Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 10.882 au depus bilanț pentru 2023 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 19,8 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 46,5% sub media țării. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 5,1%.
Primele trei sectoare fac 13,5% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.375 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.559 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GABY SERV SABAOANI S.R.L. SRL | 42737521 | 4312 | 80.000 (2025) |
| DENTALIS OPTIUM SRL SRL | 36969306 | 8623 | 80.000 (2025) |
| FAMILY BUILDING S.R.L. SRL | 38752558 | 4120 | 80.000 (2025) |
| 13IG T STUDIO S.R.L. SRL | 42980520 | 9609 | 79.908 (2025) |
| HIGH FEE CONNECTED SRL SRL | 34736355 | 9411 | 79.904 (2025) |
| CLOSCA SERVCOM S.R.L. SRL | 52411424 | 4100 | 79.681 (2025) |
| SHIRAK ASSIST SRL SRL | 33366823 | 0210 | 79.632 (2023) |
| CCR COURIERS S.R.L. SRL | 49726112 | 5320 | 79.618 (2025) |
| GRADINA CU SENS S.R.L. SRL | 46354944 | 9329 | 79.590 (2025) |
| KDV SPEDITION LOGISTICS S.R.L. SRL | 50542326 | 4941 | 79.532 (2025) |
| ADYMAR ANDREE SRL SRL | 15642432 | 4712 | 79.525 (2025) |
| HMN NICOELA S.R.L. SRL | 44907886 | 3212 | 79.510 (2025) |
| A.T.R. ARK MANAGEMENT & CONSULTING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 7441101 | 7020 | 79.410 (2025) |
| IULIAVAS VDN S.R.L. SRL | 40559541 | 9621 | 79.328 (2025) |
| DONEA CLAUDIU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51757978 | 4100 | 79.212 (2025) |
| DUROLEMN SRL SRL | 29120633 | 1623 | 79.195 (2025) |
| MYRA-LAURA SRL SRL | 17122754 | 4711 | 79.164 (2020) |
| BEST COSOLUT S.R.L. SRL | 45941444 | 4941 | 79.041 (2025) |
| LIDELIA PROD COM SRL SRL | 5985921 | 4711 | 79.002 (2025) |
| ROTMAX S.R.L. SRL | 50813794 | 1629 | 78.995 (2025) |
| QCEM CONSULT SRL SRL | 18730334 | 7020 | 78.966 (2025) |
| VLAD ROSU INSTALATII SRL SRL | 22981105 | 4322 | 78.900 (2025) |
| SASCRYO SRL SRL | 28751326 | 6499 | 78.864 (2025) |
| ELADO PUBCAFFE SRL SRL | 28127510 | 4711 | 78.862 (2024) |
| TB CONSTRUCT SRL SRL | 24648116 | 4120 | 78.785 (2025) |
| IM KORIG S.R.L. SRL | 39022667 | 4619 | 78.765 (2025) |
| IB IULI'S S.R.L. SRL | 43526298 | 5630 | 78.648 (2025) |
| IMBRACAMINTE VINTAGE SRL SRL | 37147834 | 4779 | 78.585 (2025) |
| ADICOMET SRL SRL | 2056113 | 6820 | 78.553 (2025) |
| ARMONIA EST INVEST SRL SRL | 36188089 | 9621 | 78.545 (2025) |
| KCH CONS SRL SRL | 19220228 | 7112 | 78.542 (2025) |
| CLARISA RO SRL SRL | 25317757 | 9622 | 78.496 (2025) |
| ONE MOVE PERFORMANCE S.R.L. SRL | 42388839 | 8690 | 78.474 (2022) |
| BEST TEAM CONSULTING S.R.L. SRL | 43514900 | 6622 | 78.401 (2024) |
| LOMIO IMAGE SRL SRL | 34821760 | 7420 | 78.250 (2025) |
| TRADUCERI BORTOS S.R.L. SRL | 39862087 | 7430 | 78.230 (2025) |
| MIRALEX A. M. GUMPLAST SRL SRL | 26344318 | 4799 | 78.049 (2025) |
| BLITZ EXPERT CONCEPT S.R.L. SRL | 40484821 | 2223 | 78.030 (2025) |
| REGELE AYAN S.R.L. SRL | 42369713 | 9001 | 78.000 (2025) |
| MINDCONS SRL SRL | 16020012 | 7022 | 78.000 (2025) |
| METAL CONSTRUCT FLAVIUS 2015 S.R.L. SRL | 49849158 | 2511 | 77.975 (2025) |
| ALMA CREATIV STIL S.R.L. SRL | 40559479 | 4779 | 77.814 (2023) |
| STEFAN & VASI SRL SRL | 16564669 | 5612 | 77.758 (2025) |
| UNIT DOI SRL SRL | 15689583 | 4771 | 77.700 (2025) |
| MARCHIAN COM SRL SRL | 7983927 | 4933 | 77.661 (2025) |
| 3C PROIECT SRL SRL | 17076267 | 7111 | 77.650 (2021) |
| NICOROM SRL SRL | 16215472 | 5630 | 77.544 (2025) |
| SHARP ARROW CONSULTING S.R.L. SRL | 41877586 | 7499 | 77.500 (2025) |
| RO CLIMBER COM SRL SRL | 9202747 | 2512 | 77.430 (2025) |
| KLAUBILVASK SRL SRL | 28347736 | 0150 | 77.376 (2025) |