Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.586 de firme active, dintre care 12.267 au depus bilanț pentru 2025 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 21,1 mld RON, e 0,7% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 47,5% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 2,9%.
Primele trei sectoare fac 14,2% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.368 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.551 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AVM-R STRUCTURAL DESIGN S.R.L. SRL | 46421580 | 7112 | 7.419 (2025) |
| POSTUCONT SRL SRL | 20744862 | 6920 | 7.419 (2022) |
| BUTNARIU GLOBAL INSSURANCE S.R.L. SRL | 52846984 | 6622 | 7.398 (2025) |
| TRENDY COSTUMES JI S.R.L. SRL | 49748439 | 4771 | 7.385 (2025) |
| DIGITAL MEDIA TO GO S.R.L. SRL | 52986171 | 7420 | 7.382 (2025) |
| AGRO-AMA LINE S.R.L. SRL | 44793536 | 5611 | 7.356 (2025) |
| ACATRANS CRISGED S.R.L. SRL | 41720459 | 4941 | 7.350 (2023) |
| TERMO TECH SRL SRL | 14114366 | 4322 | 7.324 (2025) |
| SUPREM CRISDIM S.R.L. SRL | 41142126 | 4711 | 7.308 (2025) |
| VADRIMAR ELECTRO SERVICE S.R.L. SRL | 41406813 | 9511 | 7.301 (2025) |
| TRIFAN INSTAL SRL SRL | 34186642 | 4322 | 7.300 (2024) |
| CRYSTALUX ROYALE S.R.L. SRL | 49125708 | 2341 | 7.269 (2023) |
| ASICONT S.R.L. SRL | 51903070 | 7020 | 7.250 (2025) |
| ANDREI SPERANTA S.R.L. SRL | 2040532 | 4711 | 7.250 (2025) |
| BOGDAN CRISSERV AUTO SRL SRL | 38413136 | 4532 | 7.239 (2024) |
| BABY HALL SRL SRL | 25656346 | 4616 | 7.231 (2025) |
| B & G CONSTRUCTIF SRL SRL | 29126040 | 4120 | 7.208 (2024) |
| DIA EDIL SRL SRL | 13848208 | 4521 | 7.174 (2023) |
| SINDFIBRE SA SA | 3933225 | 2229 | 7.143 (2023) |
| ABROAN S.R.L. SRL | 50350479 | 9622 | 7.136 (2025) |
| ATELIER KIKU S.R.L. SRL | 36658555 | 9003 | 7.135 (2025) |
| DENRAI S.R.L. SRL | 49001777 | 4712 | 7.120 (2025) |
| SUPREME ENERGY SOURCE S.R.L. SRL | 52491989 | 7311 | 7.112 (2025) |
| COTEALMA S.R.L. SRL | 47312416 | 0220 | 7.100 (2024) |
| LIRALEX MATERIALE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45521874 | 4683 | 7.083 (2025) |
| PROVEST CONSTRUCT SRL SRL | 16360073 | 4120 | 7.076 (2025) |
| OPREA HEALTH SRL SRL | 36931026 | 8622 | 7.030 (2025) |
| DAVIMIRA PLANT S.R.L. SRL | 45910987 | 0125 | 7.030 (2022) |
| EVENTORAMA EVENTS S.R.L. SRL | 45333013 | 7722 | 7.000 (2025) |
| OMC CONSULT SRL SRL | 32176235 | 7330 | 7.000 (2025) |
| ANDRILEX FINE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43477845 | 4100 | 7.000 (2024) |
| AIRMED CONNECT S.R.L. SRL | 50381904 | 6820 | 7.000 (2025) |
| RANISANG SRL SRL | 15892455 | 4619 | 6.978 (2025) |
| ATELIER 437 KM SRL SRL | 36044105 | 1512 | 6.965 (2025) |
| RIKEA CONSULTING SRL SRL | 37643250 | 9699 | 6.963 (2025) |
| CONFECŢII HALE S.R.L. SRL | 43878448 | 2511 | 6.959 (2025) |
| GCM AGIO S.R.L. SRL | 38880271 | 4636 | 6.943 (2025) |
| INA CONSTRUCT SRL SRL | 16662462 | 7112 | 6.939 (2025) |
| DMT ŞTEFAN TRANSPORT S.R.L. SRL | 52662604 | 4941 | 6.924 (2025) |
| B & I CONSULTING SRL SRL | 16108077 | 7020 | 6.902 (2025) |
| URBAN RECYCLING SRL SRL | 32784640 | 3811 | 6.900 (2022) |
| PROD NATURAL SUINE SRL SRL | 37496354 | 0146 | 6.900 (2025) |
| AT CONSTEHNIC SRL SRL | 27655924 | 7112 | 6.900 (2025) |
| GAMON SMART SRL SRL | 35308209 | 4791 | 6.889 (2024) |
| IOVOAEA FRANC SRL SRL | 3670919 | 5630 | 6.888 (2024) |
| CALIMERA ART SRL SRL | 33639664 | 4779 | 6.877 (2025) |
| MYRYS LUXOR PHOTO S.R.L.-D. SRL | 39136521 | 7420 | 6.875 (2024) |
| ECATIS SRL SRL | 16264793 | 6920 | 6.850 (2025) |
| CONSUMCOOP DOBRENI SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2005497 | 4711 | 6.813 (2025) |
| MECANICO DAL HAP S.R.L. SRL | 38750832 | 4100 | 6.800 (2025) |