Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.613 firme active, dintre care 18.105 au depus bilanț pentru 2024 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 53,5 mld RON, e 53,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,9% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+1,4%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CO OLOGU TAXI S.R.L. SRL | 42496016 | 4933 | 118.782 (2025) |
| RIANA CAR TAXI S.R.L. SRL | 45727204 | 4933 | 118.770 (2025) |
| GREEN BOX-CAR WASH S.R.L. SRL | 44107328 | 9531 | 118.769 (2025) |
| KATRINEL SRL SRL | 18127083 | 4719 | 118.749 (2025) |
| AGRICOLA GERBERA SRL SRL | 24620433 | 0111 | 118.710 (2019) |
| HEALING HANDS BY DANI DRAGHICI S.R.L. SRL | 37552039 | 8559 | 118.663 (2025) |
| PROJECT ACCESS EUROPE S.R.L. SRL | 40934730 | 7020 | 118.650 (2025) |
| SEB CURIER LOGISTIC S.R.L. SRL | 43985614 | 5320 | 118.647 (2025) |
| DANCE SCHOOL S.R.L. SRL | 50573446 | 8552 | 118.479 (2025) |
| GYN-MED SRL SRL | 14561828 | 8622 | 118.439 (2025) |
| HIDROLUB SYSTEM SRL SRL | 30803028 | 4613 | 118.422 (2025) |
| GANOTTI DESIGN SRL SRL | 10195228 | 3100 | 118.417 (2025) |
| SRPKINJA I VICTOR SRL SRL | 31545083 | 8560 | 118.415 (2025) |
| SPOT EVENTS CREW S.R.L. SRL | 40482871 | 9329 | 118.286 (2025) |
| INSTAL AIR COOLING S.R.L. SRL | 43726172 | 4322 | 118.258 (2025) |
| CGC INVEST & CONSTRUCT REAL ESTATE S.R.L. SRL | 37900338 | 6831 | 118.243 (2024) |
| CYBER NEST TALENT ACQUISITION S.R.L. SRL | 44813560 | 7020 | 118.211 (2025) |
| RI COLLECT GROUP S.R.L. SRL | 45161317 | 3821 | 118.211 (2025) |
| RPM INTER CONS S.R.L. SRL | 51163223 | 4613 | 118.186 (2025) |
| MONDO ESTIM EXPERT S.R.L. SRL | 39907642 | 6832 | 118.076 (2025) |
| VACANŢE ŞI CĂLĂTORII SRL SRL | 33496246 | 7912 | 118.072 (2025) |
| BELLA ANISIA FOOD S.R.L. SRL | 44628504 | 5611 | 118.045 (2025) |
| RA DESIGN SRL SRL | 21598617 | 7112 | 118.013 (2025) |
| KINETOTIM VFA SRL SRL | 37582749 | 8690 | 117.951 (2025) |
| KOANA CONSULT & EVENTS S.R.L. SRL | 43278028 | 7490 | 117.950 (2025) |
| TEHNIC CERABAN SRL SRL | 10804630 | 6820 | 117.945 (2025) |
| PAGINA 7 SRL SRL | 32688812 | 6202 | 117.909 (2024) |
| AMO STUDIO HAIR & BEAUTY SRL SRL | 22468585 | 9621 | 117.880 (2025) |
| NEWVET TIM SRL SRL | 33996152 | 4799 | 117.847 (2025) |
| GREEN MOBILE SOLUTION S.R.L. SRL | 40437048 | 4740 | 117.764 (2025) |
| SYNCFUEL S.R.L. SRL | 52009703 | 8299 | 117.730 (2025) |
| AG TOTAL CONTA CONSULT S.R.L. SRL | 43824189 | 8299 | 117.700 (2025) |
| SOLVERTECH SRL SRL | 21458737 | 7112 | 117.698 (2024) |
| NXS SERVICE S.R.L. SRL | 48928962 | 3314 | 117.680 (2025) |
| VILLA HARRY S.R.L. SRL | 49042947 | 5590 | 117.542 (2025) |
| OSMICOS S.R.L. SRL | 51901843 | 6210 | 117.530 (2025) |
| BIT CLEAN S.R.L. SRL | 49276131 | 8121 | 117.482 (2025) |
| ART FIR SRL SRL | 13220393 | 2370 | 117.470 (2020) |
| INDUSTRIAL COMPETENCE S.R.L. SRL | 41988827 | 4614 | 117.436 (2025) |
| APROZARUL BĂNĂȚAN S.R.L. SRL | 41072381 | 4711 | 117.434 (2021) |
| ELKIM SPECIAL SRL SRL | 27150131 | 7210 | 117.395 (2025) |
| MMA DENTAL PRO S.R.L. SRL | 40538824 | 8623 | 117.389 (2025) |
| MAD PASTEL SRL SRL | 36010811 | 8299 | 117.253 (2025) |
| PIROTIM GROUP SRL SRL | 28830420 | 7490 | 117.251 (2025) |
| DARALEX BANAT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52317177 | 4100 | 117.185 (2025) |
| JMJ INSTAL SERVICE CENTRAL HEATING S.R.L. SRL | 48670650 | 4322 | 117.162 (2025) |
| FORRENT BLESS S.R.L. SRL | 47505948 | 6820 | 117.135 (2025) |
| NICOARĂ MED SRL SRL | 13672151 | 8121 | 117.090 (2025) |
| FUNNELIC MEDIA S.R.L. SRL | 43524858 | 7311 | 117.087 (2025) |
| MILLOR NOVUM SRL SRL | 37782828 | 4764 | 117.066 (2025) |