Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.613 firme active, dintre care 13.732 au depus bilanț pentru 2021 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 38,0 mld RON, e 52,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 18,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MALDINI COMPANY EVENT SRL SRL | 37462670 | 5610 | 86.308 (2025) |
| ONESHIRT S.R.L. SRL | 44568887 | 1421 | 86.271 (2025) |
| ARUNA HARMONY SRL SRL | 37155365 | 9623 | 86.263 (2025) |
| BEAUTY 4M SRL SRL | 28470797 | 9622 | 86.236 (2024) |
| REMUS INVESTMENTS SRL SRL | 31958705 | 6812 | 86.228 (2025) |
| FACE TIME SRL SRL | 30920532 | 9622 | 86.179 (2025) |
| BLUE TERRA MARKETING S.R.L. SRL | 49471540 | 7311 | 86.174 (2025) |
| MARTINEL GDA S.R.L. SRL | 51672537 | 8559 | 86.165 (2025) |
| NETWORKING FOR PEOPLE SRL SRL | 36723203 | 7022 | 86.124 (2025) |
| ALPHA MAXVEL SRL SRL | 32371783 | 6831 | 86.121 (2025) |
| BENEFIC ART DRIVE SRL SRL | 38023664 | 4932 | 86.097 (2025) |
| REVIBE COFFEE S.R.L. SRL | 51693246 | 5630 | 86.094 (2025) |
| BEA CURIERAT S.R.L. SRL | 49452670 | 5320 | 86.085 (2024) |
| CROITORIA SOARELUI S.R.L. SRL | 49569042 | 9529 | 86.059 (2025) |
| RIFELMA SRL SRL | 12485600 | 4619 | 86.031 (2025) |
| MC CONSING S.R.L. SRL | 44654627 | 7112 | 85.990 (2025) |
| PROXIMA VISIONS S.R.L. SRL | 51412294 | 7311 | 85.954 (2025) |
| GRANMATIAN S.R.L. SRL | 47538732 | 4322 | 85.898 (2025) |
| NIKY MNC CONSTRUCT SRL SRL | 37321409 | 4334 | 85.885 (2025) |
| DESIGN BALLOONS S.R.L. SRL | 42382542 | 7410 | 85.830 (2025) |
| BRN ESTATE S.R.L. SRL | 50210300 | 6831 | 85.812 (2025) |
| MTA GROUP CAREER MANAGEMENT SRL SRL | 38387207 | 9319 | 85.802 (2020) |
| NFD CREATIVE S.R.L. SRL | 51583545 | 4933 | 85.782 (2025) |
| C&M MENADITO SRL SRL | 9022320 | 6831 | 85.769 (2025) |
| EURONEUSPED SRL SRL | 21624678 | 4941 | 85.700 (2025) |
| CONSULT LIADESS SRL SRL | 29286700 | 4322 | 85.640 (2025) |
| MARY SHOP PRET A PORTER S.R.L. SRL | 47505930 | 4779 | 85.640 (2024) |
| HYPE DIGITAL TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44983190 | 6201 | 85.633 (2022) |
| ALMADA TOYS SRL SRL | 29591215 | 4649 | 85.631 (2025) |
| SYNAPSE STUDIO SRL SRL | 36822800 | 7111 | 85.605 (2025) |
| KRISTI'S DENTEK SRL SRL | 11690860 | 3250 | 85.600 (2025) |
| TEAM-CAD VEST S.R.L. SRL | 41307666 | 7112 | 85.598 (2025) |
| FIRST NEWS MEDIA S.R.L. SRL | 41307720 | 5813 | 85.550 (2025) |
| TRANS CONSTRUCT IMPORT EXPORT S.R.L. SRL | 16162785 | 4120 | 85.500 (2025) |
| VISUAL INTERIOR S.R.L. SRL | 39935723 | 7410 | 85.475 (2025) |
| CAMINUL DE VEST SRL SRL | 12172611 | 6831 | 85.475 (2025) |
| STUDIOAUTO SRL SRL | 27098181 | 7112 | 85.470 (2025) |
| LUCRATIV DIVERS SRL SRL | 10321644 | 2512 | 85.426 (2025) |
| DEL - MAR SAFE STAY S.R.L. SRL | 44348903 | 9622 | 85.379 (2025) |
| DR. RIVIŞ DENTAL SRL SRL | 35892727 | 8623 | 85.360 (2021) |
| LUP TECH DENT S.R.L. SRL | 40416460 | 3250 | 85.310 (2025) |
| SORELLEDU S.R.L. SRL | 51925656 | 8559 | 85.298 (2025) |
| MEGAL CAB S.R.L. SRL | 42741310 | 4932 | 85.252 (2025) |
| CIRA DRIVE S.R.L. SRL | 50425385 | 4932 | 85.225 (2025) |
| CONSAS UNIQ CENTER SRL SRL | 37908757 | 4321 | 85.215 (2025) |
| SONRAL CONSULTING S.R.L. SRL | 43844640 | 7022 | 85.176 (2025) |
| UNIVAS S.R.L. SRL | 49335394 | 7420 | 85.152 (2025) |
| GEILUN SRL SRL | 21227961 | 1814 | 85.140 (2025) |
| MMCB POPA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50154529 | 4100 | 85.130 (2025) |
| FRONTKARE MAXIMA S.R.L. SRL | 45090674 | 8001 | 85.099 (2025) |