Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.040 de firme active, dintre care 7.831 au depus bilanț pentru 2021 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 20,7 mld RON, e 42,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,7% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a scăzut cu 2,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RAZECRAFT S.R.L. SRL | 51130609 | 7311 | 177.582 (2025) |
| COOL DENTALMYKE S.R.L. SRL | 42265127 | 8623 | 177.550 (2025) |
| TERABICO DUO CONSULTING S.R.L. SRL | 42015813 | 7490 | 177.423 (2024) |
| OLIART NAILS SRL SRL | 38054709 | 4775 | 177.360 (2023) |
| DUMS CORPORATION S.R.L. SRL | 51576025 | 7020 | 177.348 (2025) |
| HERRADA SERVICE S.R.L. SRL | 50278098 | 7320 | 177.320 (2025) |
| ALMI STUDIO 99 DESIGN SRL SRL | 36324504 | 7111 | 177.316 (2025) |
| INFORMEDIA TOTAL SERVICE SRL SRL | 13758253 | 6820 | 177.281 (2025) |
| MATERA AUTOSTAR SRL SRL | 30958715 | 4933 | 177.188 (2025) |
| SMART ET & LA SOLUTION S.R.L. SRL | 38764340 | 4619 | 177.000 (2025) |
| AERDA SERVICES S.R.L. SRL | 38572727 | 8211 | 176.980 (2025) |
| AVI SWEETS S.R.L. SRL | 44067304 | 5630 | 176.963 (2025) |
| BUSY BEENS S.R.L. SRL | 47262520 | 1083 | 176.951 (2025) |
| INDUSTRIAL AND MARINE ENGINEERING & SERVICES S.R.L. SRL | 52199497 | 7112 | 176.786 (2025) |
| DENTEA ENDO CLINIC S.R.L. SRL | 46311242 | 8623 | 176.771 (2025) |
| TITUS TRADING CENTER SRL SRL | 28159902 | 4711 | 176.720 (2020) |
| NATCONS SERV SRL SRL | 24175565 | 4100 | 176.688 (2025) |
| ALBU BIROU DE ARHITECTURĂ SRL SRL | 38045255 | 7111 | 176.684 (2025) |
| VAS & ANDREI TRANSPORT S.R.L. SRL | 52000518 | 4941 | 176.666 (2025) |
| MOLENTAX SRL SRL | 15917509 | 4711 | 176.493 (2025) |
| ETOS CONSTR SRL SRL | 6540190 | 7112 | 176.260 (2025) |
| TEODAL SOLUTIONS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41085829 | 4100 | 176.052 (2025) |
| LUCEN SRL SRL | 14884039 | 4941 | 176.040 (2025) |
| STAVIPAN PROD SRL SRL | 13909909 | 4724 | 176.014 (2017) |
| DRILL TECH PRO S.R.L. SRL | 50807300 | 4221 | 175.999 (2025) |
| ONERO SECURITY SERV SRL SRL | 27773423 | 8559 | 175.951 (2025) |
| INNOML S.R.L. SRL | 50630037 | 6201 | 175.940 (2025) |
| AMO PROIECT DESIGN SRL SRL | 18786807 | 7112 | 175.923 (2025) |
| AMDV ONLINE ADVERTISING SRL SRL | 31080352 | 7311 | 175.920 (2025) |
| EBIT SERVICE SOLUTIONS SRL SRL | 34204170 | 6311 | 175.902 (2025) |
| MELISS BEAUTY CONCEPT S.R.L. SRL | 50905375 | 6820 | 175.900 (2025) |
| HAIR LOOK BEAUTY SRL SRL | 37269530 | 9621 | 175.731 (2025) |
| WEBOOM MEDIA S.R.L. SRL | 48860336 | 7311 | 175.722 (2025) |
| LOREXIM TIPĂRIRE SRL SRL | 29963599 | 7112 | 175.630 (2025) |
| MD LABS S.R.L. SRL | 49009525 | 6201 | 175.594 (2025) |
| NOVA MAIA TEAM S.R.L. SRL | 40066926 | 5630 | 175.520 (2025) |
| THE VET S.R.L. SRL | 38942188 | 7500 | 175.503 (2025) |
| FICOAX CONSULTING S.R.L. SRL | 40828500 | 6310 | 175.472 (2025) |
| AMZ PROFIT CONSULTING S.R.L. SRL | 39369918 | 7020 | 175.435 (2025) |
| ELCOM SRL SRL | 4964521 | 3313 | 175.335 (2025) |
| MARSHMALLOW EDUCATION S.R.L. SRL | 39678611 | 8510 | 175.312 (2025) |
| PADUM BUSINESS SERV S.R.L. SRL | 40235006 | 6820 | 175.242 (2025) |
| THIRTY INTERIORS DESIGN S.R.L. SRL | 45820930 | 7410 | 175.201 (2025) |
| HIP HIP ARI TRAVEL SRL SRL | 34808656 | 7911 | 175.070 (2025) |
| CONSUS SRL SRL | 1361232 | 7112 | 175.000 (2025) |
| ROANDY COMPANY SRL SRL | 18003050 | 6831 | 174.850 (2025) |
| AVATAR SOFT SRL SRL | 21015411 | 5829 | 174.800 (2025) |
| KYM & WELDER S.R.L. SRL | 52257849 | 2511 | 174.800 (2025) |
| LOUNGE BEAUTY SPA S.R.L. SRL | 39519209 | 9623 | 174.782 (2025) |
| DASTERA SERVICES SRL SRL | 38104734 | 3312 | 174.773 (2025) |