Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.047 de firme active, dintre care 6.794 au depus bilanț pentru 2019 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 22,6 mld RON, e 50,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 26,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 5,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NOBILIA ESTATE S.R.L. SRL | 45466923 | 4791 | 296.498 (2025) |
| SPHYNX MEDICINE S.R.L. SRL | 38628593 | 8610 | 296.251 (2025) |
| DRILLING RISKS SERVICES S.R.L. SRL | 40963425 | 0910 | 296.142 (2025) |
| ODYSSEY CREATIVE ADVERTISING S.R.L. SRL | 49178427 | 7311 | 296.094 (2025) |
| TRIO SPEED METAL SRL SRL | 34909219 | 3831 | 295.842 (2025) |
| CREATIV CRISS SERVICES S.R.L. SRL | 40163511 | 9510 | 295.660 (2025) |
| DOVALIS INDUSTRY SERV SRL SRL | 36023706 | 9531 | 295.601 (2025) |
| GELICRIS VIS CONTAB S.R.L. SRL | 32790161 | 6920 | 295.600 (2025) |
| CURATCHIM SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ SC | 7529980 | 9610 | 295.582 (2025) |
| TERM METAL SRL SRL | 8812690 | 4100 | 295.415 (2025) |
| NUTRI LITE SRL SRL | 35148450 | 8699 | 295.266 (2025) |
| CADRA PREST SRL SRL | 25184197 | 4618 | 295.236 (2025) |
| VIVA SMART WEB S.R.L. SRL | 46922793 | 6202 | 295.115 (2024) |
| VIVA WEB EXPERT S.R.L. SRL | 45332190 | 6202 | 295.100 (2022) |
| EDANA PREMIUM CONSULTING S.R.L. SRL | 47554096 | 8299 | 294.800 (2025) |
| DUR TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49683062 | 6201 | 294.682 (2025) |
| ARHISIMPLU S.R.L. SRL | 38934380 | 7111 | 294.604 (2025) |
| ELITE KIDS LAND S.R.L. SRL | 50096460 | 8891 | 294.468 (2025) |
| SILMETAL SRL SRL | 12093852 | 4672 | 294.120 (2025) |
| SELENABUSINESS LINE S.R.L. SRL | 47097148 | 4941 | 294.103 (2024) |
| ASCENSORUL SERV SRL SRL | 6659486 | 4321 | 294.092 (2025) |
| JOU SISTEMAUT S.R.L. SRL | 39591751 | 4321 | 293.974 (2025) |
| SENATRANS ROMSERV S.R.L. SRL | 40383185 | 4941 | 293.970 (2025) |
| CĂTĂGAS AUTO SRL SRL | 37001536 | 4511 | 293.877 (2025) |
| SIGNULEX CONSULTING SRL SRL | 16307959 | 7020 | 293.850 (2025) |
| ASMON REAL CONCEPT R.S. SRL SRL | 30181243 | 8210 | 293.753 (2025) |
| PODOSENSE S.R.L. SRL | 30863739 | 9622 | 293.750 (2022) |
| STILL INVEST TEAM S.R.L. SRL | 39441118 | 6420 | 293.683 (2025) |
| WPH CLEAN EXPERT GROUP S.R.L. SRL | 47131193 | 8121 | 293.670 (2025) |
| CARGOFOOR TRANSPORT SRL SRL | 7882353 | 4941 | 293.516 (2025) |
| GRUS CONSULTOR S.R.L. SRL | 44350911 | 7020 | 293.461 (2025) |
| PRIME AUTOMOTIVE PARTS S.R.L. SRL | 48667964 | 4532 | 293.386 (2025) |
| VILANTO STYLE SRL SRL | 37035296 | 4712 | 293.325 (2025) |
| RIVCO MANAGEMENT SRL SRL | 32622800 | 6920 | 293.200 (2025) |
| LOGIS ONLINE TRAINING S.R.L. SRL | 43925574 | 8559 | 293.052 (2025) |
| ELAEXCONT SRL SRL | 16240301 | 6920 | 293.000 (2025) |
| SISTECH INFO MD S.R.L. SRL | 44869707 | 6290 | 292.895 (2025) |
| ERTAX CONSULT S.R.L. SRL | 38757105 | 6920 | 292.880 (2025) |
| LOGISEC PROIECT S.R.L. SRL | 41371022 | 8020 | 292.864 (2025) |
| UZINA DE COMUNICARE S.R.L. SRL | 43956970 | 7311 | 292.862 (2023) |
| OZN AUTOWASH S.R.L. SRL | 49107760 | 9531 | 292.820 (2025) |
| REPAIR POINT S.R.L. SRL | 42331549 | 4740 | 292.774 (2025) |
| CARREFLEX S.R.L. SRL | 44297940 | 4781 | 292.766 (2025) |
| AROIO S.R.L. SRL | 46923969 | 8559 | 292.488 (2025) |
| DASCONT SRL SRL | 15237707 | 6920 | 292.239 (2025) |
| GREENWARE TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 40586490 | 6210 | 292.050 (2025) |
| NISA TRAVEL ART SRL SRL | 35656556 | 4779 | 291.993 (2025) |
| CORIMEL - TRANS SRL SRL | 21383383 | 4941 | 291.975 (2025) |
| BEST MOTORS SRL SRL | 16673810 | 4519 | 291.934 (2025) |
| ALVICRIS SRL SRL | 3432143 | 4711 | 291.931 (2025) |