Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.609 firme active, dintre care 16.815 au depus bilanț pentru 2023 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 52,8 mld RON, e 54,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,4% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 14,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AVA REAL ESTATE S.R.L. SRL | 50278055 | 6831 | 47.790 (2025) |
| VLC ACTIV SOLUTION S.R.L. SRL | 34082137 | 7112 | 47.765 (2025) |
| HEYPRO HMS S.R.L. SRL | 46718182 | 4120 | 47.750 (2025) |
| HOLLO IP SRL SRL | 34406594 | 6201 | 47.740 (2025) |
| MIN MONTAJ ANTREPRIZA S.R.L. SRL | 27935630 | 2511 | 47.732 (2025) |
| DE CE NU SĂNĂTATE SRL-D SRL | 34527693 | 8690 | 47.700 (2025) |
| SUCIU CLEANING GROUP S.R.L. SRL | 40042340 | 8121 | 47.700 (2025) |
| DESCOPERIM ROMANIA S.R.L. SRL | 41741893 | 7311 | 47.689 (2020) |
| SECURE RIDE S.R.L. SRL | 49061191 | 4932 | 47.663 (2025) |
| NOX CODE S.R.L. SRL | 49676502 | 6210 | 47.620 (2025) |
| BDA PRIVATE EVENTS S.R.L. SRL | 45379940 | 9329 | 47.615 (2025) |
| REED & NOLAN ANALYTICS S.R.L. SRL | 41953721 | 7020 | 47.570 (2024) |
| LOAD-STONE SRL SRL | 14808805 | 3313 | 47.560 (2025) |
| ROXANA BEAUTY CONCEPT S.R.L. SRL | 46316118 | 9622 | 47.520 (2025) |
| M4&ZGL PROJECT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45316390 | 7112 | 47.500 (2025) |
| ACS VENTANA SRL SRL | 25816358 | 4120 | 47.489 (2025) |
| FAMILIAL NITU S.R.L. SRL | 41925373 | 5611 | 47.477 (2025) |
| TRAVEL LIME CAB S.R.L. SRL | 45759540 | 4932 | 47.473 (2025) |
| GENN COMSERV 6 S.R.L. SRL | 39426410 | 4933 | 47.425 (2025) |
| PLUMERIA S.R.L. SRL | 48433009 | 7020 | 47.400 (2025) |
| DC ASIGURTOT SRL SRL | 35837919 | 6622 | 47.363 (2025) |
| AGRIFOICA SRL SRL | 29457362 | 0111 | 47.290 (2025) |
| CRIS-UNION SRL SRL | 16059594 | 7022 | 47.264 (2023) |
| NVB CONSULTING S.R.L. SRL | 50992371 | 5630 | 47.253 (2025) |
| BEZELIM SRL SRL | 22585534 | 4771 | 47.226 (2025) |
| HYPER ICC COMMERCE S.R.L. SRL | 46841729 | 4791 | 47.188 (2025) |
| EBI ADMINISTRARE S.R.L. SRL | 38951631 | 6832 | 47.160 (2025) |
| FNO TRANS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51251694 | 4933 | 47.157 (2025) |
| MEMPHIS TRADE SRL SRL | 6553077 | 4649 | 47.141 (2025) |
| SOUTH PARTNERS S.R.L. SRL | 45369548 | 6810 | 47.123 (2025) |
| SAAI FINANCE S.R.L. SRL | 44955220 | 6619 | 47.045 (2025) |
| OUTLET VINTAGE TM S.R.L. SRL | 50967467 | 4779 | 47.034 (2025) |
| NIC ACNIT SRL SRL | 3288294 | 4649 | 47.025 (2025) |
| ALEXTIME DVLA SRL SRL | 36760112 | 4933 | 47.024 (2025) |
| SENSE OF NATURE S.R.L. SRL | 46420401 | 7311 | 47.000 (2025) |
| JUNIORCHRIS SRL SRL | 16665990 | 4772 | 47.000 (2018) |
| EKOGREEN VEST S.R.L. SRL | 46047087 | 4622 | 46.989 (2025) |
| PLATINIUM RESIDENCE TM ESTATE S.R.L. SRL | 46678444 | 6831 | 46.986 (2025) |
| ACTIVE LEARNING TIMISOARA S.R.L. SRL | 17407697 | 5811 | 46.920 (2025) |
| ACCOUNTANT TEH SRL SRL | 35403871 | 6920 | 46.890 (2025) |
| DIVIZIATM S.R.L. SRL | 48659627 | 6210 | 46.850 (2025) |
| KCP MOBILITY NINETEEN S.R.L. SRL | 52723060 | 4933 | 46.825 (2025) |
| HONEY FARM S.R.L. SRL | 49133999 | 4791 | 46.772 (2025) |
| GENN COMSERV 3 S.R.L. SRL | 39426606 | 4933 | 46.763 (2024) |
| CURĂŢĂTORIA DENIADI S.R.L. SRL | 40266231 | 8122 | 46.762 (2025) |
| ELECTRIC EYE AI S.R.L. SRL | 52212200 | 4321 | 46.750 (2025) |
| SUBLIMIA INVEST S.R.L. SRL | 39980120 | 6820 | 46.741 (2025) |
| MARROCONS S.R.L. SRL | 47008434 | 4120 | 46.740 (2025) |
| BRAICA SRL SRL | 21624732 | 4933 | 46.727 (2025) |
| NEUROCLINICA SRL SRL | 9489033 | 8610 | 46.688 (2025) |