Firme din Timiș
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Timiș are 65.679 de firme active, dintre care 19.419 au depus bilanț pentru 2018 — locul 4 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 101,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 53,4 mld RON, e 4,2% din totalul național (locul 5); firma medie facturează în linie cu media țării. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2017 (-1,4%).
Județul e specializat în fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor (CAEN 2211): sectorul are 5,7% din cifra de afaceri locală, de 8,4 ori ponderea lui la nivel național. Vezi fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor în Timiș →
Primele trei sectoare fac 29,6% din cifra de afaceri a județului. Timișoara, Dumbravița și Giroc adună 60,6% din firmele județului. 46.394 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 45.291 de persoane; 84,6% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 329 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Timiș
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| INKON MEDIA PRO S.R.L. SRL | 29263803 | 7420 | 7.039 (2025) |
| GIUSTIMEX IMOB SRL SRL | 26466358 | 6831 | 7.039 (2025) |
| VSP LIFE STYLE S.R.L. SRL | 47459175 | 4729 | 7.035 (2025) |
| LONVIA S.R.L. SRL | 49591716 | 8697 | 7.027 (2025) |
| MARCOM FINANCE SRL SRL | 17644103 | 7020 | 7.016 (2025) |
| ZUHOUSE24H S.R.L. SRL | 38294876 | 8129 | 7.010 (2023) |
| ALL TRADE I.D.A. SRL SRL | 30428662 | 7022 | 7.000 (2023) |
| MĂCELĂRIA GAROB S.R.L. SRL | 37525352 | 4722 | 7.000 (2023) |
| CONFLUENCE CONSULTING SRL SRL | 21475363 | 6831 | 7.000 (2025) |
| ARGO SRL SRL | 1801074 | 3100 | 7.000 (2025) |
| RÂLEA DANIEL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51247162 | 2511 | 7.000 (2025) |
| ELECTRIC INSTAL SFSA S.R.L. SRL | 41997442 | 4321 | 7.000 (2020) |
| ALL REP SRL SRL | 18164740 | 4399 | 7.000 (2025) |
| VGS ELEGANT S.R.L. SRL | 45512221 | 6831 | 7.000 (2025) |
| CORAX METAL S.R.L. SRL | 52911055 | 7112 | 7.000 (2025) |
| TEODOM S.R.L. SRL | 52715822 | 4100 | 7.000 (2025) |
| RECONTA SERVICES SRL SRL | 23668190 | 6820 | 6.997 (2025) |
| DIVIDE TECH S.R.L. SRL | 49043144 | 6202 | 6.994 (2024) |
| B & C INSTALMAS SRL SRL | 25770714 | 4120 | 6.980 (2022) |
| PENUMBRA DESIGN S.R.L. SRL | 47270574 | 6201 | 6.972 (2025) |
| BROD&CUT SOLUTION SRL SRL | 37884062 | 1399 | 6.969 (2025) |
| INDEPENDENT SRL SRL | 3484550 | 4711 | 6.967 (2025) |
| E & M EMY CONSTRUCT SRL-D SRL | 34165259 | 4120 | 6.960 (2023) |
| 3DM - DECOR DESIGN SRL SRL | 16029453 | 6810 | 6.952 (2018) |
| DENERIAZ TRAVEL S.R.L. SRL | 39586577 | 6820 | 6.948 (2025) |
| IMOBILIARE DENCRIS SRL SRL | 31474683 | 6831 | 6.929 (2025) |
| PRIVATE LIFE MED S.R.L. SRL | 43037275 | 8621 | 6.920 (2025) |
| BOHA TATTOO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51074134 | 9699 | 6.903 (2025) |
| DXC FINANCIAR & HR S.R.L. SRL | 52020230 | 7020 | 6.900 (2025) |
| AZM ACCOUNTING S.R.L. SRL | 41483247 | 6920 | 6.900 (2025) |
| VALLVERDE CONSULTING SRL SRL | 38190700 | 0111 | 6.900 (2024) |
| DINA SAFETRANS S.R.L. SRL | 37230610 | 4941 | 6.900 (2025) |
| GRACE ALL-INCLUSIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45824223 | 4520 | 6.895 (2022) |
| INFINITY MAKE MAR S.R.L. SRL | 46264400 | 9622 | 6.881 (2022) |
| CLEO CAR 2017 S.R.L. SRL | 51398017 | 4933 | 6.863 (2025) |
| S.L. SMILE FACTORY S.R.L. SRL | 39221139 | 8623 | 6.825 (2025) |
| BARBER EVOLUTION S.R.L. SRL | 52666878 | 9621 | 6.820 (2025) |
| VIAX MEDMATH S.R.L. SRL | 52553429 | 8559 | 6.820 (2025) |
| EDILO SRL SRL | 16706208 | 6811 | 6.817 (2021) |
| PUSHYDAVID S.R.L. SRL | 44900659 | 6311 | 6.807 (2025) |
| D & T INDUSTRIAL EQUIPEMENT SRL SRL | 8024889 | 4321 | 6.800 (2025) |
| ECA BUSINESS IMPROVEMENT ADVISOR SRL SRL | 36458026 | 7022 | 6.800 (2024) |
| BISEL BUSINESS S.R.L. SRL | 52296392 | 7020 | 6.800 (2025) |
| BETOANE DVY S.R.L. SRL | 47576396 | 2363 | 6.794 (2024) |
| DLT BEST STYLE SRL SRL | 34597052 | 3100 | 6.792 (2025) |
| RO PROFESIONAL CLEAN S.R.L. SRL | 49699328 | 8121 | 6.783 (2025) |
| REFLECT MEDIA & EVENTS S.R.L. SRL | 46415146 | 7420 | 6.783 (2024) |
| RECORDER SPORTS & OUTDOORS S.R.L. SRL | 46183232 | 8551 | 6.780 (2025) |
| BMO TECH S.R.L. SRL | 47353017 | 6202 | 6.777 (2025) |
| ANGI FASHION TREND S.R.L. SRL | 42127264 | 4779 | 6.775 (2025) |