Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.040 de firme active, dintre care 7.831 au depus bilanț pentru 2021 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 20,7 mld RON, e 42,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,7% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a scăzut cu 2,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BAO NOMAD LAYOUT STUDIO S.R.L. SRL | 48745710 | 7412 | 188.542 (2025) |
| BYONDTECH DESIGN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46867095 | 7112 | 188.468 (2025) |
| MINYDMC RADIOLOGY S.R.L. SRL | 47047417 | 8622 | 188.219 (2025) |
| DACRIRA COMPANY SRL SRL | 19014384 | 6820 | 188.075 (2025) |
| WLX MAXSPEED S.R.L. SRL | 42181387 | 4941 | 188.057 (2025) |
| MOBILTEL SRL SRL | 16087926 | 4740 | 187.751 (2025) |
| MARAND LTD FREIGHT S.R.L. SRL | 43903320 | 4941 | 187.384 (2025) |
| EBENIST ARTSERV SRL SRL | 32456260 | 3109 | 187.371 (2019) |
| EMANDRA EMISERV SRL SRL | 27664353 | 9511 | 187.240 (2025) |
| PAMA SRL SRL | 5473506 | 4221 | 187.214 (2025) |
| CARO PROJECT SERVICES S.R.L. SRL | 45770166 | 7022 | 187.168 (2025) |
| ELGI INSTAL SRL SRL | 16885464 | 4322 | 186.952 (2025) |
| MARLENNE - DAY OPTIC S.R.L. SRL | 40713275 | 8699 | 186.839 (2025) |
| HIDROSERV CLEAN S.R.L. SRL | 49635391 | 4399 | 186.730 (2025) |
| MINDS FOR THE FUTURE S.R.L. SRL | 41935792 | 8559 | 186.635 (2025) |
| MEMO DENTAL CARE & ESTETIQUE SRL SRL | 36768140 | 8623 | 186.570 (2025) |
| BET WINDNB SRL SRL | 36918507 | 6820 | 186.441 (2023) |
| FLORIN LEESCU TRAINING & COACHING CLUB S.R.L. SRL | 44944400 | 8559 | 186.362 (2025) |
| CARTOMET SERVICE SRL SRL | 6318667 | 3821 | 186.305 (2025) |
| HOLISTIC PSY THERAPY S.R.L. SRL | 42247813 | 8690 | 186.235 (2025) |
| MEHRZADS CULINARY EVENTS SRL SRL | 34363647 | 9329 | 186.230 (2025) |
| EXCONT PROF LOGISTIC SRL SRL | 35272660 | 6920 | 186.100 (2025) |
| ELIAN ELIS CONSULT S.R.L. SRL | 51298280 | 6619 | 186.096 (2025) |
| MC FURNICĂ BARBERSHOP S.R.L. SRL | 48738607 | 9621 | 185.817 (2025) |
| DESIGNED BY NCA S.R.L. SRL | 47946480 | 7412 | 185.777 (2025) |
| BANUTECH INNOVATIONS S.R.L. SRL | 49445001 | 6201 | 185.733 (2025) |
| TIPIROV PRODCOM S.R.L. SRL | 39704397 | 1812 | 185.724 (2025) |
| EUROHEATING INSTAL SRL SRL | 24345031 | 4674 | 185.460 (2025) |
| BEAUTYKO ONLINE S.R.L. SRL | 42331530 | 4775 | 185.227 (2025) |
| TIG ENGINEERING & CONSULTING S.R.L. SRL | 38891823 | 7120 | 185.224 (2022) |
| TOPFLOW DYNAMIC S.R.L. SRL | 40162559 | 6210 | 185.000 (2025) |
| HAPPY COW VET S.R.L. SRL | 42277652 | 7500 | 184.900 (2025) |
| VLADVERTISING S.R.L. SRL | 41215520 | 7020 | 184.874 (2025) |
| WIZ PREST INTELLIGENCE SRL SRL | 27299916 | 4619 | 184.867 (2019) |
| ASMANEX S.R.L. SRL | 34356992 | 4399 | 184.809 (2025) |
| DPM ONAIR MUSIC PRODUCTION S.R.L. SRL | 46948955 | 9001 | 184.729 (2025) |
| ANVER CHEM S.R.L. SRL | 50744694 | 2041 | 184.679 (2025) |
| MIRBAD INVESTMENTS S.R.L. SRL | 39901844 | 4740 | 184.589 (2025) |
| ALFA IDEAL RENT S.R.L. SRL | 44191344 | 6820 | 184.417 (2025) |
| SIRIUS SRL SRL | 1353345 | 7912 | 184.304 (2025) |
| COȘAREX S.R.L. SRL | 52111010 | 4323 | 184.289 (2025) |
| ETMACOM INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 48299331 | 4941 | 184.124 (2025) |
| SORISILV ROMSERV SRL SRL | 37949048 | 8553 | 184.050 (2025) |
| BROZO POL-NIK SRL SRL | 33663042 | 4711 | 183.720 (2025) |
| GARAL TRANS SRL SRL | 16673690 | 8553 | 183.576 (2025) |
| STAR TREK 93 SRL SRL | 5008137 | 4711 | 183.470 (2025) |
| OLIART COSMETICS SRL SRL | 38121557 | 4775 | 183.273 (2025) |
| APPK CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48721320 | 4100 | 183.264 (2025) |
| ANTECO CONS S.R.L. SRL | 51648512 | 7020 | 183.183 (2025) |
| BUDENTITY TECHLAB S.R.L. SRL | 41778434 | 3250 | 182.860 (2025) |