Firme din Satu Mare
Satu Mare
Satu Mare are 8.976 de firme active, dintre care 5.106 au depus bilanț pentru 2024 — 42,4% din firmele județului Satu Mare. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 98,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 64,1. Cifra de afaceri cumulată, 14,0 mld RON, e 50,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a scăzut cu 3,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,8%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,9%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,9%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DMBG INC PREST S.R.L. SRL | 39231230 | 4120 | 5.000 (2025) |
| SPY MEDICAL DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 43358194 | 4646 | 5.000 (2021) |
| ALEX IMPEX SRL SRL | 5819996 | 7022 | 5.000 (2022) |
| ASCADI INV S.R.L. SRL | 44803745 | 7490 | 5.000 (2022) |
| VALEO SERV S.R.L. SRL | 42117368 | 4100 | 5.000 (2024) |
| ALEX EXCAV S.R.L. SRL | 52370502 | 4312 | 5.000 (2025) |
| BIZ CONSULT S.R.L. SRL | 51423773 | 7020 | 5.000 (2025) |
| MACASI INVESTING S.R.L. SRL | 44420561 | 6810 | 4.988 (2024) |
| ANARCHYTECTURE HARMONY S.R.L. SRL | 35008430 | 7111 | 4.949 (2025) |
| KINETO MONTHERA S.R.L. SRL | 41433117 | 8690 | 4.870 (2025) |
| DODOCAN S.R.L. SRL | 47170389 | 4120 | 4.750 (2023) |
| TRUSTAPPS S.R.L. SRL | 46050341 | 6201 | 4.724 (2025) |
| MONT DELICIOSO S.R.L. SRL | 34270092 | 4721 | 4.720 (2016) |
| BURYA TRUST S.R.L. SRL | 47768987 | 4619 | 4.700 (2024) |
| MINDEN INSTAL SRL SRL | 18686867 | 4322 | 4.700 (2025) |
| 3DMT SOLUTION S.R.L. SRL | 40773900 | 1812 | 4.675 (2024) |
| FILTNER ST SI FILTNER I SNC SNC | 2387095 | 8219 | 4.652 (2021) |
| FUTURE SHOP S.R.L. SRL | 48643345 | 4791 | 4.649 (2025) |
| BARBARA & DOMINIK S.R.L. SRL | 42495002 | 4932 | 4.641 (2023) |
| ASAGROUP S.R.L. SRL | 52749949 | 4933 | 4.639 (2025) |
| EUROHAMMA SRL SRL | 23712393 | 4619 | 4.639 (2025) |
| CORBO S.R.L. SRL | 49735218 | 7420 | 4.581 (2025) |
| NASIUMSOLUTIONS S.R.L. SRL | 50010396 | 6201 | 4.570 (2024) |
| BRO FIX S.R.L. SRL | 52889985 | 9531 | 4.500 (2025) |
| MD TRADING SRL SRL | 17561830 | 4643 | 4.500 (2025) |
| LUP SMART CONSULTING S.R.L. SRL | 43520546 | 7022 | 4.494 (2025) |
| ARTISTIC DESIGNE SRL SRL | 17348434 | 2041 | 4.435 (2025) |
| FOOD PUB 2004 S.R.L. SRL | 45305129 | 5610 | 4.429 (2024) |
| MEBO DESIGN S.R.L. SRL | 52860547 | 4755 | 4.384 (2025) |
| CB DENT MED SRL SRL | 37456252 | 8623 | 4.300 (2024) |
| NICOLAS BAU S.R.L. SRL | 43756203 | 4120 | 4.202 (2025) |
| DRESAJ JOKER K9 S.R.L. SRL | 34654824 | 9609 | 4.200 (2025) |
| CMC PRO SRL SRL | 37919799 | 4120 | 4.193 (2025) |
| SPECIAL SPEED TRUCK S.R.L. SRL | 40540298 | 4120 | 4.160 (2024) |
| SASA BUILDING S.R.L. SRL | 49018760 | 6811 | 4.146 (2025) |
| QUART LINE S.R.L. SRL | 42509108 | 4939 | 4.100 (2024) |
| HOUSE OF BEAUTY S.R.L. SRL | 48532827 | 9602 | 4.090 (2025) |
| NEOCITY SRL SRL | 18807616 | 4100 | 4.084 (2017) |
| LILY'S ESSENTIAL ART S.R.L. SRL | 48997156 | 8690 | 4.060 (2025) |
| ELENODOORS SRL SRL | 29999134 | 4100 | 4.000 (2025) |
| CAPITEL SRL SRL | 15659779 | 7111 | 4.000 (2025) |
| MEDEX CONSULTING S.R.L. SRL | 43272700 | 8210 | 3.861 (2025) |
| BODAN TAXI 2017 SRL-D SRL | 37330890 | 4932 | 3.824 (2022) |
| KBT SMART CORPORATION S.R.L. SRL | 45944017 | 4634 | 3.818 (2025) |
| FUSLE COMPANY SRL SRL | 8516474 | 5630 | 3.750 (2023) |
| TASTE OF TRANSYLVANIA S.R.L. SRL | 49825990 | 1071 | 3.688 (2025) |
| TAFA PROFIT S.R.L. SRL | 46960860 | 4933 | 3.641 (2025) |
| CHEMATIC COM SRL SRL | 17781321 | 7820 | 3.618 (2025) |
| TRADEHOLDING SRL SRL | 23567412 | 6312 | 3.611 (2025) |
| ARRAMI RENT APARTMENTS S.R.L. SRL | 41703512 | 6820 | 3.610 (2025) |