Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 8.776 au depus bilanț pentru 2023 — 49,7% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 27,5 mld RON, e 49,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 6,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,1%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIPRES SRL SRL | 796522 | 9602 | 21.030 (2021) |
| GABRINAS SALON SRL SRL | 37031740 | 9621 | 21.025 (2025) |
| RIMI GRUP SRL SRL | 23991018 | 4322 | 21.000 (2025) |
| HEMATOLIFE S.R.L. SRL | 51072770 | 8622 | 20.986 (2025) |
| OPT YOGA STUDIO S.R.L. SRL | 45048122 | 8551 | 20.957 (2025) |
| TEFLO CONSTRUCT SRL SRL | 19138374 | 4521 | 20.950 (2016) |
| OTTO MOBILITÄT & LOGISTIK S.R.L. SRL | 52576996 | 7330 | 20.937 (2025) |
| INTERNATIONAL LADANIE CENTER S.R.L. SRL | 46630217 | 8690 | 20.920 (2024) |
| M&A MIRAVIA S.R.L. SRL | 52429634 | 4933 | 20.858 (2025) |
| DB ECOM HOLDINGS S.R.L. SRL | 49543310 | 4712 | 20.838 (2025) |
| ART INSTAL SRL SRL | 24191625 | 7112 | 20.828 (2025) |
| WEB BUDGETCARS S.R.L. SRL | 48345047 | 4781 | 20.821 (2025) |
| SOFTART PRO SRL SRL | 30839250 | 6201 | 20.762 (2023) |
| ERALK TRADING S.R.L. SRL | 42585903 | 4619 | 20.665 (2025) |
| STOTAVI SIB S.R.L. SRL | 40431371 | 4933 | 20.572 (2025) |
| IDU STORM S.R.L. SRL | 48337702 | 4771 | 20.508 (2024) |
| STILL MOB SRL SRL | 17295968 | 4755 | 20.490 (2025) |
| ALEX BARBER STUDIO S.R.L. SRL | 52253081 | 9621 | 20.470 (2025) |
| FINAS SRL SRL | 10900689 | 6820 | 20.435 (2025) |
| MULTI OPTIONS CREDIT SRL SRL | 35172645 | 6619 | 20.430 (2019) |
| ROMTROTTER SRL SRL | 35228550 | 4941 | 20.379 (2022) |
| FASHION BY JUL S.R.L. SRL | 44581037 | 4619 | 20.370 (2025) |
| GIORAM S.R.L. SRL | 49943774 | 4939 | 20.367 (2024) |
| READYMATTER S.R.L. SRL | 47244060 | 4791 | 20.360 (2025) |
| SORIN STIL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45900940 | 4100 | 20.300 (2025) |
| GRATIA ARTIS S.R.L. SRL | 45172715 | 8230 | 20.300 (2022) |
| WELK & PARTNER SRL SRL | 24637915 | 7499 | 20.241 (2025) |
| ESTETDERMA S.R.L. SRL | 52033442 | 8622 | 20.151 (2025) |
| DENI BIA-COR S.R.L. SRL | 38487583 | 4932 | 20.106 (2025) |
| ROWA CONSULTING INVEST S.R.L. SRL | 39648823 | 7022 | 20.077 (2025) |
| LILA'S LEARN S.R.L. SRL | 49666282 | 8559 | 20.000 (2025) |
| INFINIT YOGA S.R.L. SRL | 50226153 | 4791 | 19.987 (2025) |
| 3K SAFEINVEST S.R.L. SRL | 47901861 | 6831 | 19.908 (2025) |
| KARPATEN BAU SERVICES S.R.L. SRL | 46219875 | 4100 | 19.904 (2025) |
| KARPATAKIS RESIDENCE SRL SRL | 38517404 | 6831 | 19.891 (2022) |
| ARMOVI S.R.L. SRL | 48587326 | 4333 | 19.890 (2023) |
| HERMANNSTADT GSK INVEST S.R.L. SRL | 45298447 | 6831 | 19.868 (2025) |
| STEADY VOLT S.R.L. SRL | 48057761 | 4939 | 19.845 (2025) |
| PD MODULAR SYSTEMS S.R.L. SRL | 44769813 | 2511 | 19.766 (2025) |
| FRAM EDUCATION S.R.L. SRL | 41624397 | 8552 | 19.680 (2024) |
| BETTER PERIODS S.R.L. SRL | 49012725 | 4712 | 19.674 (2025) |
| IMOBILIARE VICTORIA EXPRES S.R.L. SRL | 34311788 | 6831 | 19.579 (2025) |
| EL CLAVO DESIGN S.R.L. SRL | 47104512 | 2599 | 19.567 (2023) |
| BBA-ORTO S.R.L. SRL | 43655616 | 8622 | 19.562 (2025) |
| DEDE CONDOMINII S.R.L. SRL | 47135209 | 6832 | 19.560 (2025) |
| ART CONFORT SIB S.R.L. SRL | 40719286 | 3103 | 19.520 (2024) |
| GRAPHICAL E-DESIGN S.R.L. SRL | 43520414 | 6210 | 19.500 (2025) |
| GESECOM S.R.L. SRL | 50147050 | 6220 | 19.500 (2025) |
| AYAN HANDMADE S.R.L. SRL | 50126480 | 3299 | 19.466 (2025) |
| DACAR CARGO SRL SRL | 38230082 | 4941 | 19.461 (2025) |