Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.586 de firme active, dintre care 12.267 au depus bilanț pentru 2025 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 51,9 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 21,1 mld RON, e 0,7% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 47,5% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 2,9%.
Primele trei sectoare fac 14,2% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.368 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.551 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BENEFIT S.R.L. SRL | 50326543 | 8551 | 6.000 (2025) |
| TIFREA OLIZEN COMPANY SNC SNC | 3223350 | 6820 | 6.000 (2025) |
| BIO LAND PETRODAVA S.R.L. SRL | 39262325 | 0113 | 6.000 (2020) |
| CLARITATE ŞI COLABORARE S.R.L. SRL | 44831648 | 6201 | 6.000 (2025) |
| MB TOUR EXPRES SRL SRL | 18505146 | 4941 | 6.000 (2025) |
| METASENSYS S.R.L. SRL | 51058449 | 6201 | 6.000 (2025) |
| ISTRATE ART S.R.L. SRL | 47629598 | 9003 | 6.000 (2024) |
| HOLLM CROSSMEDIA S.R.L. SRL | 44725698 | 5920 | 6.000 (2024) |
| AMBRA LIGHT S.R.L. SRL | 50503963 | 4690 | 5.972 (2025) |
| ELMATRA SRL SRL | 15498036 | 4618 | 5.968 (2025) |
| SFARTZ COFFEE S.R.L. SRL | 52451372 | 5640 | 5.961 (2025) |
| BEST VISION INVESTMENT SRL SRL | 35843716 | 4690 | 5.950 (2022) |
| ANTOSILVA COM SRL SRL | 8952473 | 4520 | 5.941 (2025) |
| BIOZEN INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 51692224 | 4776 | 5.914 (2025) |
| MVM CAFFE TIME S.R.L. SRL | 52169224 | 5611 | 5.866 (2025) |
| INTUS INTERIOR DESIGN S.R.L. SRL | 39872587 | 7410 | 5.855 (2025) |
| ISIS LUCA CENTER S.R.L. SRL | 52828490 | 4778 | 5.849 (2025) |
| TIDALI PROD S.R.L. SRL | 44591014 | 3212 | 5.844 (2025) |
| MFA GROUP INTERNATIONAL SRL SRL | 16053249 | 6810 | 5.809 (2025) |
| PALPABIL STUDIO S.R.L. SRL | 39266483 | 1812 | 5.800 (2025) |
| HAUGROUP SYSTEMS S.R.L. SRL | 42724734 | 6201 | 5.793 (2025) |
| HARDWELL WHITE S.R.L. SRL | 47009553 | 3316 | 5.789 (2025) |
| GROW AND GO S.R.L. SRL | 48897289 | 8559 | 5.779 (2025) |
| DI MARCO SRL SRL | 14737100 | 4322 | 5.777 (2025) |
| CONCEPT AGENCY INOVATION S.R.L. SRL | 44824853 | 7311 | 5.759 (2025) |
| SVR DENTAL MED S.R.L. SRL | 52204526 | 8623 | 5.755 (2025) |
| PANAGHIA CEAHLĂU S.R.L. SRL | 49908734 | 5520 | 5.733 (2025) |
| ILINCA CHARMS S.R.L. SRL | 40081470 | 4791 | 5.708 (2024) |
| EL TÂMPLARU BENI S.R.L. SRL | 47676832 | 1623 | 5.700 (2025) |
| MACHINERY LINE S.R.L. SRL | 50005101 | 4782 | 5.678 (2025) |
| ANMARI ART CONCEPT S.R.L. SRL | 44512576 | 3212 | 5.666 (2025) |
| EMIRAZ INVEST SRL SRL | 15711532 | 1611 | 5.660 (2019) |
| EDIL GOGO TAR S.R.L. SRL | 38946201 | 1610 | 5.640 (2025) |
| VIO FITOFARM CO SRL SRL | 2062727 | 4778 | 5.638 (2025) |
| CENO COMIMPEX S.R.L. SRL | 44643539 | 4690 | 5.635 (2023) |
| EXABLE SRL SRL | 12767830 | 7022 | 5.632 (2022) |
| SILMOB SRL SRL | 16288156 | 1610 | 5.630 (2025) |
| RU SOR CODIM S.R.L. SRL | 44699823 | 4941 | 5.625 (2025) |
| CREATIVE NEST CREONIDUS S.R.L. SRL | 39483687 | 1421 | 5.617 (2025) |
| TRICOMEXT SRL SRL | 3930555 | 3109 | 5.614 (2024) |
| DEMIV INOX S.R.L. SRL | 41089847 | 3102 | 5.588 (2021) |
| ARYTRANS MIRY S.R.L. SRL | 46057005 | 4941 | 5.587 (2025) |
| BILYS TOP SRL SRL | 28514168 | 9524 | 5.530 (2025) |
| OGLINZANU HOUSE S.R.L. SRL | 48773604 | 4120 | 5.520 (2025) |
| CODNETIC DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 41805636 | 6210 | 5.505 (2025) |
| CELINE DESIGN SRL SRL | 19152328 | 7410 | 5.500 (2023) |
| ECODOMI GAL S.R.L. SRL | 50242671 | 4100 | 5.500 (2025) |
| ALFA PRIME S.R.L. SRL | 40155969 | 3109 | 5.500 (2024) |
| LOGIVLAD TRANS S.R.L. SRL | 52866043 | 4941 | 5.500 (2025) |
| MISUKI FAVORIT SRL SRL | 36357226 | 4781 | 5.498 (2022) |