Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 7.980 au depus bilanț pentru 2022 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 25,7 mld RON, e 44,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,0%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DY PURE BODYCARE S.R.L. SRL | 41561698 | 9623 | 158.413 (2025) |
| ASPIR CONSULT S.R.L. SRL | 29863433 | 7022 | 158.413 (2025) |
| ANGELA & DAN S.R.L. SRL | 42411796 | 4941 | 158.315 (2025) |
| ROMSTEMA SRL SRL | 28412672 | 9013 | 158.250 (2025) |
| ANDELUCO S.R.L. SRL | 43597868 | 5610 | 158.226 (2025) |
| CASA DE VINURI ANDREI SRL SRL | 32715887 | 4634 | 158.148 (2025) |
| FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46616743 | 4323 | 158.115 (2025) |
| SIGSOFT CYBERTECH S.R.L. SRL | 47476060 | 6201 | 158.084 (2025) |
| ENERGICO SMART PREST S.R.L. SRL | 51325945 | 8009 | 158.064 (2025) |
| RGZ AUTO EXPRESS S.R.L. SRL | 46296487 | 4941 | 157.950 (2024) |
| THOMAS E-MARKET S.R.L. SRL | 51444393 | 4619 | 157.917 (2025) |
| TOKKO SRL SRL | 24222772 | 0142 | 157.782 (2025) |
| STELINA TAXI S.R.L. SRL | 38511533 | 4932 | 157.768 (2025) |
| MICHELLE SIBCONSTRUCT S.R.L. SRL | 47058955 | 4334 | 157.710 (2025) |
| VASCAN MEDIA DIGITAL S.R.L. SRL | 49603276 | 5911 | 157.538 (2025) |
| CON-4TECH ENGINEERING S.R.L. SRL | 43083549 | 7112 | 157.421 (2025) |
| MONEY MASTERY S.R.L. SRL | 52793332 | 8559 | 157.389 (2025) |
| RANTEX SRL SRL | 6761477 | 7499 | 157.274 (2025) |
| EXPERIENCE SOUND CONCEPT S.R.L. SRL | 39905412 | 9329 | 157.175 (2025) |
| TERRA TUR SRL SRL | 8944179 | 4100 | 157.119 (2025) |
| NUTRIDIA FIT S.R.L. SRL | 47571410 | 8622 | 157.073 (2025) |
| MCA ARCHITECTURE STUDIO S.R.L. SRL | 44552201 | 7111 | 156.917 (2025) |
| ART-MED CONSULT SRL SRL | 17397038 | 8512 | 156.887 (2025) |
| ACCOUNTING & BOOKKEPING S.R.L. SRL | 34031273 | 6920 | 156.886 (2025) |
| MARCY TAX SRL SRL | 30203953 | 4933 | 156.840 (2023) |
| GNANDTA SMILE S.R.L. SRL | 41300560 | 8623 | 156.738 (2025) |
| SPASIATICA S.R.L. SRL | 36343751 | 9623 | 156.530 (2025) |
| LOCK INSTAL SRL SRL | 37024173 | 7112 | 156.500 (2025) |
| ACTIV SOFT LEARNING SRL SRL | 30697830 | 8559 | 156.495 (2025) |
| ARHITECŢI PAŞCA & BORDEAN SRL SRL | 33911334 | 7111 | 156.478 (2025) |
| BETA PREST SRL SRL | 11861456 | 3320 | 156.410 (2025) |
| IMPULSE IMPEX SRL SRL | 5594648 | 4771 | 156.375 (2025) |
| GRAMTERRA ENGINEERING S.R.L. SRL | 50022846 | 7112 | 156.257 (2025) |
| ARSEB IMPEX S.R.L. SRL | 48210970 | 9531 | 156.223 (2025) |
| BEUNLIMIT S.R.L. SRL | 45803450 | 6831 | 156.145 (2025) |
| CDCDV MOTION CONSULT S.R.L. SRL | 47073939 | 8552 | 156.065 (2025) |
| DIDI LIGHT S.R.L. SRL | 46381310 | 9002 | 155.985 (2025) |
| TEMPERSO SRL SRL | 35375232 | 7810 | 155.840 (2025) |
| RINVIEW IMOB SRL SRL | 36841993 | 4100 | 155.787 (2025) |
| SIGMA SRL SRL | 18660069 | 6811 | 155.614 (2025) |
| HATLINE GROUP SRL SRL | 18971243 | 6202 | 155.614 (2025) |
| HEX OMEGA S.R.L. SRL | 44567660 | 6210 | 155.430 (2025) |
| ART 4X4 GRUPSIB S.R.L. SRL | 47542202 | 4782 | 155.423 (2025) |
| SUSANA T.A.T. SRL SRL | 37916636 | 7120 | 155.325 (2025) |
| TOP ST SANITAR S.R.L. SRL | 51004309 | 4322 | 154.958 (2025) |
| MOBIL DATA SRL SRL | 17950358 | 9510 | 154.884 (2025) |
| BRY BIJOUX SRL SRL | 35876608 | 3212 | 154.780 (2025) |
| AUREL & MARIANA TRANSPORTURI S.R.L. SRL | 47459299 | 4933 | 154.644 (2025) |
| YANKY SRL SRL | 23732307 | 9621 | 154.563 (2025) |
| DPH GLOBAL LOGISTICS S.R.L. SRL | 47232040 | 8299 | 154.493 (2025) |