Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.593 de firme active, dintre care 11.588 au depus bilanț pentru 2024 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 20,5 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 46,1% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 3,8%.
Primele trei sectoare fac 14,2% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.380 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.564 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DR DAVID-MANOLE CARDIOLOGIE S.R.L. SRL | 38722514 | 8622 | 139.780 (2025) |
| BORCA MULTIGRUP SRL SRL | 36399809 | 8690 | 139.760 (2025) |
| COSTDUM PROD SRL SRL | 18600245 | 4711 | 139.716 (2025) |
| MODERN STAR SRL SRL | 17100322 | 0220 | 139.693 (2024) |
| DARIA SYMBOL S.R.L. SRL | 43342473 | 4711 | 139.684 (2025) |
| CASARIN S.R.L. SRL | 48523250 | 6210 | 139.621 (2025) |
| AMI GYM S.R.L. SRL | 49734182 | 8551 | 139.608 (2025) |
| ANI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49579453 | 6290 | 139.600 (2025) |
| NIC FACTORY MELODY SRL SRL | 26069196 | 4776 | 139.572 (2025) |
| LUCY ROX STAR SRL SRL | 30145364 | 4100 | 139.570 (2025) |
| A M B DISTRIBUTIE SRL SRL | 15820157 | 4619 | 139.559 (2025) |
| TACAZI PINK S.R.L. SRL | 38653406 | 4776 | 139.385 (2025) |
| CLEA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50172819 | 4120 | 139.362 (2025) |
| MAIA ADVERTISING S.R.L. SRL | 24503077 | 7311 | 139.332 (2025) |
| NEACŞU LOGISTIC SRL SRL | 31490832 | 4941 | 139.283 (2025) |
| COSTY VYO STORE S.R.L. SRL | 41938519 | 4322 | 139.270 (2025) |
| MOLDOVA SA SA | 2055878 | 6820 | 139.053 (2025) |
| ARCADE PROFESIONAL S.R.L. SRL | 39657082 | 7112 | 139.000 (2025) |
| TACTIC VETS S.R.L. SRL | 39325393 | 7500 | 138.945 (2025) |
| TRUST MANUELA SRL SRL | 8365150 | 6311 | 138.860 (2025) |
| BIOTERM PODIVAS SRL SRL | 29915311 | 1629 | 138.808 (2022) |
| SENIORIUS S.R.L. SRL | 50809270 | 8710 | 138.771 (2025) |
| ORIZONT EXCLUSIV CONFORT S.R.L. SRL | 39707598 | 5611 | 138.739 (2025) |
| A & A GIMARAL SRL SRL | 27024583 | 9531 | 138.660 (2025) |
| TAXI LUCA SRL SRL | 10975665 | 4933 | 138.531 (2025) |
| 44 GEST SRL SRL | 34464315 | 6820 | 138.380 (2025) |
| MAVERICK TEM S.R.L. SRL | 43428680 | 7311 | 138.311 (2025) |
| NICO APCONTEX SRL SRL | 31170897 | 7020 | 138.310 (2025) |
| NORD DAN FINISAJE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52451380 | 4334 | 138.240 (2025) |
| MOVA CAR TUNING S.R.L. SRL | 45873374 | 9531 | 138.158 (2025) |
| EMY FASHION SRL SRL | 16190831 | 9621 | 138.128 (2025) |
| TERRA AUTOMOBILE SRL SRL | 33018233 | 3831 | 138.115 (2025) |
| CONTA FULL-SERVICES S.R.L. SRL | 15276897 | 6920 | 138.087 (2025) |
| NOROCEA PROD COM SRL SRL | 15515730 | 0111 | 138.083 (2023) |
| CORNEL IMPEX SRL SRL | 22134976 | 4941 | 138.069 (2025) |
| NEXTLEVEL SOCIETY S.R.L. SRL | 46508695 | 9313 | 138.042 (2025) |
| ALL SERVIAMO S.R.L. SRL | 46757653 | 6210 | 138.010 (2025) |
| EDAM CÂMPESCU S.R.L. SRL | 34289532 | 1032 | 137.989 (2025) |
| GEORGE'S EDEN S.R.L. SRL | 48829012 | 8299 | 137.976 (2025) |
| BMG BUSINESS MARKETING GENERAL SRL SRL | 24208913 | 6621 | 137.906 (2025) |
| TOTAL SOFT SRL SRL | 11135062 | 6209 | 137.862 (2025) |
| NICOTOP SRL SRL | 17694829 | 7112 | 137.850 (2025) |
| PRIMA ASIGURĂRI SRL SRL | 30649299 | 6622 | 137.784 (2025) |
| GRIGOVAS COMTRANSPORT SRL SRL | 2007722 | 4120 | 137.618 (2025) |
| ANDREMAR IMPACT S.R.L. SRL | 41438351 | 4941 | 137.323 (2025) |
| GESAMT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43761897 | 4120 | 137.299 (2024) |
| FERMA VASILICĂ CONSTANTIN S.R.L. SRL | 42032970 | 0141 | 137.264 (2025) |
| HIDROIZOLAŢIE CONSTRUCT DUR S.R.L. SRL | 46886984 | 4324 | 137.244 (2025) |
| ROB DARIN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43608142 | 4100 | 137.210 (2025) |
| SHAUNTE MUSEVENTURES S.R.L. SRL | 48372645 | 7311 | 137.164 (2025) |