Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.036 de firme active, dintre care 9.156 au depus bilanț pentru 2023 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 27,9 mld RON, e 42,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 13,6% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 17,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GIKALAURA S.R.L. SRL | 40726682 | 4932 | 34.052 (2025) |
| IOLANDA BEAUTY STYLE SALON S.R.L. SRL | 38731890 | 9602 | 34.046 (2025) |
| MIRVA TRAVEL CLIMB S.R.L. SRL | 42690330 | 7990 | 34.040 (2025) |
| CENTRUL DE PREGATIRE ACTIVA PRO-ACTIVE SRL SRL | 16632674 | 7990 | 34.034 (2023) |
| SCRAD SGR INVEST SRL SRL | 34412600 | 0113 | 34.000 (2025) |
| RADUCANU ROBSIVA TAXI S.R.L. SRL | 47261193 | 4932 | 33.924 (2025) |
| PROGRESIV TERMO COVER S.R.L. SRL | 43946070 | 4399 | 33.862 (2025) |
| DR. VIDA - HYGIENE SYSTEM SRL SRL | 28159872 | 4612 | 33.810 (2025) |
| MIRASON SERVICII S.R.L. SRL | 52248778 | 6310 | 33.800 (2025) |
| ALIANCA ASOCIATION 2000 S.R.L. SRL | 41499375 | 4779 | 33.798 (2025) |
| MRSB DRIVE S.R.L. SRL | 51870488 | 4941 | 33.767 (2025) |
| SMARIP - SERV SRL SRL | 18423810 | 8299 | 33.718 (2025) |
| YSTUDIO MINDFIT S.R.L. SRL | 40073753 | 8551 | 33.706 (2025) |
| TEHNICAL ENGINEERING PROJECT S.R.L. SRL | 38857252 | 7112 | 33.700 (2025) |
| TS DATA PLUS CONSULT S.R.L. SRL | 50341144 | 8299 | 33.682 (2025) |
| CONTABILITATE COMPLETA MUȘAT SRL-D SRL | 37269564 | 7022 | 33.680 (2025) |
| GMMR PROUD S.R.L. SRL | 43119227 | 4719 | 33.598 (2022) |
| BETTER AVA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 49541491 | 4933 | 33.573 (2025) |
| ABIL PRINT COLOR S.R.L. SRL | 42609620 | 7311 | 33.563 (2025) |
| STÂNGĂ INTER TAXI SRL SRL | 30112316 | 4932 | 33.522 (2025) |
| ANI & MAT IDEAL TAXI S.R.L. SRL | 44389857 | 4932 | 33.437 (2025) |
| RAY CO TRADING SRL SRL | 11198370 | 4752 | 33.417 (2025) |
| PCIEFTIN S.R.L. SRL | 52576171 | 4740 | 33.407 (2025) |
| VLADMAR INTEGRATED SERVICES SRL SRL | 36840700 | 4614 | 33.391 (2019) |
| NUMAI TU POȚI S.R.L. SRL | 41078279 | 5811 | 33.391 (2025) |
| LE SILURE SRL SRL | 16916714 | 5020 | 33.320 (2024) |
| CRIDO FOTOLIGHT S.R.L. SRL | 40423743 | 7420 | 33.261 (2025) |
| DUO CLAU INVEST SRL SRL | 29140452 | 4711 | 33.230 (2025) |
| ABC RAINBOW LEARNING CENTER S.R.L. SRL | 45331403 | 8559 | 33.200 (2025) |
| REVIEW ENGINEERING S.R.L. SRL | 41401310 | 7112 | 33.176 (2025) |
| TOMI WISE PROD SRL SRL | 30612168 | 8121 | 33.101 (2025) |
| SLEEKDOM S.R.L. SRL | 44068954 | 6202 | 33.023 (2021) |
| LUIZA SPEED SERV SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 38524835 | 4933 | 33.004 (2025) |
| BE YOU BEAUTY S.R.L. SRL | 50938232 | 6820 | 33.000 (2025) |
| F & P ECONOMIC CONSULTING SRL SRL | 26958709 | 7022 | 33.000 (2023) |
| NAYLOR S.R.L. SRL | 51793032 | 9622 | 33.000 (2025) |
| STACO LEARNING HUMAN S.R.L. SRL | 40300120 | 8552 | 32.985 (2025) |
| SIMIGERIA CÂMPENEASCĂ S.R.L. SRL | 46335802 | 1072 | 32.962 (2025) |
| MARIMAR SERV SRL SRL | 37199957 | 4711 | 32.930 (2025) |
| MARYFLOR BEAUTY S.R.L. SRL | 51157604 | 9621 | 32.891 (2025) |
| CREATIV MONIK S.R.L. SRL | 39822317 | 9529 | 32.872 (2025) |
| EMFEL FIT SERVICES S.R.L. SRL | 45037697 | 8690 | 32.870 (2023) |
| ARABIAN SCENT SRL SRL | 35445591 | 4775 | 32.859 (2025) |
| RADIOMODELE SRL SRL | 28343378 | 7311 | 32.758 (2025) |
| ELDAX TRANS SRL SRL | 16654010 | 4933 | 32.743 (2025) |
| REHEMA BUSINESS SRL SRL | 37907620 | 4941 | 32.720 (2025) |
| SARAMETCOLECT SRL SRL | 38256856 | 3821 | 32.695 (2025) |
| DAS MAK TRANSLATIONS SRL SRL | 32263722 | 7430 | 32.675 (2025) |
| TONY ANDY TAX SRL SRL | 28056249 | 4933 | 32.668 (2025) |
| ANACOST TAXI S.R.L. SRL | 45251029 | 4933 | 32.614 (2024) |