Firme din Satu Mare
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Satu Mare are 21.182 de firme active, dintre care 10.099 au depus bilanț pentru 2023 — locul 26 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 64,1 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 28,9 mld RON, e 1,1% din totalul național (locul 20); firma medie facturează cu 15,7% sub media țării. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 2,1%.
Județul e specializat în fabricarea subansamblurilor electronice (module) (CAEN 2612): sectorul are 10,7% din cifra de afaceri locală, de 19 ori ponderea lui la nivel național. Vezi fabricarea subansamblurilor electronice (module) în Satu Mare →
Primele trei sectoare fac 24,9% din cifra de afaceri a județului. Satu Mare, Carei și Negrești-Oaș adună 54,6% din firmele județului. 13.401 firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 13.855 de persoane; 86,6% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 62 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Satu Mare
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RUDOLF HAG CONSTRUCT S.R.L. SRL | 39929144 | 4120 | 163.993 (2025) |
| DODERA SOFTWARE S.R.L. SRL | 49004234 | 6210 | 163.759 (2025) |
| PETRAM UNI INSTAL SRL SRL | 36356824 | 4322 | 163.494 (2025) |
| ELEZ INSTAL TERM S.R.L. SRL | 42040477 | 4322 | 163.477 (2025) |
| MH MECANICA SRL SRL | 68740 | 2553 | 163.464 (2025) |
| TERAPEUT ROBERT SRL SRL | 37780096 | 8696 | 163.460 (2025) |
| BDENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 50824351 | 8623 | 163.430 (2025) |
| BECCAROM INVEST SRL SRL | 32714547 | 4619 | 163.376 (2025) |
| MARIUS & JOK COMPANY S.R.L. SRL | 49958031 | 4120 | 163.370 (2025) |
| MANTEMPLAR 2015 SRL SRL | 35284304 | 4332 | 163.250 (2025) |
| EDU KIDS HUB SATU MARE S.R.L. SRL | 41002114 | 8559 | 163.150 (2025) |
| FMD S.R.L. SRL | 50082309 | 1071 | 163.131 (2025) |
| CARA TEAM S.R.L. SRL | 34557520 | 3320 | 163.095 (2025) |
| WIZCREATIVE S.R.L. SRL | 49568802 | 7311 | 162.808 (2025) |
| MOCAR PRODCOM SRL SRL | 14670418 | 4711 | 162.679 (2025) |
| VIITOR TRANSPORT S.R.L. SRL | 50138825 | 4939 | 162.654 (2025) |
| TEVE FRIG S.R.L. SRL | 45500510 | 4941 | 162.649 (2025) |
| CBS MARMURA SRL SRL | 31436434 | 2370 | 162.403 (2024) |
| GENE SYS SECURITY SRL SRL | 38322763 | 4321 | 162.278 (2025) |
| KADAS K&K SRL SRL | 17118257 | 4933 | 162.115 (2025) |
| KUI MARMURA S.R.L. SRL | 45573938 | 4312 | 162.100 (2025) |
| MEDITAŢII CU MONICA SRL SRL | 38141546 | 8569 | 162.065 (2025) |
| TYSON SPK SRL SRL | 15407429 | 5630 | 162.053 (2025) |
| NOI & TIKA S.R.L. SRL | 47170370 | 4941 | 162.004 (2025) |
| HUTA COV SRL SRL | 668728 | 5610 | 161.921 (2025) |
| IMPLANT CONNECTION S.R.L. SRL | 42034670 | 4646 | 161.671 (2025) |
| HOLO-VER.SE S.R.L. SRL | 49760106 | 6310 | 161.638 (2025) |
| DEMOCHER CONS S.R.L. SRL | 38862364 | 4100 | 161.400 (2025) |
| ACHERMAN CLEAN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51242602 | 4778 | 161.369 (2025) |
| SECURITY RISC RG SRL SRL | 37079217 | 8009 | 161.350 (2025) |
| TRACMED S.R.L. SRL | 39990132 | 4619 | 161.294 (2025) |
| NOVENTA SATU MARE SRL SRL | 28596273 | 6622 | 161.197 (2025) |
| MAZI MEDICARE S.R.L. SRL | 49433520 | 8622 | 161.123 (2025) |
| TRUŢCAI ALE S.R.L. SRL | 39357506 | 4711 | 161.120 (2025) |
| NIROLF PANIF SRL SRL | 29882800 | 1071 | 161.073 (2025) |
| CONSUMCOOP LIVADA SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2390937 | 6820 | 161.066 (2025) |
| EVELYN COM SRL SRL | 13046859 | 4771 | 160.802 (2025) |
| LAKATOS DENT S.R.L. SRL | 43746790 | 8623 | 160.661 (2025) |
| DOGA XL 2000 SRL SRL | 30981343 | 4771 | 160.635 (2025) |
| AL CAPONETTI GELATO S.R.L. SRL | 49976399 | 5611 | 160.596 (2025) |
| SISTEME DE ACOPERISURI S.R.L. SRL | 41769975 | 4672 | 160.585 (2025) |
| GRIORAVI S.R.L. SRL | 18377080 | 6622 | 160.571 (2025) |
| HELDRO GREEN S.R.L. SRL | 44780811 | 0161 | 160.436 (2025) |
| ALEX RIGIPS S.R.L. SRL | 44521159 | 4339 | 160.261 (2025) |
| GLOBAL OAS SURVEYNG SRL SRL | 28304085 | 7112 | 160.250 (2025) |
| BIA & GEO SRL SRL | 17623941 | 4752 | 160.019 (2025) |
| ARTVIZUAL S.R.L. SRL | 51685910 | 7311 | 160.017 (2025) |
| MENTCONTROL S.R.L. SRL | 49328095 | 3311 | 160.000 (2025) |
| EVOLETTE ROSELYN S.R.L. SRL | 50634047 | 8299 | 159.936 (2025) |
| ATISTAR 2017 SRL SRL | 37837257 | 4771 | 159.915 (2025) |