Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 5.030 au depus bilanț pentru 2017 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 15,3 mld RON, e 62,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 11,5% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 16,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,0%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CABINA SELFIE S.R.L. SRL | 46346100 | 7721 | 138.009 (2025) |
| NEXTRANS S.R.L. SRL | 50613672 | 4933 | 137.986 (2025) |
| DARALIS VISION S.R.L. SRL | 46998759 | 4941 | 137.963 (2025) |
| BOLD BRANDS S.R.L. SRL | 42578299 | 7311 | 137.934 (2025) |
| FOCUSMEDITAŢII S.R.L. SRL | 47696660 | 8559 | 137.905 (2025) |
| LAITNER RODOET S.R.L. SRL | 41648310 | 7112 | 137.869 (2025) |
| TEFF STUDIO S.R.L. SRL | 51706516 | 7412 | 137.859 (2025) |
| PALL-MET SRL SRL | 2680566 | 2553 | 137.796 (2025) |
| ECOLUX CLEAN S.R.L. SRL | 50859660 | 8121 | 137.763 (2025) |
| PIV SURVEYGEO S.R.L. SRL | 40689983 | 7112 | 137.669 (2025) |
| ADP STING CONSULT S.R.L. SRL | 21131149 | 7499 | 137.662 (2025) |
| RACSTAR INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 40331690 | 4110 | 137.662 (2025) |
| MB SOLUTIONS SRL SRL | 14909214 | 6210 | 137.377 (2025) |
| DENU GOLD TRANS S.R.L. SRL | 45314046 | 4933 | 137.375 (2025) |
| SOLECASTLE S.R.L. SRL | 50877658 | 4791 | 137.353 (2025) |
| SERV ECO SOFT RO SRL SRL | 36055880 | 7499 | 137.308 (2025) |
| DECO DACAR SRL SRL | 38312530 | 4711 | 137.293 (2025) |
| START CLUB CARO RHR S.R.L. SRL | 46433509 | 5630 | 137.266 (2024) |
| CREATIVE FILMMAKING S.R.L. SRL | 43620545 | 5911 | 137.205 (2025) |
| SPALATORIE ADRIANA SIB S.R.L. SRL | 40500331 | 9610 | 137.023 (2025) |
| RAI ASIAN FOOD S.R.L. SRL | 47300101 | 5611 | 136.898 (2025) |
| GIERTZ OBC COURIER SERVICE S.R.L. SRL | 48559148 | 5320 | 136.885 (2025) |
| DINAMIC SMART INVEST S.R.L. SRL | 43474695 | 5520 | 136.868 (2025) |
| RALUCONS DESIGN S.R.L. SRL | 41260210 | 4100 | 136.658 (2023) |
| TUCO GENERATION S.R.L. SRL | 48303823 | 9610 | 136.321 (2025) |
| HARAGA UTILAJE S.R.L. SRL | 39618555 | 3312 | 136.300 (2025) |
| STOMATOLOSKI S.R.L. SRL | 49817113 | 8623 | 136.262 (2025) |
| PEDIATRIE DR. VIDRIGHIN S.R.L. SRL | 48060260 | 8622 | 136.196 (2025) |
| ESTETIQUE MODE SRL SRL | 18380085 | 9621 | 136.080 (2025) |
| ALEX EDILCON S.R.L. SRL | 42187177 | 4334 | 136.074 (2025) |
| PAVEL DESIGN SIBIU SRL SRL | 32814104 | 4334 | 136.000 (2025) |
| EUROSYS SRL SRL | 16832362 | 7830 | 136.000 (2023) |
| AUTOCENTER HERMANNSTADT SRL SRL | 16179604 | 4511 | 135.900 (2025) |
| DENY FASHION STYLE S.R.L. SRL | 42680271 | 4712 | 135.889 (2025) |
| MARICEL COM SRL SRL | 16918685 | 4712 | 135.885 (2025) |
| NAPOLETANA S.R.L. SRL | 40297629 | 5611 | 135.800 (2025) |
| HEYPLAY8 S.R.L. SRL | 40961173 | 9329 | 135.690 (2025) |
| BRG AUTO VÂLCEA S.R.L. SRL | 40132302 | 4933 | 135.572 (2025) |
| VOBA VOINESCU SRL SRL | 15376322 | 2874 | 135.558 (2025) |
| AVS REAL ESTATE S.R.L. SRL | 48918500 | 6820 | 135.467 (2025) |
| G-WALLS S.R.L. SRL | 51269659 | 4100 | 135.399 (2025) |
| VAN TOUR UB S.R.L. SRL | 46631891 | 4933 | 135.349 (2025) |
| NNSI BOGDAN MED S.R.L. SRL | 40682969 | 8622 | 135.340 (2025) |
| LUMIO CLEAN EXPRES S.R.L. SRL | 42232197 | 8121 | 135.306 (2025) |
| MG STRUCTURI SRL SRL | 15974997 | 7112 | 135.100 (2025) |
| VLAD & CO SRL SRL | 22410346 | 4321 | 135.045 (2025) |
| ALERGOLOGIE S.R.L. SRL | 40254881 | 8622 | 135.009 (2025) |
| 2 SMILE & AESTHETIC S.R.L. SRL | 46361020 | 8623 | 135.000 (2025) |
| TRUESTUDYPUSH S.R.L. SRL | 46666504 | 6210 | 134.603 (2025) |
| NDR CONS S.R.L. SRL | 52629772 | 7732 | 134.588 (2025) |