Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.609 firme active, dintre care 11.595 au depus bilanț pentru 2019 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 31,6 mld RON, e 52,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 13,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MATIS GLASS VEST S.R.L. SRL | 38802230 | 7112 | 2.082 (2025) |
| STOICA CURIER S.R.L. SRL | 43697026 | 5320 | 2.075 (2025) |
| PRIMAVERA STUDIO S.R.L. SRL | 48983371 | 5611 | 2.071 (2025) |
| ROMENG CONSTRUCT SRL SRL | 14838725 | 7020 | 2.066 (2025) |
| A.M. DEVELOP ADVERTISING S.R.L. SRL | 44320740 | 6812 | 2.064 (2025) |
| RADISON CAB S.R.L. SRL | 47528836 | 4932 | 2.038 (2025) |
| SIMDAI GO S.R.L. SRL | 52702237 | 5320 | 2.036 (2025) |
| LUTARIS PROT SRL SRL | 16473110 | 7022 | 2.034 (2025) |
| GENERATION GLOBAL TRIUMPH S.R.L. SRL | 45469580 | 4799 | 2.026 (2025) |
| SPORT BENEFIT S.R.L. SRL | 39211674 | 9313 | 2.017 (2024) |
| DR.SANDESC SRL SRL | 16354799 | 8610 | 2.017 (2025) |
| STAGGIA SRL SRL | 11257256 | 6820 | 2.004 (2025) |
| TECHNO DALYUBER S.R.L. SRL | 46726452 | 6201 | 2.000 (2024) |
| MILLINIUM CONCEPT TM S.R.L. SRL | 44758792 | 6831 | 2.000 (2023) |
| IARA SOLAR PARK S.R.L. SRL | 44353403 | 3512 | 2.000 (2023) |
| ADV BEST VEST S.R.L. SRL | 39723453 | 8299 | 2.000 (2025) |
| FLOW CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 50703694 | 7412 | 2.000 (2025) |
| INCO SRL SRL | 1824353 | 6220 | 2.000 (2025) |
| BESS TREI ROMANIA S.R.L. SRL | 50131380 | 3511 | 2.000 (2024) |
| AZR FASHION S.R.L. SRL | 41065147 | 8130 | 2.000 (2025) |
| MULTI GROUP S.R.L. SRL | 41888879 | 8121 | 2.000 (2023) |
| ART EMBRODERY S.R.L. SRL | 41154813 | 1399 | 2.000 (2024) |
| ATELIER 21 APARTMENTS S.R.L. SRL | 41000660 | 7111 | 2.000 (2025) |
| FACULTATIV SRL SRL | 17025301 | 7022 | 2.000 (2022) |
| TENARIS CISWORK CONSULTING S.R.L. SRL | 43347853 | 7022 | 2.000 (2024) |
| BANAT STORAGE ENERGY S.R.L. SRL | 49452564 | 3512 | 2.000 (2025) |
| HUMAN PERFORMANCE SOLUTIONS SRL SRL | 4249099 | 7022 | 2.000 (2023) |
| LONY BAU INVEST S.R.L. SRL | 47102287 | 4120 | 2.000 (2024) |
| MED BASE ITC SRL SRL | 33215650 | 6201 | 2.000 (2023) |
| X-BIOMAX SRL SRL | 15510180 | 9604 | 2.000 (2017) |
| ADESSOPARTNERS M&D SRL SRL | 30448406 | 4110 | 2.000 (2021) |
| RESTART G2P S.R.L. SRL | 48406594 | 3512 | 2.000 (2023) |
| LEGACY MINDSET S.R.L. SRL | 46388467 | 7020 | 2.000 (2025) |
| ROUTEMIS COMPANY SRL SRL | 26930635 | 8210 | 1.990 (2024) |
| 2 OVI & COMPANY SRL SRL | 5188160 | 9521 | 1.987 (2025) |
| MALIKA S.R.L. SRL | 48420092 | 4933 | 1.982 (2024) |
| PURPLE MANGO S.R.L. SRL | 47117636 | 6831 | 1.980 (2023) |
| GH FINANCIAL BRIDGE S.R.L. SRL | 43124185 | 6622 | 1.978 (2025) |
| SMARTX ONLINE S.R.L. SRL | 48217064 | 4791 | 1.976 (2025) |
| VOX PRIME CAB S.R.L. SRL | 47087888 | 4933 | 1.966 (2025) |
| MAG TIM TRANS UNU S.R.L. SRL | 42864738 | 4933 | 1.962 (2025) |
| PRINT ABET SRL SRL | 22117606 | 0111 | 1.955 (2025) |
| BASANDY S.R.L. SRL | 48732957 | 4939 | 1.953 (2025) |
| DINA'S ABSOLUTE BEAUTY SRL SRL | 36046726 | 9602 | 1.945 (2022) |
| MAKE UP BOEM SRL SRL | 37601301 | 9602 | 1.935 (2018) |
| OLIVIA NAILS ART S.R.L. SRL | 41875194 | 9602 | 1.900 (2025) |
| IASMINART S.R.L. SRL | 49488606 | 9003 | 1.900 (2025) |
| MYRALL INSTALL&REPAIR S.R.L. SRL | 48235370 | 4322 | 1.900 (2024) |
| IDEACOGNITSOL SRL SRL | 36311148 | 7021 | 1.897 (2021) |
| LOZUL CALATOR S.R.L. SRL | 51143870 | 4933 | 1.896 (2025) |