Firme din Satu Mare
Satu Mare
Satu Mare are 8.976 de firme active, dintre care 3.721 au depus bilanț pentru 2020 — 42,4% din firmele județului Satu Mare. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 98,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 64,1. Cifra de afaceri cumulată, 9,1 mld RON, e 47,2% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (+0,9%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,8%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,9%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,9%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PRODUCTIE FURTUNE S.R.L. SRL | 39173295 | 2812 | 6.632 (2023) |
| BOBIRKA CULT SRL SRL | 32832089 | 7021 | 6.620 (2025) |
| DIKI MOU S.R.L. SRL | 52029395 | 5630 | 6.615 (2025) |
| WELT INVEST SRL SRL | 22172970 | 5520 | 6.600 (2025) |
| HUMANI S.R.L. SRL | 47643797 | 7311 | 6.600 (2025) |
| AMF AUTOMATIC S.R.L. SRL | 49533057 | 4321 | 6.600 (2025) |
| GREEN BELT CONCEPT SRL SRL | 31292584 | 0150 | 6.589 (2023) |
| AGE LSD TRANS S.R.L. SRL | 52312536 | 4941 | 6.570 (2025) |
| DARIUS ȘERBAN DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 51464935 | 7413 | 6.550 (2025) |
| VKL & E NEW TECH & STRATEGY SRL SRL | 25379717 | 7112 | 6.500 (2025) |
| POMATIA SRL SRL | 16967521 | 0149 | 6.460 (2025) |
| M & C BEER S.R.L. SRL | 48130846 | 1105 | 6.449 (2025) |
| ENVIRONMENTAL CO PC S.R.L. SRL | 38199645 | 7022 | 6.360 (2025) |
| MORIOKA S.R.L. SRL | 43537785 | 4322 | 6.300 (2024) |
| MONA R SNC SNC | 649696 | 4520 | 6.240 (2025) |
| MB CARTECH CSORVASI SRL SRL | 38165090 | 4520 | 6.186 (2023) |
| JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. SRL | 31250198 | 6391 | 6.169 (2025) |
| UCO TAXI SATU MARE SRL SRL | 36609064 | 4932 | 6.151 (2023) |
| HP SM DENTAL S.R.L. SRL | 50038150 | 8623 | 6.000 (2025) |
| MIHALI RAY SPEED S.R.L. SRL | 41674751 | 4941 | 5.990 (2022) |
| LARY & PEUGEOT S.R.L. SRL | 38787505 | 4932 | 5.831 (2024) |
| METABIT S.R.L. SRL | 48077734 | 6202 | 5.800 (2024) |
| LABORATOR FLAVIOR S.R.L. SRL | 41503425 | 1072 | 5.795 (2025) |
| OLTANA S.R.L. SRL | 51001710 | 4618 | 5.760 (2025) |
| HELLO AGAIN MARGOT S.R.L. SRL | 49911535 | 5611 | 5.726 (2025) |
| A & H EXPERT SRL SRL | 17834396 | 6622 | 5.718 (2025) |
| NUTRACARE AE S.R.L. SRL | 52965543 | 4791 | 5.712 (2025) |
| FINAL CONSULT SRL SRL | 23076784 | 7021 | 5.700 (2025) |
| BLUEBOX DESIGN SRL SRL | 37976786 | 5911 | 5.700 (2022) |
| ALBI PESKO SRL SRL | 37574029 | 0322 | 5.693 (2021) |
| CRYSTAL BABY SMILE SRL SRL | 38084718 | 4712 | 5.682 (2024) |
| DALMA DESIGN S.R.L. SRL | 50960566 | 7410 | 5.650 (2024) |
| DAMO TRADE SRL SRL | 16616300 | 4615 | 5.618 (2025) |
| BALANCE CONSULTING & TRAINING S.R.L. SRL | 36677832 | 8559 | 5.557 (2025) |
| CRISS INVEST C & I S.R.L. SRL | 52386533 | 6831 | 5.549 (2025) |
| PARTIUM ACCOUNT SRL SRL | 30430190 | 6920 | 5.500 (2025) |
| DENISA ELAFRUCT SRL-D SRL | 34718839 | 4631 | 5.387 (2022) |
| ANNA S HANDMADE COSMETICS SRL SRL | 38131178 | 2042 | 5.375 (2024) |
| BUSTECO GLOBAL BRAIN SRL SRL | 26779428 | 6201 | 5.374 (2025) |
| FOTBAL CXD S.R.L. SRL | 42951095 | 4711 | 5.320 (2024) |
| BELA SRL SRL | 4832733 | 4941 | 5.223 (2025) |
| ANESTH MED S.R.L. SRL | 52061701 | 8622 | 5.200 (2025) |
| VLAD SRL SRL | 6468303 | 5630 | 5.196 (2025) |
| ATELIERUL LUI CATALEYA S.R.L. SRL | 52730105 | 1421 | 5.195 (2025) |
| ILLENNIUM S.R.L. SRL | 43147871 | 6210 | 5.070 (2025) |
| KOBIL SRL SRL | 6490696 | 4932 | 5.050 (2021) |
| ORIGINAL FINANCES S.R.L. SRL | 51923485 | 7020 | 5.034 (2025) |
| ELECTROSYSTEMS B.A S.R.L. SRL | 47102430 | 4321 | 5.000 (2025) |
| SM ROAD DESIGN S.R.L. SRL | 52986660 | 7112 | 5.000 (2025) |
| DMBG INC PREST S.R.L. SRL | 39231230 | 4120 | 5.000 (2025) |