Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.089 de firme active, dintre care 7.195 au depus bilanț pentru 2021 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 20,8 mld RON, e 49,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,3% sub media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 15,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,0%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| UPSIDEDOWN FESTIVAL S.R.L. SRL | 50232643 | 8230 | 245.360 (2025) |
| TOKOYO - STEF SRL SRL | 37812350 | 3250 | 245.250 (2025) |
| RENT-A-CFO S.R.L. SRL | 51182306 | 7020 | 245.108 (2025) |
| VINTILĂ ART S.R.L. SRL | 39683987 | 4776 | 245.097 (2025) |
| ELMET TECH 2M SRL SRL | 32704985 | 4321 | 245.091 (2025) |
| ZEN AGENDA S.R.L. SRL | 48614153 | 6201 | 245.071 (2025) |
| IANCU CLASS SRL SRL | 36127910 | 5520 | 245.039 (2025) |
| SEL FLEET S.R.L. SRL | 52125627 | 4933 | 245.017 (2025) |
| ENERGIE SIGURĂ S.R.L. SRL | 49121560 | 4321 | 244.940 (2025) |
| CELTANA S.R.L. SRL | 48512269 | 5520 | 244.911 (2025) |
| TORTURI CLAUDIA SRL SRL | 36793179 | 1071 | 244.845 (2025) |
| CARPTHEATER S.R.L. SRL | 43598014 | 9329 | 244.805 (2025) |
| MC GREEN RIDE S.R.L. SRL | 47663840 | 4933 | 244.705 (2025) |
| ALL HEMP SRL SRL | 16169317 | 4619 | 244.702 (2025) |
| MSV RECIPE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50781854 | 4617 | 244.417 (2025) |
| VLAD SERVICE SRL SRL | 783107 | 4532 | 244.388 (2025) |
| PHARMAS SRL SRL | 2454666 | 6820 | 244.372 (2025) |
| AVS INVESTMENT HOLDING S.R.L. SRL | 48352656 | 6421 | 244.267 (2025) |
| CABINET PSIHIATRIE DR.PACALA SRL SRL | 14586830 | 8622 | 244.253 (2025) |
| CRISTAL SRL SRL | 10759076 | 4322 | 244.106 (2025) |
| EXPERTIZĂ TEHNICĂ ŞI ENERGETICĂ SRL SRL | 35252051 | 7112 | 244.012 (2025) |
| GENERAL TRUST CONSTRUCT SIB S.R.L. SRL | 44164439 | 4100 | 243.790 (2025) |
| AUTOGLAS ROMANIA S.R.L. SRL | 25896373 | 4520 | 243.714 (2025) |
| EVENIMENT MEDIA SRL SRL | 16112671 | 7311 | 243.612 (2025) |
| NEXUS NET SRL SRL | 13244570 | 7112 | 243.466 (2025) |
| ONO CONSULTING SIB S.R.L. SRL | 50438636 | 6201 | 243.433 (2025) |
| HEXAGON IMPEX SRL SRL | 7321644 | 4339 | 242.978 (2025) |
| EUROTAX PARTNERS S.R.L. SRL | 34594439 | 6920 | 242.770 (2025) |
| ALTRIX CONSULTING SRL SRL | 15808633 | 6920 | 242.736 (2025) |
| KEMCONTA SRL SRL | 36470666 | 6920 | 242.539 (2025) |
| CONDOMINIU SIB ADM SRL SRL | 31565803 | 6832 | 242.386 (2025) |
| DAVAND ESTATES S.R.L. SRL | 781807 | 5520 | 242.301 (2025) |
| SEL RIDESHARING S.R.L. SRL | 51317764 | 4933 | 242.212 (2025) |
| SIVCOST SRL SRL | 28475700 | 6820 | 242.012 (2025) |
| CLESTMACOM 2024 S.R.L. SRL | 50544785 | 8891 | 241.736 (2025) |
| SMARTHING P&S S.R.L. SRL | 40327495 | 4321 | 241.501 (2025) |
| CBC BIOMEDICAL S.R.L. SRL | 43560346 | 8690 | 241.450 (2025) |
| LUNCH BELL S.R.L. SRL | 49505308 | 7311 | 241.274 (2025) |
| 4WELL S.R.L. SRL | 43687049 | 4775 | 241.128 (2025) |
| TADEO CONSULT S.R.L. SRL | 40711010 | 9622 | 241.054 (2025) |
| REAL HOME DESIGN S.R.L. SRL | 38747594 | 6831 | 240.808 (2025) |
| LUMO HR. S.R.L. SRL | 42003541 | 7810 | 240.734 (2025) |
| DIANATEX SRL SRL | 13634875 | 1431 | 240.709 (2025) |
| ROMCONS IMPEX SRL SRL | 812385 | 4120 | 240.673 (2025) |
| INDRANI MEDICAL S.R.L. SRL | 43198328 | 8622 | 240.632 (2025) |
| DIO-EXPRES SRL SRL | 17799540 | 9531 | 240.425 (2025) |
| MICRON SRL SRL | 790791 | 4782 | 240.175 (2025) |
| VASILAS TECH SRL SRL | 37065726 | 8299 | 240.128 (2025) |
| MANU INVEST SRL SRL | 27152663 | 4335 | 240.126 (2025) |
| BETA CONSULTING SRL SRL | 21911861 | 6210 | 240.000 (2025) |