Firme din Sibiu
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Sibiu are 34.405 firme active, dintre care 8.110 au depus bilanț pentru 2016 — locul 15 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 88,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 21,1 mld RON, e 2,0% din totalul național (locul 12); firma medie facturează cu 7,3% sub media țării.
Județul e specializat în fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule… (CAEN 2931): sectorul are 24,8% din cifra de afaceri locală, de 12 ori ponderea lui la nivel național. Vezi fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule… în Sibiu →
Primele trei sectoare fac 38,1% din cifra de afaceri a județului. Sibiu, Mediaș și Șelimbar adună 65,6% din firmele județului. 22.905 firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 23.246 de persoane; 84,9% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 149 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Sibiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ITALTOP SRL SRL | 35099994 | 4777 | 300 (2023) |
| EXAIGN S.R.L. SRL | 52550465 | 7412 | 300 (2025) |
| MONTMARX SRL SRL | 5432662 | 7410 | 300 (2023) |
| FINPREST SRL SRL | 23939893 | 8211 | 300 (2019) |
| ASCONS SRL SRL | 24721977 | 6831 | 300 (2024) |
| RAZVAN EVENTS SRL SRL | 35839812 | 9039 | 300 (2025) |
| MIG-PETROL SRL SRL | 5003610 | 4730 | 294 (2025) |
| ALCRIST IMOB S.R.L. SRL | 52752111 | 6831 | 290 (2025) |
| TURTRANS TAXI SRL SRL | 25553855 | 4932 | 278 (2025) |
| PITĂ TRADIŢIONALĂ LA ŞURA-MARE S.R.L. SRL | 45123488 | 1071 | 273 (2025) |
| HL PRODUCTION SRL SRL | 37965361 | 1071 | 260 (2025) |
| ANCA TOUR SRL SRL | 18332126 | 5520 | 257 (2017) |
| BEST RAZIAN S.R.L. SRL | 45574640 | 4791 | 252 (2023) |
| NBA COMMERCE S.R.L. SRL | 50732843 | 4791 | 252 (2024) |
| UŞI ŞI STICLĂ S.R.L.-D. SRL | 40500480 | 4673 | 250 (2025) |
| TUTU SIB CAR SRL SRL | 34493710 | 4671 | 246 (2022) |
| AGRY SAR RAM S.R.L. SRL | 51883283 | 0150 | 240 (2025) |
| LAURA STAR SRL SRL | 785981 | 4100 | 240 (2016) |
| ROASTBEEF S.R.L. SRL | 42940703 | 4632 | 234 (2022) |
| TEO COOKING S.R.L. SRL | 41180030 | 1071 | 230 (2024) |
| GAŞPAR MANAGEMENT CO S.R.L. SRL | 46969737 | 6622 | 230 (2025) |
| CASA INVEST SRL SRL | 9186773 | 8122 | 216 (2017) |
| NEONARTHOMEMADE S.R.L. SRL | 47315480 | 4791 | 215 (2025) |
| CAMABU CONSULT S.R.L. SRL | 41909823 | 7020 | 200 (2025) |
| DETAILHUB S.R.L. SRL | 50955667 | 4520 | 200 (2025) |
| EMPATICA HOMECARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45747635 | 8559 | 200 (2023) |
| ALLSTARSIB SRL-D SRL | 38125842 | 7420 | 200 (2019) |
| NATUR PLAN SRL SRL | 18241443 | 6810 | 200 (2021) |
| TRANSALIN ART S.R.L. SRL | 40682861 | 7420 | 200 (2025) |
| BARBERIA MARIUS S.R.L. SRL | 49346628 | 9602 | 185 (2024) |
| FANTAZIO GRUP SRL SRL | 8413819 | 3109 | 181 (2025) |
| DEN & TEO S.R.L. SRL | 49919210 | 4712 | 175 (2025) |
| CALL TO ACTION S.R.L. SRL | 43204950 | 6311 | 170 (2025) |
| MDA IMOB SIB S.R.L. SRL | 44248360 | 7732 | 165 (2025) |
| VISION LEASING IFN SA SA | 23349965 | 6491 | 158 (2025) |
| FILLI SRL SRL | 784285 | 7010 | 154 (2020) |
| GMI EXPRESS COMPANY S.R.L. SRL | 45673384 | 4939 | 150 (2025) |
| GYM FITNESS SRL SRL | 36895918 | 9313 | 143 (2023) |
| AMA FRAMES S.R.L. SRL | 50629024 | 4791 | 135 (2024) |
| ENGLISH EXPLORERS S.R.L. SRL | 52787357 | 8559 | 135 (2025) |
| AUTOMATIC HOUSE SYSTEMS S.R.L. SRL | 50607921 | 6210 | 132 (2025) |
| EVLINE S.R.L. SRL | 47814552 | 4764 | 132 (2025) |
| BUBBLE KIDS S.R.L. SRL | 52210277 | 9329 | 125 (2025) |
| CRISTI IMPORT EXPORT SRL SRL | 4795686 | 4941 | 122 (2019) |
| SEL EXPRESS S.R.L. SRL | 52872070 | 4933 | 121 (2025) |
| ABSTRACT VISUALS S.R.L. SRL | 51164148 | 4791 | 120 (2025) |
| HOYASIB SRL SRL | 28971011 | 9531 | 113 (2025) |
| MAGAZIN NATURIST HERMANNSTADT S.R.L. SRL | 44281153 | 4791 | 109 (2025) |
| NEO CONCEPT SRL SRL | 16885650 | 6220 | 100 (2017) |
| MAXIMUS SHOP S.R.L. SRL | 42543797 | 5630 | 100 (2023) |