Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 6.064 au depus bilanț pentru 2019 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 19,2 mld RON, e 52,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 5,7% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 47,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,0%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OZZY-SIB S.R.L. SRL | 52588567 | 3320 | 64.049 (2025) |
| DANINSURANCE SRL SRL | 35518332 | 6622 | 64.017 (2025) |
| SAN SEBASTIAN SRL SRL | 16251513 | 8622 | 64.002 (2025) |
| GOV MARSIM INVEST S.R.L. SRL | 39802620 | 4933 | 63.935 (2025) |
| MICHELLE STYLE SRL SRL | 14257625 | 9329 | 63.905 (2022) |
| NEURO-STIM S.R.L. SRL | 46522169 | 8690 | 63.900 (2025) |
| ENDLESS SUN NESS S.R.L. SRL | 48498156 | 4939 | 63.839 (2025) |
| KAFFKA EVENTS SRL SRL | 29123508 | 9329 | 63.760 (2025) |
| PEDI BELL S.R.L. SRL | 40950603 | 9622 | 63.720 (2025) |
| BOBIŢĂ EURO TRANS S.R.L. SRL | 41660233 | 4933 | 63.684 (2025) |
| CIM SRL SRL | 789053 | 7022 | 63.591 (2025) |
| CALI SERVSIB S.R.L. SRL | 52257946 | 7732 | 63.590 (2025) |
| KUTTESCH INTERNATIONAL SRL SRL | 31687657 | 8299 | 63.488 (2025) |
| SOCIAL AVENTURA S.R.L. SRL | 45747716 | 7721 | 63.402 (2025) |
| DPN ECO CONFORT S.R.L. SRL | 40851278 | 4673 | 63.360 (2025) |
| VERDEVITA S.R.L. SRL | 52767414 | 8130 | 63.350 (2025) |
| SIMBOG SUF S.R.L. SRL | 41084394 | 4933 | 63.325 (2025) |
| MC PREMIUM COACH SRL SRL | 30346783 | 8559 | 63.272 (2025) |
| ANDY TRANS TAXI S.R.L. SRL | 41440939 | 4933 | 63.263 (2025) |
| GHEORGHIU IMOB CONSULTING S.R.L. SRL | 48186154 | 6831 | 63.195 (2025) |
| B & B SSM CONSULTING SRL SRL | 23441758 | 7499 | 63.123 (2025) |
| DAVIC SIBPREST S.R.L. SRL | 40827490 | 4932 | 63.100 (2025) |
| SIM MOTION S.R.L. SRL | 46014837 | 4933 | 63.083 (2025) |
| VLARINA S.R.L. SRL | 41687964 | 4100 | 63.080 (2025) |
| FGANG SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49801036 | 4933 | 63.052 (2025) |
| HERMINE SRL SRL | 19161199 | 4690 | 63.047 (2025) |
| GENIUS BAU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 33707998 | 4120 | 63.039 (2023) |
| EXCHANGING WORDS S.R.L. SRL | 41879854 | 7430 | 63.014 (2025) |
| THEOSTAR S.R.L. SRL | 48995716 | 4933 | 63.010 (2025) |
| LOGISTIC SOLUTIONS EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 46314133 | 5224 | 63.000 (2025) |
| MOUNTAIN BUSINESS FAMILY S.R.L. SRL | 44494127 | 5520 | 62.969 (2025) |
| LILI EXIMP SRL SRL | 10107870 | 4711 | 62.877 (2025) |
| PIVOINE CONCEPT S.R.L. SRL | 46306521 | 4751 | 62.860 (2025) |
| PURCAR COM SRL SRL | 4656211 | 4941 | 62.837 (2025) |
| ACCOUNTING ADVISORY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44999200 | 6920 | 62.800 (2025) |
| BAVARIA FOREST INVEST SRL SRL | 33879594 | 0210 | 62.710 (2025) |
| YOUR EXPERT CONT SRL-D SRL | 36952282 | 6920 | 62.701 (2025) |
| ŞTEFANIA KNIT CONCEPT S.R.L. SRL | 44334100 | 1439 | 62.695 (2025) |
| ART BAIT CONSULTING S.R.L. SRL | 50746202 | 6831 | 62.691 (2025) |
| PRO CONFIN SRL SRL | 29235617 | 4100 | 62.590 (2025) |
| TOTAL C & V SOLUTIONS SRL SRL | 15544507 | 2511 | 62.434 (2024) |
| ZBURATOR VISATOR S.R.L. SRL | 45018440 | 6831 | 62.416 (2025) |
| ESTETIC MED HEALTH S.R.L. SRL | 45739810 | 8690 | 62.405 (2025) |
| PROFIHAIRSHOP SRL SRL | 24980343 | 4645 | 62.385 (2025) |
| NICORAZ ADN S.R.L. SRL | 50355778 | 4939 | 62.327 (2025) |
| HOLISTMED SRL SRL | 35595360 | 8622 | 62.314 (2025) |
| FGAROAD S.R.L. SRL | 43332623 | 6202 | 62.268 (2025) |
| ALEXINO SOUND S.R.L. SRL | 37991689 | 9001 | 62.268 (2025) |
| COSWORK S.R.L. SRL | 38451695 | 4933 | 62.207 (2025) |
| BLUE DIAMOND SLS SRL SRL | 26604930 | 5520 | 62.150 (2025) |