPORT SRL SRL | 37524721 | 4941 | 25.605 (2023) |
| PUNCT GASTRONOMIC LOCAL VATRA BUNICILOR S.R.L. SRL | 45196048 | 5610 | 25.580 (2024) |
| AVS NOVAVOLT S.R.L. SRL | 50597330 | 4321 | 25.551 (2025) |
| FLYCATASUN S.R.L. SRL | 49485405 | 7020 | 25.550 (2025) |
| GHENISTERM S.R.L. SRL | 42259214 | 4322 | 25.514 (2025) |
| GHEO LUX SPEDITION S.R.L. SRL | 44527631 | 4941 | 25.502 (2025) |
| MIRALMA HOLISTIC S.R.L. SRL | 48380710 | 8559 | 25.466 (2025) |
| GPG CUT & HAIR CARE S.R.L. SRL | 46597838 | 6820 | 25.460 (2025) |
| MASS RAM FOCUS S.R.L. SRL | 48705332 | 4120 | 25.460 (2025) |
| SARIMAT PROD SRL SRL | 19148114 | 2219 | 25.321 (2025) |
| MANOTHERRAPY S.R.L. SRL | 51861374 | 8695 | 25.310 (2025) |
| PEDRO'S CARTERI S.R.L. SRL | 40273247 | 4520 | 25.267 (2019) |
| DATA EUROCOMPLEX S.R.L. SRL | 45424472 | 4120 | 25.262 (2023) |
| REZERVAT PENTRU SPICE SRL SRL | 37738520 | 1071 | 25.261 (2025) |
| INTERCREATIVE S.R.L. SRL | 46224740 | 7311 | 25.260 (2025) |
| GRANT SECURITY SISTEMS S.R.L. SRL | 14243093 | 8009 | 25.248 (2025) |
| M & C LOS BUENOS SRL SRL | 22135017 | 4932 | 25.246 (2025) |
| INTER MALIV CONSULTING S.R.L. SRL | 45807095 | 7022 | 25.200 (2025) |
| PRO NICK SRL SRL | 15846149 | 1413 | 25.200 (2025) |
| HANUL ANUTEI SRL SRL | 15430901 | 5520 | 25.151 (2025) |
| ROYAL RESPECT S.R.L. SRL | 40967087 | 5610 | 25.141 (2025) |
| CONSTANTINO TEHNO GRUP SRL SRL | 35936190 | 4779 | 25.136 (2025) |
| MASAJ MAGIC 2021 S.R.L. SRL | 43656930 | 9623 | 25.121 (2025) |
| MRD FOREST SRL SRL | 22135106 | 1610 | 25.119 (2025) |
| LUPU VALENTIN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41158114 | 4100 | 25.113 (2025) |
| CDM TALLY ARTS S.R.L. SRL | 49755975 | 9001 | 25.100 (2025) |
| DUCADANYS SRL SRL | 30945235 | 4932 | 25.073 (2024) |
| R.A.E FERM EDIL S.R.L. SRL | 44807518 | 5520 | 25.069 (2025) |
| SALON BEAUTY SIMPLY DIVINE S.R.L. SRL | 50434910 | 9602 | 25.045 (2025) |
| AGROTUR ANDUŢU SRL SRL | 29074740 | 0141 | 25.025 (2025) |
| MASK-ON VISUALS S.R.L. SRL | 41239057 | 9002 | 25.000 (2025) |
| HIDEOUT POINT S.R.L. SRL | 40973267 | 5610 | 25.000 (2025) |
| MALGO IND POMETE S.R.L. SRL | 46943311 | 7210 | 25.000 (2025) |
| EMI BACIU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47537427 | 4120 | 25.000 (2025) |
| ARISMAN S.R.L. SRL | 51601579 | 4941 | 25.000 (2025) |
| MATEUS INC S.R.L. SRL | 50952261 | 8559 | 24.976 (2025) |
| TEMPUS COM SRL SRL | 2862460 | 6820 | 24.952 (2025) |
| ROILAND SRL SRL | 15509925 | 4719 | 24.874 (2025) |
| YOY CLOUD S.R.L. SRL | 50730206 | 6210 | 24.870 (2025) |
| EDWARD BUSCA S.R.L. SRL | 48809783 | 4120 | 24.869 (2024) |
| ADULT WOOD DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 7895060 | 4673 | 24.850 (2021) |
| DOMENIUL STYRCEA S.R.L. SRL | 48164091 | 8230 | 24.833 (2025) |
| OZON GRUP SRL SRL | 21031557 | 4719 | 24.800 (2025) |
| NELOREDA SRL SRL | 14725343 | 4939 | 24.800 (2023) |
| GHILESCU CODREX S.R.L. SRL | 2039813 | 7112 | 24.792 (2025) |
| MACOS TEAM S.R.L. SRL | 38686187 | 4933 | 24.703 (2025) |
| COMORE CONSTRUCT SRL SRL | 14425796 | 4120 | 24.682 (2025) |