Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 7.980 au depus bilanț pentru 2022 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 25,7 mld RON, e 44,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,1%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| O ZI FAINĂ S.R.L. SRL | 48539337 | 4933 | 33.993 (2025) |
| PRO-SFERA SRL SRL | 16449406 | 7112 | 33.930 (2025) |
| HARD SYSTEMS SRL SRL | 29547252 | 4322 | 33.868 (2025) |
| TORI VIEW SIBIU S.R.L. SRL | 50000210 | 6820 | 33.793 (2025) |
| MONTAIN LODGE SRL SRL | 37224180 | 5510 | 33.730 (2020) |
| MOTOTOOLS SRL SRL | 32323077 | 4532 | 33.716 (2020) |
| 85 LAUR AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 16969921 | 6622 | 33.671 (2025) |
| JOY TOP CONSULT S.R.L. SRL | 44601487 | 6622 | 33.661 (2025) |
| A&B LIFT EXPRESS S.R.L. SRL | 46471200 | 4399 | 33.640 (2025) |
| R+S ELECTRO SHARING S.R.L. SRL | 48252223 | 4933 | 33.631 (2025) |
| VASINCA PUB S.R.L. SRL | 43847212 | 5630 | 33.600 (2024) |
| SICONA SRL SRL | 6442281 | 4322 | 33.557 (2025) |
| MOTION SOUND S.R.L. SRL | 39972179 | 9020 | 33.555 (2025) |
| TEREN VERDE SRL SRL | 33165714 | 6811 | 33.533 (2025) |
| UNIC EXPERT SECURITY SRL SRL | 29848174 | 4321 | 33.513 (2025) |
| TRUE SOFT SRL SRL | 23608296 | 6210 | 33.500 (2025) |
| ENJOY WORLD SRL SRL | 36727213 | 7911 | 33.490 (2017) |
| B & S SRL SRL | 2831782 | 4727 | 33.486 (2025) |
| ANDROD EVENTS & SERVICES S.R.L. SRL | 39542848 | 8230 | 33.483 (2025) |
| TRANSILVANIA BOOKING TURISM SRL SRL | 29498362 | 7911 | 33.459 (2020) |
| VICTORIA'S SMILES S.R.L. SRL | 44567601 | 8623 | 33.423 (2025) |
| PIES SANOS S.R.L. SRL | 49775670 | 9602 | 33.410 (2025) |
| MOBILE REFRESH TRADING S.R.L. SRL | 44414500 | 5611 | 33.408 (2025) |
| DDSA CLAUDIU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38855669 | 4120 | 33.300 (2025) |
| ES WORK INVEST S.R.L. SRL | 43813171 | 6820 | 33.295 (2025) |
| WILD VET SRL SRL | 22461790 | 7500 | 33.287 (2025) |
| RAM INTUITIVE SOLUTION SRL SRL | 37008372 | 8299 | 33.200 (2019) |
| PAUL SPEED LOGISTIC S.R.L. SRL | 45811045 | 4941 | 33.168 (2025) |
| AICONCENTRIC RO S.R.L. SRL | 48477552 | 6201 | 33.121 (2025) |
| ART HOME MOBILIER S.R.L. SRL | 51287000 | 9012 | 33.065 (2025) |
| MARGOMED SIB SRL SRL | 29926167 | 8622 | 33.033 (2019) |
| BLITZ SPEDITION SRL SRL | 31260701 | 4941 | 33.019 (2025) |
| K-RO PET S.R.L. SRL | 50662306 | 9699 | 33.010 (2025) |
| NOI SRL SRL | 15405487 | 6820 | 33.000 (2024) |
| BEBEŞELEA GYM S.R.L. SRL | 42953568 | 9313 | 33.000 (2025) |
| SIX MAGIC BALANCE S.R.L. SRL | 48333069 | 8559 | 33.000 (2025) |
| SAUBERES HAUS SIB S.R.L. SRL | 40746507 | 8121 | 33.000 (2025) |
| BUZZ BARBERS S.R.L. SRL | 50750122 | 9621 | 32.996 (2025) |
| MGD LUCA TRANS S.R.L. SRL | 47440172 | 4933 | 32.939 (2025) |
| CLINFORM GLOBAL EAST S.R.L. SRL | 47232058 | 7210 | 32.902 (2025) |
| COANG PROD SRL SRL | 7203282 | 4642 | 32.855 (2024) |
| HDD ELEMENTS S.R.L. SRL | 48186065 | 6311 | 32.840 (2025) |
| COZONACUL PANIPROD S.R.L. SRL | 40544150 | 1071 | 32.800 (2025) |
| IBS AUDIT SRL SRL | 37031693 | 6920 | 32.800 (2025) |
| CRF STOMA SERVICES S.R.L. SRL | 48360365 | 8623 | 32.735 (2025) |
| NDI EVENTS S.R.L. SRL | 50701324 | 4939 | 32.707 (2025) |
| CONCRETE GROUP SIB S.R.L. SRL | 48392057 | 7020 | 32.700 (2025) |
| SKY TOUR TRANSYLVANIA SRL SRL | 30962562 | 5110 | 32.607 (2025) |
| STUDIO A SRL SRL | 21186195 | 7111 | 32.600 (2025) |
| KUBBET SRL SRL | 30811462 | 4612 | 32.585 (2025) |