Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

POINT DUME SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

POINT DUME SRL (CUI 28324660) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011000808352 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.636 RON, o pierdere netă de 31.750 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 96,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
28324660
Nr. ORC
J2011000808352
EUID
ROONRC.J2011000808352
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Salcîmilor 6, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.636 RON
2025▼ 96,8%
Rezultat net
-31.750 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 4 diviziuni
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (5)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1052 Fabricarea înghețatei (CAEN Rev.2)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.2)
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.636 -31.750 112.278 17.641 2.142 -92.495 1
2024 51.914 -55.120 94.510 29.594 4.170 -60.746 1
2023 125.467 -10.982 61.436 46.031 9.780 -5.625 1
2022 122.125 17.886 60.398 20.866 44.820 5.356 0
2021 91.361 9.165 73.059 29.571 30.999 -12.489 0
2020 27.840 -4.896 30.479 0 8.824 -21.655 0
2019 30.573 -10.044 19.366 0 2.429 -16.937 0
2018 10.364 -6.327 9.369 0 2.476 -6.893 0
2017 0 -183 2.674 0 2.108 -566 0
2016 — -583 2.491 — 2.108 -383 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
567,55% (2024: 279,91%)
Datorii / Total active (total active: 19.783 RON)
Solvabilitate generală
0,18 (2024: 0,36)
Total active / Datorii (total active: 19.783 RON)
Autonomie financiară
-467,55% (2024: -179,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 19.783 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-160,49% (2024: -163,25%)
Profit net / Total active (total active: 19.783 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1.940,71% (2024: -106,18%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre POINT DUME SRL

Reprezentantul firmei este: DUME ANCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
16.09.2026 Cod CAEN principal 1071 1421 ANAF
10.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF