Firme din Satu Mare
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Satu Mare are 21.179 de firme active, dintre care 5.975 au depus bilanț pentru 2017 — locul 26 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 64,0 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 15,3 mld RON, e 1,3% din totalul național (locul 20); firma medie facturează cu 9,2% sub media țării. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 8,3%.
Județul e specializat în comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672): sectorul are 9,1% din cifra de afaceri locală, de 10 ori ponderea lui la nivel național. Vezi comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule în Satu Mare →
Primele trei sectoare fac 20,3% din cifra de afaceri a județului. Satu Mare, Carei și Negrești-Oaș adună 54,6% din firmele județului. 13.399 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 13.854 de persoane; 86,6% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 62 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Satu Mare
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SOIMUSAN TRANS FOREST SRL SRL | 16943522 | 0220 | 515 (2018) |
| IRONDAM S.R.L. SRL | 49950526 | 4100 | 504 (2024) |
| OVIGRUNDBERG SRL SRL | 28403712 | 7020 | 500 (2022) |
| CONCEPT STUDIO SRL SRL | 17975301 | 7111 | 500 (2024) |
| RAREŞ & CĂTĂLIN FERM SRL SRL | 36197818 | 1011 | 500 (2022) |
| GREENBASE SRL SRL | 26351374 | 0111 | 500 (2025) |
| OLIVION WIN S.R.L. SRL | 42153859 | 4939 | 500 (2022) |
| BEST HOME INSTAL SOLUTION S.R.L. SRL | 44612141 | 4120 | 500 (2025) |
| COODGE SRL SRL | 37976735 | 6312 | 500 (2025) |
| BERZOVAN CONSULTING S.R.L. SRL | 41409925 | 7022 | 500 (2021) |
| DANCO BLD 84 S.R.L. SRL | 50258422 | 4334 | 500 (2025) |
| SEBI TAXIMETRIE SM 2021 S.R.L. SRL | 43844879 | 4933 | 500 (2025) |
| KADLEZ SRL SRL | 10983552 | 0150 | 498 (2024) |
| RHINOVAT S.R.L. SRL | 48309613 | 4791 | 492 (2025) |
| ECOFRUCT 2013 SRL SRL | 32461274 | 0124 | 490 (2023) |
| MAM GYM SRL SRL | 23661818 | 8559 | 450 (2018) |
| AIR CONTROLL ENGINEERING S.R.L. SRL | 44768362 | 4322 | 450 (2024) |
| SOCRI SRL SRL | 22091107 | 1623 | 448 (2025) |
| VARIOTECH SERV SRL SRL | 33066990 | 4791 | 431 (2025) |
| BIRIŞ ADVISERS SRL SRL | 648429 | 7490 | 423 (2024) |
| CHIS COMMERCE S.R.L. SRL | 53022239 | 4712 | 421 (2025) |
| CIULA CAR RENT SRL SRL | 31818710 | 4511 | 420 (2024) |
| RORO GUYNEA SRL SRL | 7116089 | 9602 | 420 (2023) |
| A-CAR ASISTENŢĂ RUTIERĂ SRL SRL | 27436444 | 5221 | 420 (2025) |
| SALNIC SRL SRL | 17178720 | 4932 | 420 (2020) |
| DIDI TRANZIT SRL SRL | 37356946 | 9621 | 410 (2025) |
| BORHIDAN R&C SRL SRL | 18218378 | 0220 | 400 (2022) |
| DAVIDASI TURISM S.R.L. SRL | 37711479 | 5520 | 400 (2025) |
| PRIMAVERA DESIGN SRL SRL | 24160920 | 4939 | 400 (2021) |
| ANDRETENNIS SRL SRL | 26099367 | 9311 | 400 (2022) |
| JSON TECH S.R.L. SRL | 52386517 | 6210 | 400 (2025) |
| DAFLO EXPRESS S.R.L. SRL | 28169795 | 4941 | 399 (2024) |
| LA POALELE MĂGURII S.R.L. SRL | 50060181 | 0161 | 390 (2025) |
| CHROM SRL SRL | 21274793 | 4540 | 385 (2025) |
| OBLU RMA S.R.L. SRL | 51157493 | 6820 | 385 (2025) |
| MODE LA DM S.R.L. SRL | 50920928 | 4791 | 381 (2025) |
| FLASHAPP SRL SRL | 32853219 | 6210 | 375 (2025) |
| GOZNA SRL SRL | 16418949 | 4211 | 368 (2020) |
| ROVAMAR SRL SRL | 8383548 | 4100 | 352 (2023) |
| MEDEEA & MR TURISM SRL SRL | 26317623 | 7022 | 336 (2017) |
| ZENMAT SERV S.R.L. SRL | 48484460 | 8299 | 329 (2025) |
| PERFECT NAILS WITH BALOGH BOGLARKA S.R.L. SRL | 41635680 | 9602 | 310 (2020) |
| EBT GROW MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45305153 | 7020 | 305 (2025) |
| B & F 2007 S.R.L. SRL | 39534608 | 3212 | 300 (2024) |
| CROITORIA MARCELA SRL-D SRL | 35591511 | 1413 | 300 (2022) |
| RDR TEAM CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 44886988 | 4120 | 252 (2022) |
| ERLIFRUITS SRL SRL | 28409839 | 4631 | 252 (2022) |
| CSAKI CCS S.R.L. SRL | 52759195 | 8122 | 250 (2025) |
| VIRGOCOM SRL SRL | 5279047 | 4532 | 235 (2025) |
| FIGHT MASTER SPORTS S.R.L. SRL | 48184285 | 4763 | 209 (2025) |