Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.609 firme active, dintre care 16.815 au depus bilanț pentru 2023 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 52,8 mld RON, e 54,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,4% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 14,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CDI PROFESSIONAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 32965204 | 6201 | 28.125 (2025) |
| A.C - DANATEXT SRL SRL | 23469040 | 4771 | 28.110 (2025) |
| TAKEBIO S.R.L. SRL | 42618156 | 4791 | 28.077 (2024) |
| TIM QUALITY WEST CONSULTING S.R.L. SRL | 39644201 | 4791 | 28.071 (2018) |
| DRIVECOS S.R.L. SRL | 49337190 | 4933 | 28.065 (2025) |
| MASTER SCISSORS TIMISOARA OFFICIAL S.R.L. SRL | 45997518 | 9621 | 28.000 (2022) |
| HARICONS SRL SRL | 17262251 | 7112 | 28.000 (2025) |
| GOLDEN FIGHTER S.R.L. SRL | 42046488 | 9319 | 27.980 (2022) |
| MED-CHAHEM SRL SRL | 6280260 | 8622 | 27.980 (2025) |
| ZIEGLER ROBERT CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 39560305 | 4120 | 27.974 (2023) |
| SWIMING CLUB DAIANA JR. SRL SRL | 17461904 | 8551 | 27.970 (2025) |
| MTYTRANS S.R.L. SRL | 52838655 | 4933 | 27.959 (2025) |
| VSLL TIMSON SRL SRL | 32876883 | 4711 | 27.956 (2022) |
| ADRIAN STEF CAB S.R.L. SRL | 46198632 | 4932 | 27.952 (2025) |
| LA FRAȚII A S.R.L. SRL | 40116005 | 5611 | 27.941 (2025) |
| CRISONA DUPLEX TERM S.R.L. SRL | 42598784 | 4221 | 27.900 (2025) |
| VERITAS COMMERCE S.R.L. SRL | 50744970 | 4791 | 27.885 (2024) |
| REAL FOOD SRL SRL | 22626502 | 4724 | 27.842 (2021) |
| O NEIL S.R.L. SRL | 51753453 | 4771 | 27.825 (2025) |
| NEW CARIVAS SRL SRL | 32470698 | 8299 | 27.821 (2024) |
| LIGHTSYS SRL SRL | 16406766 | 9510 | 27.753 (2025) |
| CHYFO WOOD GREEN S.R.L. SRL | 46091759 | 9621 | 27.739 (2025) |
| DRUMCAD SRL SRL | 22291903 | 7112 | 27.736 (2019) |
| GREEN CULTURE SRL SRL | 23359950 | 0111 | 27.727 (2025) |
| TM CLASICA S.R.L. SRL | 40227666 | 9039 | 27.700 (2024) |
| MOSSCRAF S.R.L. SRL | 42213810 | 8211 | 27.630 (2025) |
| RECON STUDIO SRL SRL | 31394690 | 7420 | 27.609 (2025) |
| SAVEX CAB S.R.L. SRL | 43153750 | 4933 | 27.563 (2025) |
| TRILLIUM ADVANCED RESEARCH S.R.L. SRL | 28985130 | 2562 | 27.525 (2023) |
| ZONERENTING SRL SRL | 30075986 | 3511 | 27.517 (2025) |
| BOLD PANDA S.R.L. SRL | 41979438 | 7739 | 27.504 (2025) |
| KA ELECTRIC &MORE S.R.L. SRL | 44697644 | 4321 | 27.503 (2025) |
| TWETTY CLEAN S.R.L. SRL | 40109733 | 8129 | 27.500 (2025) |
| MARIAN CONSTANT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50296680 | 4120 | 27.500 (2025) |
| LUMIERE IMOCONSULT S.R.L. SRL | 42534578 | 6619 | 27.497 (2024) |
| REVE DE FLOR S.R.L. SRL | 44125154 | 9602 | 27.495 (2024) |
| SKA & CO INVEST SRL SRL | 16235542 | 6820 | 27.479 (2024) |
| SFURA INSTAL S.R.L. SRL | 48858743 | 4719 | 27.471 (2025) |
| COLD WAY TRANS S.R.L. SRL | 42612498 | 7112 | 27.450 (2025) |
| VENTIL AGRO SERVICE S.R.L. SRL | 41250888 | 4322 | 27.359 (2025) |
| K PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 47965938 | 7420 | 27.320 (2025) |
| DENN DIVINE BEAUTY S.R.L. SRL | 50163187 | 9622 | 27.309 (2025) |
| SORANA FLOWERS S.R.L. SRL | 47870048 | 4776 | 27.291 (2025) |
| TRADEMARK GLASS S.R.L. SRL | 46179266 | 4100 | 27.282 (2025) |
| C & D WAKARE & CO SRL SRL | 10819607 | 4933 | 27.235 (2025) |
| STEAMPUNK CLEAN & CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50970853 | 8121 | 27.234 (2025) |
| CN CONS & MA SRL SRL | 33843000 | 7020 | 27.229 (2025) |
| SCALA-SOFT SRL SRL | 17980480 | 4669 | 27.200 (2025) |
| HOLDAS EXPERIENCE SRL SRL | 38294272 | 7912 | 27.194 (2025) |
| ALFA GIA SRL SRL | 24060743 | 8299 | 27.193 (2025) |